Otwarta lista adoratorów

Małgorzata Tarczyńska
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Otwarta lista adoratorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Droga w poszukiwaniu miłości prowadzi przez labirynt emocji i trudnych wyborów

Jeśli prawdą jest, że im bardziej gonimy za miłością, tym szybciej od nas ucieka, to życie Ewy Maj przypomina nieustanny pościg do utraty tchu. Odkąd pamięta, otaczali ją rozmaici adoratorzy: chłopcy, młodzieńcy, mężczyźni. Każdy z nich zostawił w jej sercu jakiś ślad, ale żaden nie okazał się tym, z którym chciałaby się zestarzeć. Wikłanie się w relacje, które przynoszą tylko gorzkie rozczarowania – oto specjalność Ewy. A ona marzy tylko o jednym: prawdziwej, wielkiej miłości na dobre i na złe!

Kiedy w końcu Ewa spotyka tego właściwego mężczyznę, dla którego postanawia otworzyć serce, nagła wiadomość o chorobie burzy upragnione poczucie szczęścia i piękne plany na przyszłość. Czy ich związek pokona przeciwności i przetrwa tę najtrudniejszą próbę?
Data wydania: 2023-09-21
ISBN: 978-83-8313-649-3, 9788383136493
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 134
dodana przez: NovaeRes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Prawdziwa miłość trafia się tylko raz

23.03.2024

Miłość i prawdziwe szczęście w związku czasem przychodzą później, niż u innych ludzi. Niemniej zawsze warto na nią zaczekać, aniżeli wiązać się z kim popadnie, by później tego ogromnie żałować. Udana relacja oparta jest na uczuciach i wzajemnym szacunku, a nie tylko na wrażeniach wizualnych i reakcjach związanych z popędem. Zarys fabuły W ... Recenzja książki Otwarta lista adoratorów

Otwarta lista adoratorów

16.02.2024

„Otwarta lista adoratorów” Małgorzaty Tarczyńskiej to książka, która przedstawia życie uczuciowe Ewy Maj. Autorka w przedstawionych historiach skupia się wyłącznie na sercowych rozterkach głównej bohaterki, które spotkały ją w życiu. Każdy z nas w życiu potrzebuje miłości, każdy w pewnym stopniu do niej dąży i właśnie za miłością goni. Kiedy nasze... Recenzja książki Otwarta lista adoratorów

@Gosia@Gosia × 2

Krótka opowieść o pogoni za miłością

11.12.2023

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl. Każdy z Nas pragnie odnaleźć miłość. Każdy pragnie znaleźć swoją drugą połówkę i cieszyć się szczęściem już na zawsze. Jednak każdy z Nas drogę do Tego szczęścia musiał przejść z goła inną. Może jedna kobieta znalazła szczęście przy przyjacielu z piaskownicy. Druga przy koledze ze szkoły. Trzecia zn... Recenzja książki Otwarta lista adoratorów

Otwarta lista adoratorów

25.10.2023

Droga w poszukiwaniu miłości prowadzi przez labirynt emocji i trudnych wyborów Jeśli prawdą jest, że im bardziej gonimy za miłością, tym szybciej od nas ucieka, to życie Ewy Maj przypomina nieustanny pościg do utraty tchu. Odkąd pamięta, otaczali ją rozmaici adoratorzy: chłopcy, młodzieńcy, mężczyźni. Każdy z nich zostawił w jej sercu jakiś śla... Recenzja książki Otwarta lista adoratorów

@za_czytamm@za_czytamm × 1

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Grzechuczyta
2024-03-23
9 /10
Przeczytane Recenzje Posiadam

Książkę czytało mi się przyjemnie, choć bez większych uniesień, poza tymi związanymi z końcowymi wydarzeniami opisującymi tragiczne wydarzenie w życiu bohaterki. Niemniej podczas lektury cały czas kibicowałem Ewie, by szczęście się do niej wreszcie uśmiechnęło. Pozycja jest delikatną powieścią obyczajową, która może wskazać nam odpowiednią drogę podczas wyborów w sferze miłosnej. Okładka przypadnie do gustu osobom lubiącym stonowane kolory bez żadnych dodatkowych elementów. Gorąco polecam książkę wszystkim czytelnikom lubiącym obyczajówki, które niosą jakieś przesłanie, a w tym przypadku znajdziemy odpowiedź na to, czym jest prawdziwy związek i na czym się on powinien opierać.

× 8 | link |
@mamazonakobieta
2023-11-18
7 /10
Przeczytane

Ewa Maj już jako dziecko miała pierwszych adoratorów, a później byli kolejny. Przez jej życie przewinęli się różni chłopcy, nastolatkowie, mężczyźni. Każdy z nich coś do niego wzniósł, każdy zostawił po sobie ślad, jednak praktycznie każdy w końcu odchodził. Ona nadal czekała, nadal pragnęła wielkiej miłości, takiej, przy której wszystko przestaje być ważne, takiej na całe życie. Czy będzie dane jej ją odnaleźć? Kogo spotka na swojej drodze?

W książce poznajemy historię życia miłosnego naszej głównej bohaterki. Wraz z nią wracamy do jego różnych etapów, poznając mężczyzn, którzy wtedy w nim byli, jednocześnie dowiadując się co nieco o niej samej (jaka była, co lubiła, co robiła).
Historia w książce mnie się podobała, a jednocześnie uważam, że to taka lżejsza, na leniwy czas. Raczej nie zapadnie mi na długo w pamięci, jednak ani trochę nie żałuję, że po nią sięgnęła. Czytało się ją bardzo szybko, z jednej strony za sprawą lekkości, z jaką została napisana, z drugiej, ponieważ ma tylko 134 strony.

Główna bohaterka jest postacią ciekawą, dającą się lubić. Zdecydowanie plusem jest fakt, że nie „koloryzowała” niczego. Potrafi przyznać się do błędów, wyciągnąć z nich wnioski. Osobiście ją polubiłam.

„Otwarta lista adoratorów” to książka, której nie mogę nazwać arcydziełem, jednak jest na tyle ciekawa, że uważam, że warto po nią sięgnąć i polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

× 2 | link |
@paulaczyta
2023-11-06
8 /10
Przeczytane

Droga w poszukiwaniu miłości prowadzi przez labirynt emocji i trudnych wyborów.

Ewa miała wielu adoratorów, jednak żaden z nich choć zosgaiel w jej sercu ślad, nie został z nią na dłużej. Szukała i szukała, ale przez długi czas nie znalazła tego jednego jedynego. Zamiast milslco miałem złamane serce i rozczarowania.

Jak długo trwa poszukiwanie miłości? Widzimy tutaj że może to trochę zająć, ale warto się nie poddawać, bo znalezienie właściwej osoby jest warte cierpliwości.

A co gdy już się znajdzie tą miłość? To nie bajka Disneya , aby od razu był ślub i żyli długo i szczęśliwie. Tutaj także tak nie jest. Gdy wszystko już jest dobrze, na horyzoncie pojawia się choroba burząc planu na przyszłość i szczęście. Czy mimo to uda im się przetrwać? Czy kolejny związek Ewy będzie rozczarowaniem?

Choć książka jest bardzo cienką, zawiera w sobie wiele emocji, ukazanie obrazu miłości, jako czegoś co trudno zdobyć i utrzymać, ale jednak jest to uczucie warte wysiłku. Do tego piękna okładka, życiowa historia, bardzo romantyczna.

× 1 | link |
@Gosia
2024-02-16
10 /10
Przeczytane
@monia04101997
2023-12-11
7 /10
Przeczytane Moja Kolekcja Książek
@alexaluxwell_books
2023-12-16
6 /10
Przeczytane
@za_czytamm
@za_czytamm
2023-10-25
6 /10
@ZaczytanaDama
2023-10-07
7 /10
Przeczytane
@mag-tur
2023-09-28
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Jego podejście do życia i nierozpamiętywanie starych ran utwierdziło mnie w przekonaniu, że droga, którą podążamy za swoimi marzeniami, nie zawsze jest prosta i przewidywalna. Idąc, możemy trafić na jakąś przeszkodę, tylko od nas zależy, czy będziemy potrafili ją ominąć.
A może jest tak, że Pan Bóg w odpowiednim miejscu i czasie stawia przed nami różne osoby, które swoją postawą mają nas nauczyć odpowiedniego postrzegania rzeczywistości, zmusić nas do przemyśleń, do analizy naszych decyzji, abyśmy mimo porażek zmierzali do określonego celu. Czy potrafimy odczytywać znaki, jakie pojawiają się w naszej codzienności?
Nie zawsze druga osoba spełnia nasze oczekiwania. Zdarza się, że ktoś zadaje nam ból. Sami często popełniamy błędy i nie zawsze potrafimy obiektywnie ocenić drugiego człowieka czy wydarzenie, którego byliśmy świadkami. Mimo to warto podnieść się i iść dalej.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl