Otto Skorzeny. Pierwszy komandos Trzeciej Rzeszy

Przemysław Słowiński
Książka Otto Skorzeny. Pierwszy komandos Trzeciej Rzeszy
Książka Otto Skorzeny. Pierwszy komandos Trzeciej Rzeszy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Adolf Hitler uważał go za najlepszego fachowca od zadań specjalnych, a wśród aliantów słynął jako "najbardziej niebezpieczny człowiek w Europie". Przeprowadzonej przez niego spektakularnej operacji oswobodzenia uwięzionego w górskim hotelu w Abruzach Benito Mussoliniego nie wymyśliliby nawet scenarzyści z Hollywood. Planował likwidację Roosevelta, Churchilla i Stalina podczas konferencji w Teheranie. W Budapeszcie porwał syna admirała Horthy’ego i po brawurowej akcji opanował siedzibę regenta na Zamku Królewskim, co uniemożliwiło zawarcie przez Węgry pokoju z aliantami. Podczas niemieckiej kontrofensywy w Ardenach wprowadził mnóstwo zamieszania w szeregach alianckich wojsk, wysyłając na ich tyły oddział ubrany w amerykańskie mundury. To tylko kilka spośród wielu niezwykłych akcji Otto Skorzenego, dokonanych podczas II wojny światowej. 19 kwietnia 1945 roku uczestniczył w pacyfikacji czeskiej wioski Plostina... Po zakończeniu wojny walnie przyczynił się do budowania legendy pierwszego zawadiaki Europy. W Argentynie szkolił policję Juana Domingo Peróna i romansował z jego żoną, Evitą. Podobno założył organizację "Die Spinne" (Pająk), pomagającą ukrywać się byłym nazistom. Niektórzy twierdzą do dziś, że to właśnie on ukrył gdzieś słynny Skarb III Rzeszy - miliony marek w złocie i banknotach. Z całą pewnością natomiast był współtwórcą tak zwanej "Organizacji Gehlena", która stała się podstawowym źródłem informacji wywiadu amerykańskiego w sprawach rosyjskich, a z czasem przekształciła się w oficjalny zachodnioniemiecki wywiad BND (Bundesnachrichtendienst). Wiele udokumentowanych źródeł wskazuje na to, że udało mu się zaszantażować samego Winstona Churchilla... Szkolił w zakresie sabotażu i dywersji tajne służby Amala Abdela Nasera, podobno także osławione palestyńskie jednostki terrorystyczne. Współpracował z Mosadem, udzielając mu informacji na temat niemieckich naukowców pracujących w Egipcie nad programem rakietowym. O wszystkim tym można szczegółowo przeczytać w książce Przemysława Słowińskiego "Człowiek z blizną. Otto Skorzeny – Pierwszy komandos Trzeciej Rzeszy"
ISBN: 978-83-11-14006-6, 9788311140066
Wydawnictwo: Bellona

Autor

Przemysław Słowiński Przemysław Słowiński
Urodzony w 1959 roku w Polsce (Wrocław)
Z wykształcenia prawnik, wykonywał wiele zawodów, m.in. malarza, górnika, barmana, agenta ubezpieczeniowego. Autor książek biograficznych.

Książki Przemysław Słowiński

Wszystkie książki Przemysław Słowiński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Otto Skorzeny. Pierwszy komandos Trzeciej Rzeszy? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Otto Skorzeny. Pierwszy komandos Trzeciej Rzeszy”- Przemysław Słowiński

Książka Słynne agentki. Kobiety w służbie wywiadów
Słynne agentki. Kobiety w s... Przemysław Słowiński
{}5.5/10
Barwny korowód kobiet, które zasłynęły dzięki swojej działa...
Książka Nie uśmiecha się życie do wilków
Nie uśmiecha się życie do w... Iwona Wygoda, Przemysław Słowiński
Zbeletryzowana biografia legendarnego poety i barda wydana w...
Książka Doktor Szu
Doktor Szu Jan Purzycki, Przemysław Słowiński
Kontynuacja wątków zapoczątkowanych w powieści Wielki Szu. N...
Książka 33 Żydów, którzy wpłynęli na losy świata. Od Mojżesza do Kevina Mitnicka
33 Żydów, którzy wpłynęli n... Przemysław Słowiński
{}4/10
Podobno obecnie na świecie żyje 14,2 miliona osób narodowośc...
Książka Będziemy już tylko dla siebie
Będziemy już tylko dla siebie Przemysław Słowiński
Opowieść o wielkiej, choć krótkotrwałej miłości legendarnej ...

Cytaty z książki

O nie! Książka Otto Skorzeny. Pierwszy komandos Trzeciej Rzeszy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe