Podatek dochodowy od osób prawnych

Andrzej Gomułowicz, Kinga Michałowska, Ryszard Pęk, Lidia Błystak ...
Podatek dochodowy od osób prawnych
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Podręcznik adresowany jest do studentów prawa, administracji, ekonomii oraz finansów i rachunkowości. Tematyka poruszana w publikacji w dokładny sposób przedstawia zakres podmiotowy oraz przedmiotowy podatku dochodowego od osób prawnych, w tym dokładnej analizie poddane zostały zagadnienia opodatkowania zysków kapitałowych. Autorka kolejno omawia dochody zwolnione z opodatkowania, pojęcie oraz rodzaje kosztów uzyskania przychodów wraz z wyłączeniami. Analizie poddane zostały zasady i metody dokonywania odpisów amortyzacyjnych środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, zagadnienia leasingu bieżącego i kapitałowego oraz leasingu gruntów, zasady opodatkowania podmiotów o ograniczonym obowiązku podatkowym. W opracowaniu omówiono odliczenia i zasady ich dokonywania oraz sposoby rozliczania podatku dochodowego od osób prawnych. Całość uzupełnia, zamieszczony na końcu podręcznika i przyporządkowany do poszczególnych rozdziałów, zbiór wybranych orzeczeń sądowych.
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-7641-373-0, 9788376413730
Mamy 6 innych wydań tej książki

Autor

Andrzej Gomułowicz Andrzej Gomułowicz
Urodzony 12 lipca 1951 roku w Polsce
Polski prawnik, specjalista w zakresie prawa podatkowego, profesor nauk prawnych, kierownik Katedry Prawa Finansowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Pozostałe książki:

Zasada sprawiedliwości podatkowej Koszty uzyskania przychodów. Zasady ogólne Aspekt prawotwórczy sądownictwa administracyjnego – e-book Prawna formuła kosztu podatkowego
Wszystkie książki Andrzej Gomułowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Podatek dochodowy od osób prawnych aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Podatek dochodowy od osób prawnych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl