Po prostu razem

autor: Anna Gavalda
Po prostu razem
4.44
Ocena 4.44 na 5 możliwych
Na podstawie 36 ocen kanapowiczów
Sprobujmy żyć w zgodzie. Świat jest już wystarczająco groźny i bez tego! - mo...
Sprobujmy żyć w zgodzie. Świat jest już wystarczająco groźny i bez tego! - mowi znerwicowany Philibert do Camille, ktora woli przeprosić niż walczyć o swoje... Procz tych dwojga, w wielkim paryskim mieszkaniu żyją jeszcze Franck, młody kucharz, chowający za maską cynizmu złote serce, i jego babci...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788324706907
Wydawnictwo: ŚWIAT KSIĄŻKI

Recenzje

Po prostu romans
...ale za to jaki! Nieszablonowy, dowcipny i mądry, z doskonałymi dialogami. Motywem książki jest samotność, która szuka zrozumienia u innych, a to się nazywa po prostu miłość. W „Po prostu razem” Anna Gavalda pokazuje czwórkę ludzi, którzy mając niewiele ze sobą wspólnego i w wyniku splotu różny...
Ciepła i wzruszająca
Dla mnie rewelacja ! Co łączy sprzątaczkę, markiza, kucharza i jego babcię? Mnóstwo problemów życiowych... i wspólne mieszkanie. Główni bohaterowie książki (Camille, Philibert, Franck i Paulette) to czwórka "połamanych" przez życie ludzi, których łączy wzajemna akceptacja, pomoc i miłość. Życie j...
Napisz swoją opinię

Opinie

@miss_whatever
@miss_whatever 2008-07-09
Przeczytane (2008-07-09)
Nawiązując do komentarza poniżej: w opisie książki sama autorka napisała "(...) Piszę dla ludzi, którzy jeżdżą do pracy, piszę dla ludzi, którzy lubią historyjki, piszę, żeby sprawić im radość." I faktycznie, jest to taka właśnie historia - bardzo wdzięczna, ciepła, do poczytania na przykład w pociągu czy autobusie, gdy ma się chwilę wolnego czasu. Idealna na zimę, tak miło rozgrzewa. Z minusów - około 90% tekstu zajmują dialogi. Na pewno dodaje to książce dynamiki i ożywia ją, ale nie jestem przekonana, czy podwyższa tym samym jej wartość artystyczną.
@Vanille
@Vanille 2013-04-28
Przeczytane (2013-04-28)
Powieść ,,Po prostu razem'' przeczytałam po obejrzeniu jej ekranizacji. W tym wypadku było to doskonałe połączenie - książka była dla mnie jak rozmowa ze starym przyjacielem, jak powrót do rodzinnego miasta, ciepłe wspomnienie minionych dni. Gavalda tchnęła w swoją opowieść ten nieuchwytny czar Paryża, bliskość czwórki zupełnie różnych ludzi i stworzyła postacie tak żywe, jakby miały za chwilę wpaść na Ciebie podczas porannego spaceru. Polecam wszystkim zakochanym we Francji :))
@anciaa
@anciaa 2010-06-26
Przeczytane (2010-06-26)
Szczerze mówiąc spodziewałam się po tej książce czegoś lepszego jednak nie mogę powiedzieć, że mi się nie podobała. Jest w niej pełno emocji. Już na samym początku poruszyło mnie opowiadanie o Szu Ta. Ludzie, nieszczęśliwi, przygnieceni problemami są przygnieceni tak naprawdę samym sobą. Każdy z nas może odnaleźć w nich to pragnienie szczęścia. Układ akapitów i styl pisania faktycznie często mnie denerwował, ale warto było. A zakończenie chwyta za serce...
@bluedress
@bluedress 2011-05-28
Przeczytane (2011-01-01)
Książka zaczęła się ciekawie, troje ludzi, zupełnie różnych próbują mieszkać razem, stworzyć dom, jakiego żadne z nich nigdy nie miało. Po pewnym czasie historia zrobiła się banalna, a najbardziej zakończenie. Po obiecującym początku spodziewałam się czegoś innego. Wszystko stało się takie przewidywalne. Ogromny plus za dialogi.
@Mahi
@Mahi 2009-11-11
Przeczytane (2007-07-28)
Czegoś mi w niej brakowało. Spodziewałam się mądrej, poruszającej lektury i... trochę się zawiodłam. Ale mimo wszystko książka nie jest zła i całkiem miło się ją czytało (chociaż - jak wspomniała Anio - układ akapitów potrafi doprowadzić człowieka do szewskiej pasji).
@Anio
@Anio 2009-05-27
Przeczytane (2009-05-27)
Inna od książek, które czytałam do tej pory, ale nie zachwyciła mnie. Miałam wrażenie, że strasznie się ciągnie i zbyt dużo w niej niedopowiedzeń przez pierwsze 300 stron... Poza tym przeszkadzał mi układ akapitów. Ogólnie jednak warta przeczytania.
@Angelika_d
@Angelika_d 2011-07-29
Przeczytane (2011-07-29)
Bardzo mi się podobała! Książka, po której przeczytaniu uśmiech nie może mi zejść z twarzy a przy tym niebanalna. Mimo że przeczytałam ją bardzo szybko, zdążyłam przywiązać się do każdego bohatera. Polecam!
@natalia7
@natalia7 2009-07-05
Przeczytane (2009-07-05)
skłania do refleksji,bardzo inna niz wszystkie książki.Ciekawie jest przedstawiona sytuacja tych ludzi,niby pracujący i jako tako zarabiający,ale jednocześnie poniewierani przez życie.Polecam!
@mea_lacrima
@mea_lacrima 2009-01-24
Przeczytane (2009-01-24)
Wspaniała książka, która mnie urzekła. Przywraca wiarę w ludzi, pokazuje, że każdy człowiek ma w sobie ciepło i miłość, choć czasem potrzebuje czasu by wyjść ze swojej skorupy. Gorąco polecam.
@jotgol
@jotgol 2010-01-28
Przeczytane (2007-07-28)
Książka bardzo ciekawa. Na początku troszkę mnie nudziła, później się rozkręciła, natomiast zakończenie bardzo wzruszające. Polecam gorąco.
Autorzy
Anna Gavalda
Urodzona 9 grudnia 1970 w Boulogne-Billancourt, francuska dziennikarka, pisarka. Gdy debiutowała w 1999 zbiorem opowiadań "Chciałbym, żeby ktoś gdzieś na mnie czekał", pracowała jako nauczycielka j...
Inne książki:
Książka Chciałbym, żeby ktoś gdzieś na mnie czekał
Książka Kochałem ją
Książka Chciałbym, żeby ktoś gdzieś na mnie czekał.
Książka Pocieszenie
Książka 35 kilos d'espoir
Współtworzący tą stronę
puchar @Midnight_Reader @Midnight_Reader pierwsza opinia