Piętna

Urszula Król
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów
Piętna
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów

Opis

Od euforii do rozpaczy i z powrotem

Siedemnastoletnia Sabina może powiedzieć o sobie, że ma wszystko. Wszystko oprócz akceptacji i miłości ze strony najważniejszego w jej życiu mężczyzny – ojca. Gdy ten pewnego dnia postanawia porzucić rodzinę i odejść z domu, codzienność młodej dziewczyny zmienia się w koszmar. Sabina, rozpaczliwie poszukując sposobu na ukojenie bólu, rzuca się w wir życia towarzyskiego. Zaczyna również praktykować samookaleczanie, co staje się jej rytuałem rozładowującym nieustannie towarzyszący jej stres. Nasilające się z każdym dniem poczucie bezsensu życia i obezwładniająca melancholia sprawiają, że w końcu nadchodzi moment, gdy coś w niej pęka…

„Piętna” to kontrowersyjna i niezwykle osobista opowieść o zmaganiu się z chorobą psychiczną, która w krótkim czasie potrafi wywrócić całe życie do góry nogami. To również mocny głos w dyskusji o tym, czym jest prawdziwe szczęście i apel o to, by nie bać się walczyć o siebie – za wszelką cenę, do końca.
Data wydania: 2021-05-06
ISBN: 978-83-8219-288-9, 9788382192889
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 258
dodana przez: NovaeRes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zawieszona między dwoma światami

WYBÓR REDAKCJI
27.07.2021

"Piętna " zostawiła w mojej czytelniczej duszy ogromne piętno. Ten tytuł absolutnie nie nadaje się na sielankową plażę czy wypoczynek nad jeziorem. Potrzebuje ciszy, skupienia i okrutnie boli. Z każdej strony mamy do czynienia z wielkim cierpieniem, samotnością i cienką linią życia, a wszystko to przedstawia 17-letnia Sabina. Na początku odrzucona... Recenzja książki Piętna

@Strusiowata@Strusiowata × 16

Depresja - choroba zżerająca człowieka od środka

26.11.2021

Depresja jest niezwykle aktualnym tematem, który dotyka coraz więcej osób. Powiedźmy to sobie otwarcie, tak, jest to choroba. Nie rozumiem, dlaczego niektórzy uważają inaczej. Rady typu ,,będzie dobrze, nie martw się" ani trochę nie pomogą wydostać się z tej otchłani emocjonalnej. Proces wychodzenia z depresji jest niezwykle żmudny i okupiony ogro... Recenzja książki Piętna

@aalexbook@aalexbook × 5

Cicha, podstępna i zabójcza - depresja.

9.07.2021

„Piętna” to historia o bólu istnienia, o braku wsparcia i zrozumienia, o spadaniu w ciemność, ale również o walce, o podnoszeniu się i powrocie do życia, o porażkach i próbach zaczynania od nowa. Świat siedemnastoletniej Sabiny się rozpada, kiedy ojciec odchodzi od matki. Mimo, że w całym swoim dotychczasowym życiu nie mogła liczyć na jego pomo... Recenzja książki Piętna

Jak trudne jest życie z chorobą psychiczną?

5.06.2021

Wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, czym tak naprawdę są choroby psychiczne. Uważają je za wyimaginowaną wymówkę na nasze lenistwo, nie będąc jednocześnie świadomym, że to właśnie oni mogą być jego przyczyną. Ludzka psychika jest niebywale skomplikowana. Z własnych doświadczeń powinniście wiedzieć, jak ciężko, zwłaszcza we współczesnym świe... Recenzja książki Piętna

@jkucner618@jkucner618 × 1

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@przyrodazksiazka
2021-07-04
10 /10
Przeczytane

,,Pierwsze cięcie szczypie. Nieśmiała stróżka płynie po skórze, powstaje na niej czerwona, pulsująca pręga(...) przy kolejnym razie pojawia się uczucie podniecenia i nieograniczonej wolności".

Nawet nie potrafię powiedzieć jak bardzo ta książka mną wstrząsnęła. Jak ja bardzo współczułam nastolatce, kiedy całkiem zdana na siebie, musiała opiekować się chorą matką. Co jakiś czas wspominała swoje dzieciństwo i próbowała wyobrazić sobie momenty, kiedy cała ich rodzina była szczęśliwa. Bardzo brakuje jej ojca, który porzucił ich w najmniej odpowiednim momencie. Jej matka nie może znieść, że ich zostawił, przez co popada w coraz większą depresję, a czasem i nawet agresję. Całą swoją złość wyładowuje na córce, która przecież nie jest niczemu winna. Gnębi ją psychicznie, przez co doprowadza do momentu, że dziewczyna traci swoją godność. Każdego dnia stacza się coraz bardziej, popadając w krótkie i uwłaczające romanse, byleby tylko nie myśleć o tym, co dzieje się w domu. Jednak, kiedy i to nie pomaga, nasza bohaterka odkrywa pewien sposób na ulżenie sobie w cierpieniu, czego przykład macie w cytacie. Chciałabym wam powiedzieć, że dalej będzie już lepiej, jednak nie chcę zdradzać zakończenia. Wciąż miałam tylko wrażenie, że jej ból uczepił się jak rzep psiego ogona...
Książkę czyta się naprawdę lekko, choć treść naprawdę przeraża. Sponiewiera nasze nerwy i obrzuci błotem cierpliwość. Wystawi na ogromna próbę wytrzymałość naszej psychiki...
Autorka każdą emocję opi...

| link |
@aniabex
2021-05-25
9 /10

„Nieważne jest to, co nam się przydarza, ale to, jak sobie z tym radzimy”.

Życie jest jak bańka mydlana.. i mimo, że w gruncie rzeczy bywa piękne i okrutne jednocześnie, wystarczy moment i może jak ta bańka mydlana prysnąć.. a my razem z nim.
„Piętna” to niezwykła historia pewnej młodej kobiety. Wojowniczki, która przez całe swoje życie musiała walczyć o komfort bycia sobą.
Sabina z pozoru miała wszystko. Miała też wiele kompleksów. Surowe wychowanie, wieczne dążenie do doskonałości, zaspokajanie potrzeb innych, ciągłe zabieganie o miłość u akceptację, szczególnie ojca, które powinny być przecież bezwarunkowe – wszystko to sprawiło, że jej poczucie własnej wartości niemal nie istniało.
Zagubiona nastolatka, emocjonalna sierota, znalazła odskocznię w intensywnym życiu towarzyskim. Jednak i na tym polu czuła, że nie umie odnaleźć się w sytuacji. A potem było już tylko gorzej..
Kumulacja złości, bezsilności i rozpaczy popchnęły ją w szpony mrocznej i destrukcyjnej choroby psychicznej. Choroby, która uderza mocno i celnie. Szerokie spektrum stanów emocjonalnych, od całkowitej rozpaczy po złość, w bardzo krótkim czasie zamieniły jej życie w jeden wielki koszmar.
Czy Sabina znajdzie siłę, by pokonać swoje demony?
Czy otworzy się na pomoc ze strony innych?
Czy obecne na jej ciele rany zostaną jedynie pamiątką z czasów wygranej wojny o przetrwanie?
„Piętna” to bardzo osobista, przejmująca i prawdziwa powieść i walce o siebie i dla siebie....

| link |
CZ
@patrycjasprzedaz1
2021-06-15
10 /10

"Piętna" to książka gdzie został poruszony temat CHAD. Nie ma na rynku wiele takich książek, dlatego bardzo chciałam po nią sięgnąć. Ciężko się od niej oderwać! Każdą kartkę, każde słowo wręcz pochłaniałam.

IG: Czytomanka

👉Sabina ma 17 lat i jej świat nagle runął w gruzach. Najważniejsze osoby w jej życiu rozwodzą się i to odciska na niej mocne piętno. Dziewczyna zostaje z mamą i od tego czasu matka ma załamanie nerwowe, co odciska ślad na Sabinie, która powoli wpada w depresję. Wkracza w niebezpieczną drogę jaką jest alkohol, seks, mężczyźni, samookaleczanie. Jak to się zakończy? Czy Sabina odzyska spokój?

👉Książka jest pełna bólu, emocjonalna i mocno poruszająca. Mocno porusza czytelnikiem, co uważam za olbrzymi sukces, bo rzadko kiedy książka jest w stanie, aż tak mną wstrząsnąć. Mocno utożsamiałam się z bohaterką i każda część mojego ciała słyszała jej błaganie o pomoc, krzyk i emocje. Bardzo dobra książka!

Dziękuje @wydawnictwo_novaeres za egzemplarz!

❗Ocena: 10/10

| link |
@aalexbook
2021-11-26
10 /10
Przeczytane
@Strusiowata
2021-07-27
7 /10
Przeczytane
@W_ksiazki_zaklete
2021-07-19
7 /10
Przeczytane
@kubera_anna
2021-07-09
10 /10
@fankath135
2021-07-03
6 /10
Przeczytane
@monika.sadowska
2021-06-28
7 /10
Przeczytane
@Doris_2
2021-08-05
7 /10
Przeczytane Klub recenzenta
@kejsikej_czyta
2021-06-10
8 /10
Przeczytane 2021 WSPÓŁPRACA
@jkucner618
@jkucner618
2021-06-05
10 /10

Cytaty z książki

Mija tydzień od rozstania z Filipem. Wciąż nie wychodzę z mieszkania i nie odbiera telefonów. Jestem zmęczona istnieniem. Ogarnia mnie totalny paraliż. Nie mogę spać, całymi godzinami gapię się w ścianę. Mam wrażenie, że tak jest od zawsze, od kiedy pamiętam i że ten ból nie ma końca.
Zawieszona gdzieś między dwoma światami, walczyłam o przetrwanie, walczyłam o siebie.
Ból fizyczny odwraca moją uwagę od cierpienia duszy i jest dużo łatwiejszy do zniesienia.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl