Patrz pod Miłość

Dawid Grosman
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Patrz pod Miłość
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Arcydzieło pisarza, wymienianego obok Faulknera, Márqueza, Grassa Momik dorasta w Izraelu lat 1950. Pewnego dnia niespodziewanie w jego domu pojawia się dziadek, który rzekomo zginął podczas wojny. Opowiada historię z kraju ?Tam?, która chłopcu nie mieści się w głowie, i... znika. Żeby pojąć straszne losy swej rodziny i narodu, Momik zostaje pisarzem. Podążając śladami swego duchowego mistrza, Brunona Schulza, trafia do Polski czasów Solidarności. Pisze też obozową psychodramę o kacie i ofiarze. A wszystko po to, by zrozumieć Zło. Czym jest? Dlaczego człowiek je czyni? Czy można się go pozbyć raz na zawsze? Wielowątkowa powieść, łącząca humor i tragizm, codzienność i metafizykę, pełna zaskakujących obrazów i spostrzeżeń, obejmuje ponad czterdzieści lat.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-247-0339-5, 9788324703395
Wydawnictwo: Świat Książki
Seria: Mistrzowie Prozy
Stron: 688
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Dawid Grosman Dawid Grosman
Urodzony 25 stycznia 1954 roku w Izraelu (Jerozolima)
Dawid Grossman jest izraelskim pisarzem, zajmuje się między innymi literaturą dal dzieci. Jego dziadek pochodził z Polski i w wieku 9 lat (1936 roku) wyemigrował do Palestyny. Pisarz studiował filozofię oraz wiedzę o teatrze na Uniwersytecie Hebrajs...

Pozostałe książki:

Gdyby Nina wiedziała Wchodzi koń do baru Kto ze mną pobiegnie Patrz pod Miłość Poza czasem Bądź mi nożem Ciałem rozumiem Księga gramatyki intymnej Tam, gdzie kończy się kraj
Wszystkie książki Dawid Grosman

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Patrz pod Miłość? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Oktaryna
@Oktaryna
2020-02-26
5 /10
Przeczytane > Legimi

Gdybym nie przeczytała kilka dni wcześniej "Czterdzieści dni Musa Dah" może dałabym się nabrać książce Grosmana na jej złożoność i drugie dno. Gdybym nie zobaczyła u Werfla, że można pisać o trudnej historii, o ludobójstwie, prosto i dobitnie a przede wszystkim bez bełkotu. Na szczęście (a może niestety) arcydzieło Werfla ustawiło dość wysoko standardy którym Grosman nie sprostał. Jest w tej książce geniusz ale jest też zwykły bełkot, który mnie zmęczył i zniechęcił do czytania czegokolwiek. Rozumiem intencje autora aby opowieść o Holokauście uczynić tak bolesną jak sam Holokaust ale nie przemówiło to do mnie, zadziałało może na moment po czym rozmyło się i straciło siłę oddziaływania. Pogubiłam się w poetyce i rozdmuchanych wątkach które po kilkunastu stronach przestały poruszać a zaczęły męczyć. "Zmęczenie" z tym będzie mi się kojarzyć książka Grosmana. Nie pozostały mi po jej przeczytaniu wzruszenie, refleksja czy smutek ale tylko niechęć.

| link |
@Amaryllidaceae
@Amaryllidaceae
2012-02-13
Przeczytane

Imho nieco przekombinowane, acz interesujące.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Patrz pod Miłość. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat