Opinia na temat książki Ostatni bastion Barta Dawesa

@anetakul92 @anetakul92 · 2019-11-19 06:44:41
Przeczytane
WSZYSTKO ALBO NIC
Wyobraź sobie, że tracisz wszystko, co kochasz. Dom pełen wspomnień, pracę którą lubisz, swoich przyjaciół i sąsiadów. A wszystkiemu winna jest przedłużona droga autostrady, która ma przecinać osiedle, w którym tętniło całe twoje życie. Ludzie uważają cię za wariata, tylko dlatego, że nie możesz pogodzić się z tym stanem rzeczy. Jako jedyny nie chcesz poddać się systemu, który nie zważa na dobro innych. Bart Dawes był szczęśliwy, ale to już przeszłość. Od tej pory będzie jedynym żołnierzem w tej wojnie.

Powieść kompletnie nie jest w stylu Kinga. Ten, kto spodziewa się horroru może się przeliczyć. Historia świetnie napisana. Więcej śmiałam się, niż smuciłam.
Na początku było mi żal głównego bohatera, jednak później miałam go kompletnie dosyć. Dorosły, niby dojrzały mężczyzna z mentalnością smarkacza. Ciągle się nad sobą użalał, beczał i zachowywał jak dzidzia, któremu siłą zabrano smoczek! Hipokryta, egocentryk i głupek! Szczerze współczułam jego żonie. Przez ciągłe żale tego starego durnia miałam dosyć świetnie napisanej historii Kinga!
"Ostatni bastion Barta Dawesa" kryje w sobie wiele sensownych, życiowych myśli. Pomimo, iż cała powieść ma posmak sensacji, dla mnie była bardziej komedią.
Ocena:
Ostatni bastion Barta Dawesa
8 wydań
Ostatni bastion Barta Dawesa
Richard Bachman
8.3/10
Bart Dawes nie ma w życiu szczęścia. Można nawet uznać, że ma wyjątkowego pecha. Nienawidzi swojej pracy, stracił syna, jego małżeństwo się rozpada. Na dodatek jego dom stoi na drodze międzystanowej a...
Komentarze

Pozostałe opinie

Po przeczytaniu "To" stwierdziłam, że muszę sobie odpuścić Kinga, przynajmniej na jakiś czas. W pewnym sensie obraziłam się na niego. Nie mogłam jednak całkiem go opuścić. Posiadane przeze mnie jesz...

Jak to zwykle bywa u Kinga świetnie zarysowana postać głównego bohatera. Studium zmian społecznych i upadku człowieka. Ponura, ale można w niej odnaleźć światełko w tunelu.

Zakonczenie jednak bylo dobre ale mimo to spodziewalam sie czegos lepszego

Amerykańscy naukowcy jeszcze nie zbadali do czego jest zdolny człowiek doprowadzony do ostateczności, tak jak nie jest sprecyzowane co musi się w życiu wydarzyć, żeby do tej ostateczności doprowadzić....

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl