Poczta dla tygryska. Opowieść o tym jak Miś i Tygrysek wynaleźli pocztę, pocztę lotniczą i telefon

Horst "Janosch" Eckert
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Poczta dla tygryska. Opowieść o tym jak Miś i Tygrysek wynaleźli pocztę, pocztę lotniczą i telefon
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Janosch to literacki pseudonim urodzonego w Zabrzu, a mieszkającego na Teneryfie, na Wyspach Kanaryjskich, najpopularniejszego w obszarze niemieckojęzycznym autora książek dla dzieci. Poczta dla Tygryska to pierwsza z cyklu opowieść o Misiu, Tygrysku i tygryskowej Kaczce. Nasi bohaterowie, żyją sobie w domku nad rzeczką, bardzo lubią przebywać z sobą nawzajem i gdy tylko oddalają się od siebie tęsknią. Ukojeniem mają być listy które wzajemnie do siebie piszą. Ale jak się okazuje to nie takie proste. Na szczęście wszystko kończy się pomyślnie. Jak to w bajkach bywa. Janosch zwany królem literatury dziecięcej sam ilustruje swoje poetyckie, pełne uroku i fantazji opowiastki. Wypełnia je ciepłem i humorem (czasem pogodnym smutkiem), wolnym od łatwego dydaktyzmu czasami przewrotnie ironicznym i groteskowym. Dyskretnie uczy swych czytelników wrażliwości, dobroci i współczucia. Książeczki Janoscha tłumaczone były na 30 języków, uhonorowane licznymi międzynarodowymi nagrodami, nagrywane na płyty i kasety. Na podstawie jego bajek zrealizowano wielooodcinkową serię filmów animowanych, oglądanych przez dzieci całego świata. O popularności Janoscha świadczy ponadto fakt, iż teatry dziecięce wystawiają spektakle na podstawie jego książeczek, a jego rysunki zdobią kartki pocztowe, plakaty i kalendarze.
Tytuł oryginalny: Post für den Tiger
Data wydania: 2003
ISBN: 83-240-0358-4, 8324003584
Wydawnictwo: Znak
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 48
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Horst "Janosch" Eckert Horst "Janosch" Eckert
Urodzony 11 marca 1931 roku w Polsce (Zabrze)
Janosch, właśc. Horst Eckert – urodzony na Górnym Śląsku pisarz niemieckojęzyczny, autor literatury dziecięcej. Janosch jest autorem ponad 300 książek dla dzieci. Książką, która dała początek całemu cyklowi pozycji dla dzieci, była Ach, jak cudowna ...

Pozostałe książki:

Ach jak cudowna jest Panama Tygrysek musi mieć rower Ja ciebie wyleczę, powiedział Miś. Opowieść o tym, jak Tygrysek pewnego razu zachorował
Wszystkie książki Horst "Janosch" Eckert

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Poczta dla tygryska. Opowieść o tym jak Miś i Tygrysek wynaleźli pocztę, pocztę lotniczą i telefon nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@naarheid
2021-09-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Poczta dla tygryska. Opowieść o tym jak Miś i Tygrysek wynaleźli pocztę, pocztę lotniczą i telefon. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl