Pismo nieświęte, czyli Przygody Boga i małego Jezuska

"Cavanna"
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Książka Pismo nieświęte, czyli Przygody Boga i małego Jezuska
Książka Pismo nieświęte, czyli Przygody Boga i małego Jezuska
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Biografia Boga, jaką nam Sam przekazał i podyktował. Wszystko, co się w niej znajduje, jest prawdą. Bóg nie może się mylić. A jeśli się myli, to świadomie, i naszym obowiązkiem jest wierzyć Mu, ponieważ tego od nas oczekuje
Tytuł oryginalny: Les écritures - les aventures de Dieu, les aventures du petit Jésus
Data wydania: 1993
ISBN: 83-85189-47-5, 8385189475
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Reporter
Stron: 260
dodana przez: Booka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Cavanna - (Nie)boski PR

Żeby mógł być Bóg, potrzebne są dwie osoby: Jedna, która za boga się uważa i druga, która do tej pierwszej będzie mówić "mój Boże". Chyba, że "tym drugim" będzie Cavanna, który pokaże boskiej istocie środkowy palec. I tym sposobem Stary i Nowy Testament zostały stworzone od nowa, z całkowitym brakiem szacunku dla boga chrześcijan. Cavanna zręcznie operując drwiną i sarkazmem, warstwa po warstwie obiera Przedwiecznego z jego majestatu, wytykając wszystkie boskie niedociągnięcia i niekonsekwencje. Co istotne, drwi i szydzi z polotem. Z żywym, choć bywa, że bardzo przaśnym humorem. Bardzo pr... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@Booka
@Booka
2019-01-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane E-Booki

Książka podzielona jest na dwie części – i tu nie ma niespodzianki – na Stary i Nowy Testament. Tak, jak wskazuje tytuł: opisuje dzieje Boga i Jezuska. I to w jaki sposób...
Czytając nie da się nie wyczuć ateistycznych poglądów. Książka ta jest wręcz przesiąknięta ateizmem. Napisana z humorem (właściwym dla tych, których ten humor nie "godzi" w ich poglądy/uczucia religijne).

Pierwszą część – Stary Testament czytałam z dużym zainteresowaniem. Sam początek zawierający stworzenie świata, przemyślenia i „bolączki” Boga (przedstawione w komiczny, pełen ironii i sarkazmu sposób) przeczytałam błyskawicznie co chwilę zanosząc się od śmiechu. Pod koniec owego Starego Testamentu było już mniej zabawnie. Książka zaczyna delikatnie nużyć. Niektóre fragmenty już tak mocno nie wciągają, jak pierwsze rozdziały. Szczególnie rozdział siódmy, którego bohaterami są Abraham i Izaak.
Czytając pierwszą część robiłam większe przerwy czasowe, głównie też przez styl w jaki została napisania – styl typowy dla Pisma Świętego. Ten styl pokonał moje początkowe założenie, iż przeczytam ją w kilka dni.

Druga część opisuje dzieje Nowego Testamentu. W tej części znudzony Bóg dla rozrywki zsyła na Ziemię swojego Syna (czyli w zasadzie siebie samego), z – jak to określił autor – „misją public relation”. Druga część opisuje więc zdarzenia od narodzin małego Jezuska, po jego dalsze losy aż do ukrzyżowania. Nowy Testament wciągnął mnie bardziej niż Stary, dlatego całą tę część pochłonęł...

{} | link |
@zooba
2019-11-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Ostrzeżenie! To książka wyłącznie dla czytelników, których śmieszył film "Żywot Briana". Inni mogą poczuć się urażeni, oburzeni itp.
Autor napisał parodię Biblii - tzn. nie całej oczywiście a fragmentów Księgi Rodzaju, plus wybranych historii starotestamentowych i praktycznie całego życia Jezusa. Czasami humor jest przyciężkawy ale wyjąwszy te kawałki dawno sie tak nie bawiłam w trakcie lektury. Popłakałam się ze śmiechu w pociągu (!).
Dobre na odmóżdżenie i/lub jako odstresowacz.

{} | link |
@Jagrys
2019-11-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Sympatyczne Polecam Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Pismo nieświęte, czyli Przygody Boga i małego Jezuska. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}