Podłe kłamstwa

Parker S. Huntington
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Podłe kłamstwa
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Mogła cieszyć się swoim pięknym, doskonałym światem jeszcze przez chwilę. Bo wkrótce wszystko, co posiadała, będzie należeć do mnie”.

Miałam plan, dzięki któremu zamierzałam wydostać się z friendzonu.
Krok pierwszy: Zakraść się do pokoju Reeda
Krok drugi: Przespać się z nim.
Kiedy jednak rozbłysło światło, nie ujrzałam znajomych niebieskich oczu, tylko ciemne, rozgniewane i pełne demonów.
I należały do znacznie starszego brata Reeda.
Cztery lata później Nash Prescott nie jest już gniewnym synem pracowników naszego domu.
A ja nie jestem uwielbianą przez miasto księżniczką.
Mam dwadzieścia jeden lat, jestem spłukana i potrzebuję pracy.
On ma trzydzieści dwa, jest miliarderem i szuka zemsty.
Kogo obchodzi, że moja rodzina zniszczyła jego?
Kogo obchodzi, że patrzy na mnie z czystą pogardą?
Kogo obchodzi, że każde zadanie, które mi zleca, ma być dla mnie torturą?
Liczy się tylko to, że potrzebuję pieniędzy.
Nic więcej.
Będę w milczeniu znosić jego okrucieństwo, wiedząc, że jest tylko jedna rzecz, której pragnie bardziej niż zemsta… Ja.

Wydanie 1 - Wyd. Luna
Tytuł oryginalny: Devious Lies
Data wydania: 2024-02-15
ISBN: 978-83-67996-31-0, 9788367996310
Wydawnictwo: Luna
Kategoria: Romans
Stron: 576
dodana przez: Vernau

Autor

Parker S. Huntington Parker S. Huntington to psia mama mieszkająca w Południowej Kalifornii, gdzie odkryła swoją alergię na deszcz. Pomimo niskiej frekwencji i silnej awersji do prac domowych uzyskała dyplom licencjata z kreatywnego pisania na Uniwersytecie Kalifornijsk...

Pozostałe książki:

Słodka trucizna My Dark Romeo Podłe kłamstwa
Wszystkie książki Parker S. Huntington

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Podłe kłamstwa

28.02.2024

"-Pewien kłamca powiedział mi kiedyś, że życie to syzyfowa praca. Gasisz jeden pożar, a zaczyna się kolejny. (...) Nie jesteś wabiony do snu fałszywym poczuciem bezpieczeństwa, nie wmawiasz sobie, że istniejesz w części nietkniętej przez płomienie. Śmierć, zdrada, zemsta i poczucie winy towarzyszą nam na każdym kroku (...)" Naznaczona bólem i wie... Recenzja książki Podłe kłamstwa

AZ
@azarewiczu

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@ela_r22
2024-03-01
Przeczytane Literatura obyczajowa Romans 2024

Emery to młoda dziewczyna, córka bogatych rodziców, można powiedzieć, że miała wszystko, poza miłością matki. Jednak okrutny los z niej zadrwił i w ciągu jednego dnia, jej życie zmienia się o przysłowiowe sto osiemdziesiąt stopni. To dumna kobieta, która bez pieniędzy, bez wsparcia kochanego ojca z uporem i determinacją, nauczyła się radzić sobie w świecie biedaków. Gdy myśli, że już gorzej nie może być, to wtedy upomina się o nią przeszłość. Nash to mężczyzna pełen nienawiści poprzysiągł zemstę na ludziach, przez których jego rodzina cierpi.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Parker S. Huntington. Sięgając po książkę, miałam trochę obaw, bo jest to dość spora lektura, bo jej papierowa wersja ma 572 strony. Jednak, gdy tylko do niej usiadłam, to przepadłam. Fabuła mnie kupiła w całości, a niektóre wydarzenia, parę raz zaskoczyły. Widać i czuć, że autorka w powieść włożyła kawał serca.
Parker S. Huntington nie szczędzi czytelnika, poruszająca trudne i złożone tematy, które wywołują całą gamę emocji tych dobrych i tych złych. Skłaniają do refleksji, do zastanowienia się nad własnym życiem i otaczającym nas światem.

To, co wyróżnia tę historię to niewątpliwie nietuzinkowa, barwna bohaterka. Emery to romantyczka, ma słabość do gwiazd i kocha słowa. Potrafiła w humorystyczny sposób bawić się wyrazami, używała słów lub wyrażeń, wymyślonych, które sugerowały więcej niż jedno znaczenie. Z wielkim upodobaniem tworzyła nowe słowa, najczęściej takie, któ...

× 10 | link |
@esclavo
2024-02-25
8 /10
Przeczytane

Kolejna książka autorki i znowu jestem zadowolona. To romans, który nie jest romatyczny, cukierkowy czy przewidywalny. To historia trudnej relacji dwojga osób, które mierzą się z ogromem tajemnic, kłamstw i niedopowiedzeń.

Może i zaczyna się stereotypowo, ale cała ta książka nie ma nic wspólnego ze standardowymi romansami. Autorka w świetny sposób pokazuje złożoność ludzkiej natury, gdzie jest miejsce na dobro, ale i na zło. Bohaterowie to silne postacie, a Nash to dobry materiał na łobuza. Tyle że Emery w niczym mu nie ustępuje. Jest tak samo irytująca, mściwa i nieprzewidywalna jak i on. I to jest pewien powiew świeżości, wśród bohaterek delikatnych i dobrych do szpiku kości. I właśnie to mnie przekonuje i do mnie trafia.

Podsumowując - jestem zachwycona tym brakiem romantyzmu, chociaż chemii między bohaterami nie brakuje. Fabuła mnie kupiła, a i parę razy dałam się zaskoczyć wydarzeniom. Myślę, że ta książka ma szansę spodobać się wszystkim, którzy nie lubią przesadnej ckliwości, nie wierzą w nierealne wyobrażenie o związkach, a lubią zagmatwane relacje między ludźmi.

× 1 | link |
@paulaczyta
2024-02-29
8 /10
Przeczytane

Wejdź jeśli masz odwagę

Emery chciała wyjść z friendzons. Zakraść się do pokoju Reeda, przespać z nim i być szczęśliawa. Pikuś.

No cóż. Nie do końca bo po pierwsze uczucia są skomplikowane, a po drugie i najważniejsze natrafiła wtedy na starszego brata Reeda, Nasha.

Od tamtego wydarzenia minęło kilka lat i wiele zdążyło się zmienić. Wtedy on był synem pracowników jej domu, obecnie jest miliarderem szukającym zemsty. Ona była wtedy księżniczką, obecnie jest spłukana. Sytuacja się zmieniły i odwróciły, ale właśnie takie nieprzewidywalne jest życie.

Ona potrzebuje pracy, a on może jej ja dać. Tylko że nie cierpi jej rodziny, ma do niej żal, a na nią samą patrzy z pogardą. Ale cóż praca to praca.

Nienawiść, a może pożądanie? Pogarda, a może pragnienie? Emocje w tej sytuacji nie są łatwe, jest wiele skrywanych uczuć jak i tajemnic, dużo się dzieje,a przede wszystkim zostało to genialnie opisane.

Już od samego tytułu i okładki, wiedział, że będzie to intensywna i ciekawa książka i się jej zawiodłam. Wręcz przeciwnie, udało się mnie jeszcze zaskoczyć. Autorka potrafi przestawiać tak historię, aby czuł się aż deszcz na plecach, złość, smutne, szczęście. Wywołuje w nas emocje i sprawia, że nie da się oderwać. Były momenty, które trochę mi się dłużyły, ale to tylko taki drobny minus. Za to ogromnym plusem jest przygotowanie graficzne.

| link |
AZ
@azarewiczu
2024-02-28
7 /10
@bookowykacikanny1985
2024-02-16
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Podłe kłamstwa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl