Pitagoras. Dzieciństwo filozofii

Víctor Gómez Pin
Książka Pitagoras. Dzieciństwo filozofii
Książka Pitagoras. Dzieciństwo filozofii
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

O legendarnej postaci Pitagorasa twierdzi się często, że był wielkim matematykiem i przypisuje mu się również śmiałe hipotezy z zakresu astronomii i muzyki. Według Cycerona Pitagoras o raz pierwszy użył terminu "filozof" i to w odniesieniu do samego siebie. Ale w jakim znaczeniu? Czym wzbogaca naukowca Pitagorasa fakt bycia filozofem? Starając się odpowiedzieć na to pytania odbędziemy podróż w czasie, cofniemy się aż pięć wieków przed naszą erą, aby odwiedzić kwitnące miasta wybrzeża jońskiego (Milet, Samos, Efez) i powrócić do dzieciństwa filozofii, szczęśliwego dzieciństwa, kiedy zachwyt nad tym co się dzieję, prowadzi do stawiania sobie pytań, na które próbujemy odpowiadać po dziś dzień. Jednak w odróżnieniu od kolei życia człowieka, kiedy to po okresie dzieciństwa nadchodzi dorosłość, w filozofii każde nowe czasy okazują się formą nowego powrotu do początku.  
Tytuł oryginalny: Pitagora. l'infanzia della filosofia
Data wydania: 2018-05-02
ISBN: 978-83-282-1593-1, 9788328215931
Wydawnictwo: Hachette Polska
Cykl: Odkryj filozofię, tom 9
Kategoria: Filozofia
Stron: 128
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Pitagoras. Dzieciństwo filozofii? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Pitagoras. Dzieciństwo filozofii. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}