Paneuropa, Kometa, Hel. Szkice z historii projektowania liter w Polsce

Agata Szydłowska, Marian Misiak
Paneuropa, Kometa, Hel. Szkice z historii projektowania liter w Polsce
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Dlaczego pierwszą na świecie czcionkę cyrylicką odlali Niemcy w Krakowie? Czy litery mogą być narodowe, a może powinny być uniwersalne? Co robi solidaryca na sztandarach na Węgrzech? I dlaczego niektórzy kochają krzywe napisy na budkach z piwem, a inni ich nienawidzą? Historyczka dizajnu Agata Szydłowska oraz projektant i typograf Marian Misiak udowadniają, że za pozornie neutralnymi literami kryją się pasjonujące historie, wielkie debaty i zajadłe konflikty. Jednocześnie pokazują, jak litery odzwierciedlają przemiany społeczne, etniczne i polityczne na terenie Polski. Ta bogato ilustrowana książka to barwna i przystępnie napisana opowieść o najciekawszych zjawiskach z liczącej ponad pięćset lat historii polskiego projektowania liter.
Data wydania: 2015-04-13
ISBN: 978-83-62376-79-7, 9788362376797
Wydawnictwo: Karakter
Kategoria: Sztuka
Stron: 200

Autor

Agata Szydłowska Agata Szydłowska Historyczka dizajnu, kuratorka, autorka i współautorka książek i artykułów na temat współczesnego projektowania graficznego w Polsce oraz jego historii. Absolwentka historii sztuki na UW, Szkoły Nauk Społecznych przy IFiS PAN, doktorka etnologii. Pr...

Pozostałe książki:

Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu, czyli 100 projektów narysowanych przez 25 ilustratorów Paryż domowym sposobem Futerał Od solidarycy do TypoPolo. Typografia a tożsamości zbiorowe w Polsce po roku 1989 Paneuropa, Kometa, Hel. Szkice z historii projektowania liter w Polsce The ABCs of Polish Design - 25 illustrators revisit 100 iconic designs
Wszystkie książki Agata Szydłowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Paneuropa, Kometa, Hel. Szkice z historii projektowania liter w Polsce nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Paneuropa, Kometa, Hel. Szkice z historii projektowania liter w Polsce. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl