Ostatni testament

James Frey
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Ostatni testament
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Co byś zrobił, gdybyś się dowiedział, że Mesjasz żyje teraz, w naszych czasach? Że żyje w Nowym Jorku. Że sypia z mężczyznami i że kobiety zachodzą z nim w ciążę. Że pomaga umrzeć konającym, że uzdrawia chorych. Że przeciwstawia się władzy i podważa świętości. Co byś zrobił, gdybyś go poznał? A gdyby odmienił twoje życie? Uwierzyłbyś? „Ostatni Testament” zmieni twój sposób myślenia, twój sposób życia. Zrani cię. Przerazi. Rozwścieczy. Dotknie. Otwórz oczy na świat, w którym żyjemy. Od dwóch tysięcy lat czekamy na przybycie Mesjasza. Był tutaj. „Ostatni Testament” opisuje historię jego życia.
Tytuł oryginalny: The Final Testament of the Holy Bible
Data wydania: 2013-03-20
ISBN: 978-83-7778-303-0, 9788377783030
Wydawnictwo: G+J GRUNER JAHR
Stron: 456

Autor

James Frey James Frey
Urodzony 12 września 1969 roku w USA (Cleveland, Ohio)
James Frey jest amerykańskim pisarzem, który najbardziej znany jest jako autor bestsellerowej, częściowo opartej na faktach powieści „Milion małych kawałków”, w której główny bohater, zmagający się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, zostaje z...

Pozostałe książki:

Milion małych kawałków Mój przyjaciel Leonard Endgame. Wezwanie Endgame. Reguły Gry Jasny słoneczny poranek Endgame. Klucz Niebios Ostatni testament Klucz Niebios Endgame. The Training Diaries Volume 2: Descendant Endgame: The Training Diaries Volume 3: Existence I Am Number Four: The Lost Files: Five's Legacy
Wszystkie książki James Frey

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ostatni...

20.12.2021

Cel był na pewno ambitny… Stary i Nowy Testament już powstał, więc pora przyszła na ten Ostatni – James’a Frey’a. Trafiłam na niego przez zupełny przypadek, ale zaciekawił mnie już po okładce. Książka śmiała, szczera i odważna… - taki widnieje na niej krótki opis, więc pomyślałam, ok trzeba to sprawdzić… I pochłonęła mnie bez reszty. Być może nie... Recenzja książki Ostatni testament

@spirit@spirit × 2

"Ostatni testament"

21.12.2013

Ludzie na całym świecie od tysięcy lat wyczekują na nadejście Mesjasza, studiują święte księgi, odprawiają obrzędy religijne i wznoszą modły do Boga. Zajmują się rzeczami wielkimi i wzniosłymi, zapominając o tych całkiem przyziemnych i nie zwracają uwagi na zwykłego, prostego, szarego człowieka. Jednym z takich ludzi był Ben Zion Avrohom- mieszkani... Recenzja książki Ostatni testament

@armagedono@armagedono × 1

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Asamitt
2020-04-14
Przeczytane ✈ Wymienione/Sprzedane Obyczajowe/Przygodowe/Dramaty

Uważam, że Frey ma w sobie jakąś lekkość i łatwość pisania,że kreślenie kolejnych zdań to dla niego zabawa, swoista gra z czytelnikiem. A treść? Książka już nie jest tylko treścią do rozważania, przemyśleń nad poczynaniami bohaterów, zachwycaniem się nad ukazaniem zdarzeń czy zwykłego odprężenia się, ale ma zaszokować. Takie przynajmniej odnoszę wrażenie. Bo czym może być pokuszenie się o stworzenie Ostatniego Testamentu? Ostatniego po Starym i Nowym Testamencie Biblii, gdzie rzecz dzieje się obecnie i dotyka każdego zakamarka naszego życia.
Historia bohatera jest opowiedziana przez poszczególne postacie mające z nim w tym czasie kontakt osobisty.
Opowieść o tym jaki mógłby być Chrystus żyjący w Nowym Jorku dziś. Jak sam autor mówi, jego celem było "stworzyć nową mitologię" na miarę czasów, w których żyjemy, przy dostępnej wiedzy i sposobie prowadzonego przez nas życia.

Cóż, mam mieszane uczucia po lekturze i nie chodzi o sam aspekt religijny. Jednak myślę, że taki był zamiar stworzenia czegoś kontrowersyjnego o czym się będzie długo mówić, co zostanie w pamięci bez względu na naszą ocenę. Trudno mi ją też ocenić zdecydowanie na tyle a tyle gwiazdek, bo nie jest dla mnie jednoznaczna. Zachęcam jednak do przeczytania, żeby sprawdzić jak ta treść podziała na Was.
To nie jest książka, o której można poczytać, żeby poznać jej treść. To jedna z tych, którą trzeba samemu przeczytać żeby pojąć o czym tak na prawdę jest.

× 7 | link |
@spirit
2021-12-20
7 /10
Przeczytane
@fresh_brain
@fresh_brain
2021-09-07
7 /10
Przeczytane
NO
@nolis1
2013-12-10
8 /10
Przeczytane
@kasandrakrueger
@kasandrakrueger
2013-09-20
8 /10
Przeczytane Posiadane

Cytaty z książki

O nie! Książka Ostatni testament. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl