Piękna ZŁAlicja

Rebecca James
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów
Piękna ZŁAlicja
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów

Opis

Międzynarodowa sensacja wydawnicza!
Największe wydawnictwa świata po zażartej walce zapłaciły sześciocyfrowe zaliczki za prawa do wydania Pięknej ZŁAlicji - w 38 krajach.
Nie poszłam na pogrzeb Alicji.
Byłam wtedy w ciąży, oszalała i wściekła z rozpaczy. Ale to nie po Alicji rozpaczałam. Nie, wtedy już nienawidziłam Alicji i cieszyłam się, że umarła. To Alicja zniszczyła mi życie, odebrała najlepsze, co kiedykolwiek miałam, i roztrzaskała na milion kawałków. Nie płakałam po Alicji, ale przez nią.
Ale teraz, cztery lata później i o całe wieki szczęśliwsza, kiedy wreszcie usadowiłam się w wygodnym poukładanym życiu z moją córką Sarą (moją słodką, poważną małą Sarą), czasem żałuję, że jednak nie poszłam na pogrzeb Alicji…
Tak zaczyna się opowieść dwudziestotrzyletniej Katherine…
Świat Katherine runął tej nocy, kiedy zamordowano jej młodszą siostrę. Miała wtedy siedemnaście lat. Miotana wyrzutami sumienia przenosi się do innego miasta. Usiłuje uciec od dręczących ją wspomnień, od rozpaczy rodziców, od nagonki mediów. Chce zatrzeć siebie. Być sama. Niewidzialna. Ale oto w jej życie wdziera się Alicja. Jest piękna i śmiertelnie niebezpieczna. Chce zawładnąć duszą, sercem i umysłem Katherine. Tak jak zawładnęła Robbiem, który zrobi dla niej wszystko. Oboje poddają się jej , choć wiedzą, jak przerażająco Alicja jest zła. Nie wiedzą tylko dlaczego. Dlaczego Alicja ze zła uczyniła sens życia i dlaczego wybrała Katherine na swoją ofiarę…
Piękna ZŁAlicja jeszcze przed wydaniem była sensacją wydawniczą i najgorętszym tytułem frankfurckich targów książki w 2009 roku. O prawa do publikacji rozgorzała bitwa wśród wydawców na całym świecie. Amerykański wydawca zaproponował 600 tysięcy dolarów za dwie książki autorki (jej druga powieść Cooper Bartholomew Is Dead ukaże się w 2011 roku – prawa sprzedano już do 27 krajów). W Niemczech o prawa do Pięknej ZłAlicji walczyło siedmiu wydawców, a w ciągu trzech tygodni od premiery sprzedano 55 tysięcy egzemplarzy.
Piękna ZŁAlicja to niezwykła książka, która chwyta za gardło i porusza najgłębsze uczucia od pierwszego zdania: „Nie poszłam na pogrzeb Alicji”. To wyjątkowa proza najwyższej literackiej próby.
Mroczna, hipnotyzująca powieść przyniosła 39-letniej bezrobotnej matce czwórki dzieci z Australii z dnia na dzień miliony dolarów.Rebecca James zaszokowała swoim talentem wydawców w 38 krajach. Jej opowieść o winie i karze, o toksycznej przyjaźni, o manipulacji uczuciami, o miłości prowadzącej do zbrodni przemówi do wrażliwości wkraczających w dorosłość i dorosłych czytelników.
Data wydania: 2011-01-11
ISBN: 978-83-241-3808-1, 9788324138081
Wydawnictwo: Amber
Stron: 344

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wystrzegaj się takich przyjaciółek...

25.02.2011

Jaki jest najlepszy wiek na debiut literacki? Na to pytanie nie ma chyba dobrej jednoznacznej odpowiedzi. Bywają oczywiście osoby, które debiutowały w bardzo młodym wieku i osiągnęły sukces jednak najczęściej aby napisać wartościową książkę trzeba mieć jakiś bagaż doświadczeń życiowych i poprzez ich pryzmat spoglądać na otaczający świat. Taką ... Recenzja książki Piękna ZŁAlicja

"Piękno podobnie jak mądrość kocha samotnych wielbicieli".

7.03.2011

„Piękna ZŁAlicja” to historia, którą poznajemy z punktu widzenia Katherine. Gdy miała siedemnaście lat, zamordowano jej młodszą siostrę, a ona sama cudem uszła z życiem, jednakże teraz wciąż musi zmagać się z bólem po stracie bliskiej osoby. Wyrzuty sumienia nie dają Katherine spokoju, dlatego dziewczyna przenosi się do innego miasta, chcąc zmienić... Recenzja książki Piękna ZŁAlicja

Piękna ZŁAlicja

1.08.2011

,,Piękna ZŁAlicja” jest pierwszym dziełem Rebeccki James, której prawa zakupiło, aż 38 krajów. Pisarka w swoim dziele ukazuje nam niebezpieczną przyjaźń. Wydaje się, że każdy chce być przez kogoś rozumiany i wspierany, ale nie wszystkie osoby do tego się nadają. To właśnie spotkało główną bohaterkę . Na okładce książki znajduje się twarz tytułowej... Recenzja książki Piękna ZŁAlicja

Toksyczna przyjaźń i cząstka utraconej miłości

4.07.2012

Świat Katherine runął tej nocy, kiedy zamordowano jej młodszą siostrę. Miała wtedy siedemnaście lat. Miotana wyrzutami sumienia przenosi się sama do innego miasta. Usiłuje uciec od dręczących ją wspomnień, od rozpaczy rodziców, od nagonki mediów. Chce zatrzeć siebie. Być sama. Niewidzialna. Ale oto w jej życie wdziera się Alicja. Jest piękna i śmie... Recenzja książki Piękna ZŁAlicja

Moja opinia o książce

Opinie

@eR_
2019-12-19
7 /10
Przeczytane

Bezrobotne gospodynie domowe które biorą się za pisanie książek to nie jest nic budującego dla czytelnika takiego jak ja.

Wystarczy wspomnieć "autorkę" "bestsellera" o jednym wampirze który potrafi nawet sprawić,że dziewczyna w ciążę zajdzie-jak to zrobił pozostaje dla mnie tajemnicą-skąd wziął krew do tego potrzebną?
Aha..

Jest jeszcze jedna w tym gronie bezrobotna gospodyni,ale o niej nawet nie wspomnę,zamiast pisać książki o seksie powinna go uprawiać,bo majtki jej się palą na pewno,zresztą nie tylko jej,wszystkie egzaltowane pannice nie śpią po nocach czytając z wypiekami wypociny tejże pani.Żeby przyszedł taki i smagnął tym czy owym..

Jednak w porównaniu z wyżej wymienionymi Piękna ZŁAAlicja jest nad podziw dobrą książką,którą przeczytałem z przyjemnością i szczerze polecam.
Wiem,że to dwa zdania ledwo,ale nie mogłem się powstrzymać ..

| link |
@Goszka
2012-06-09
10 /10
Przeczytane

Wstrząsająca. Szokująca. Przykra. Przychodzą mi do głowy same słowa, którymi można oddać charakter tej książki. Cieszę się, że po nią sięgnęłam, chociaż początkowo byłam zawiedziona. W miarę coraz większego zagłębiania się w fabułę odczuwałam coraz więcej emocji. Ostatnie trzydzieści stron przeczytałam z zapartym tchem, chwilami ze łzami w oczach. Główna bohaterka - Khaterine dużo przeszła. Jej strach pod koniec jest uzasadniony. Polecam.

| link |
@Arentowicz
2011-01-19
Przeczytane

Czy ktoś z Kanapowiczów przeczytał już tę książkę? Historia jej powstania - jak z bajki, a sama Autorka wzbudza sympatię swoją szczerością i naturalnością http://blog.booktopia.com.au/2010/04/14/rebecca-james-author-of-beautiful-malice-answers-ten-terrifying-questions/ Książka była początkowo odrzucona "...przez wszystkie agencje literackie w Australii" ;))

| link |
@H.Jaszek
2011-02-09
Przeczytane

Oczekiwałem od pani Rebeki ciut więcej, ale to pewnie z powodu zbyt "rozbuchanych" oczekiwań. Dobrze poprowadzone wątki i przekonująca psychologia, choć Autorka nie ustrzegła się pewnych potknięć (a może to wydawnictwo je wymusiło?). Dałbym 4,75 gwiazdki. Zastrzegam, że to prywatna opinia...

| link |
@WhiteBunny
2012-08-16
10 /10
Przeczytane

Zdecydowanie wciągająca i zaskakująca. I momentami przerażająca, ale Katherine jest bohaterką z silną osobowością i zawsze daje sobie radę.. Książka warta uwagi.

| link |
@karka10
2012-06-05
8 /10
Przeczytane

Dobra książka, bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, nie można się było od niej oderwać. Polecam, na prawde warto.

| link |
@pollybookish
2020-03-14
10 /10
Przeczytane
@Asamitt
2019-11-04
2 /10
Przeczytane Thriller psychologiczny ✈ Wymienione/Sprzedane
@alexia998
2013-09-04
8 /10
Przeczytane
@dustyskeleton
2013-06-16
10 /10
Przeczytane Posiadam
@Joana
8 /10
Przeczytane
@markietanka
2012-03-05
10 /10
Przeczytane
@nightmoth
2011-08-01
10 /10
Przeczytane
@loonafy
2011-04-23
10 /10
Przeczytane
@Rebellish
2011-03-06
10 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Piękna ZŁAlicja. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl