Państwo 1

Damian Jackowiak
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Państwo 1
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Historia osadzona w świecie antyutopijnym, gdzie autor ostrzega jak może wyglądać świat, gdy prowadzona polityka opiera się na radykalnych poglądach.

Od upokorzenia (aksamitnego niewolnictwa) do buntu (aksamitnej rewolucji). Od „Prawo miało nas chronić” do „Niewolnice – nigdy więcej!”. Po drodze poleje się krew – nie tylko wskutek nielegalnej aborcji, ale też zabójstwa w afekcie.

Będzie gwałt i strach, ale będzie również współczucie i solidarność.

To w błyskawicznym skrócie historia kobiet w mizoginistycznym Państwie, które powstało, by w sposób usankcjonowany przez prawo ograniczyć prawa kobiet.

Jackowiak obnaża obłudę „porządku”, w którym prawo za pomocą wzniosłych zapisów i regulujących wszystko paragrafów służy jednej grupie do zdominowania i podporządkowania sobie innej. Prawo – także w formie konstytucji – jest zatem parawanem, fasadą, za którą działa zorganizowany i bezwzględny aparat represji, eliminujący kijem wrogów systemu i nagradzający marchewką jego zwolenników.

https://www.psychoskok.pl/produkt/panstwo-1/
Data wydania: 2022-11-24
ISBN: 978-83-8119-976-6, 9788381199766
Wydawnictwo: Psychoskok
Stron: 340
dodana przez: agnieszka3211

Autor

Damian Jackowiak Damian Jackowiak Pisarz wiecznie szukający nieodnalezionego, ale i jeszcze nieokreślonego. Świat traktuje jako encyklopedię wiedzy, gdzie definicje są płynne, zmienne, sprzeczne, nieraz śmieszne i nierzadko tragiczne. Samozwańczy mistrz naleśników, amatorski adorato...

Pozostałe książki:

Tożsamość zbrodni The Writer Pluszowy miś Sztuka życia Gdybym umiał, zaśpiewałbym Tobie serenadę
Wszystkie książki Damian Jackowiak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ramy i system

5.12.2022

Są książki, w które wchodzisz cały. Przenikasz w treść, stajesz się z nimi jednością. I choć świadomość podpowiada ci, że to złe, że się zniszczysz, że to cię wyczerpie, to brniesz. Nie inaczej jest z „Państwem1” Damiana Jackowiaka. Ta powieść osadza się w tobie, wnika w ciebie i znajduje sobie miejsce na zawsze, zostaje z tobą. Ukorzenia się i po... Recenzja książki Państwo 1

Moja opinia o książce

Opinie

@aga.kusi_poczta.fm
2022-12-05
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Państwo 1. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl