„Peri hēdonēs”, czyli o przyjemności w „Etyce nikomachejskiej” (VII 11-14) Arystotelesa

Maciej Smolak
„Peri hēdonēs”, czyli o przyjemności w „Etyce nikomachejskiej” (VII 11-14) Arystotelesa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Podobnie jak w przypadku poprzedniej swej rozprawy (Przyjaźń w świetle etyki Arystotelesa, Kraków 2013), tak i w tej dr Maciej Smolak podjął się dogłębnego wniknięcia w złożone wywody, argumenty i kontrargumenty Stagiryty. Podziwiam w tym względzie cierpliwość i wnikliwość Autora rozprawy, który przytacza i obszernie dyskutuje stanowiska uczonych, a także analizuje wyimki i stawiane w nich argumenty, czyli wszystko, co wiąże się bezpośrednio bądź pośrednio z tematem tego studium. Zapewne jest to najszersze opracowanie w literaturze przedmiotu, a jedyne w języku polskim.

Z recenzji prof. dr. hab. Mariana Wesołego

Kwestia przyjemności zajmuje jedno z ważniejszych miejsc w Arystotelesowej filozofii praktycznej. Czym jest przyjemność? Czy przyjemność jest dobra, czy zła? Czy jest utrudnieniem, czy ułatwieniem na drodze do osiągnięcia najwyższego dobra ludzkiego? Czy człowiek może prowadzić najbardziej udane życie bez przyjemności, czy tylko z przyjemnością? Na te i na inne pytania Autor niniejszej książki próbuje znaleźć odpowiedzi, przeprowadzając badanie egzegetyczne wybranych ustępów rozdziałów od jedenastego do czternastego siódmej księgi Etyki nikomachejskiej.

Data wydania: 2020-12-30
ISBN: 978-83-233-4940-2, 9788323349402
Wydawnictwo: Uniwersytetu Jagiellońskiego
Kategoria: Filozofia
Stron: 267
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Maciej Smolak Maciej Smolak Maciej Smolak – doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie filozofia, adiunkt w Zakładzie Etyki UJ. Autor książek: Filozofia człowieka u Romana Ingardena (2003), Przyjaźń w świetle etyki Arystotelesa (2013). Obecnie zajmuje się filozofią starożytną, ...

Pozostałe książki:

Przyjaźń w świetle etyki Arystotelesa
Wszystkie książki Maciej Smolak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka „Peri hēdonēs”, czyli o przyjemności w „Etyce nikomachejskiej” (VII 11-14) Arystotelesa nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka „Peri hēdonēs”, czyli o przyjemności w „Etyce nikomachejskiej” (VII 11-14) Arystotelesa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl