Opinia na temat książki Ostatni bastion Barta Dawesa

@denudatio_pulpae @denudatio_pulpae · 2019-11-27 16:46:48
Przeczytane Mam w domu 📚 Horrory, czasami nawet z maszkarami gorszymi od dentysty
Amerykańscy naukowcy jeszcze nie zbadali do czego jest zdolny człowiek doprowadzony do ostateczności, tak jak nie jest sprecyzowane co musi się w życiu wydarzyć, żeby do tej ostateczności doprowadzić. Taki temat na książkę jest ciekawy i potrafi wzbudzić emocje, szczególnie gdy przedstawieniem problemu zajmuje się sam King.

Historia Barta Dawesa wcale nie jest oderwana granatem od rzeczywistości. King umożliwił nam dokładne przestudiowanie zmian w psychice bohatera, aż do punktu, w którym nie było już logicznego odwrotu. To nie jest coś, co na pewno nam się w życiu nie wydarzy, to nie wyimaginowany potwór spod łóżka.

Początkowo bohater miał jeszcze jakiś wybór, ale nie nam decydować czy wybrał słusznie. Ja wcale nie jestem taka pewna, czy gdybym została wrzucona w skórę Barta, kierowałabym się na mur beton szeroko pojętym "rozsądkiem". W końcu to tylko umowny wzór postępowania.
Kto może być pewien, że w naszych głowach nie ma symbolicznego punktu, po przekroczeniu którego jest już tylko kupno broni i strzelanie do przechodniów? Taki wielki czerwony guzik w napisem ZAGŁADA?

Mnie ta książka nastroiła do pewnych refleksji, chociaż może nie jest to najlepsza książka, która wyszła spod pióra Kinga, to warto po nią sięgnąć.
Ocena:
Data przeczytania: 2009-01-01
Ostatni bastion Barta Dawesa
8 wydań
Ostatni bastion Barta Dawesa
Richard Bachman
8.3/10
Bart Dawes nie ma w życiu szczęścia. Można nawet uznać, że ma wyjątkowego pecha. Nienawidzi swojej pracy, stracił syna, jego małżeństwo się rozpada. Na dodatek jego dom stoi na drodze międzystanowej a...
Komentarze

Pozostałe opinie

Po przeczytaniu "To" stwierdziłam, że muszę sobie odpuścić Kinga, przynajmniej na jakiś czas. W pewnym sensie obraziłam się na niego. Nie mogłam jednak całkiem go opuścić. Posiadane przeze mnie jesz...

WSZYSTKO ALBO NIC Wyobraź sobie, że tracisz wszystko, co kochasz. Dom pełen wspomnień, pracę którą lubisz, swoich przyjaciół i sąsiadów. A wszystkiemu winna jest przedłużona droga autostrady, która ma...

Jak to zwykle bywa u Kinga świetnie zarysowana postać głównego bohatera. Studium zmian społecznych i upadku człowieka. Ponura, ale można w niej odnaleźć światełko w tunelu.

Zakonczenie jednak bylo dobre ale mimo to spodziewalam sie czegos lepszego

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl