Podwójne zaręczyny

Katarzyna Maludy
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Podwójne zaręczyny
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Saga warszawska – powieści, w których codzienność i życie towarzysko-rodzinne toczą się na tle wielkich wydarzeń XIX i XX wieku.

Magdalena Żarska, młodziutka i śliczna dama klasowa, nauczycielka w Instytucie Guwernantek, spotyka dziennikarza i wykładowcę polskiej literatury, Juliana Sucheckiego. On, syn browarnika, zwrócił na nią uwagę już wcześniej. Zamach na pannę Klementynę Tańską pomaga Julianowi przezwyciężyć wrodzoną nieśmiałość i zawrzeć znajomość z Madzią.
Romans rozkręca się powoli pomimo podejrzeń panny Żarskiej oraz planów matrymonialnych ojca Juliana, który ma zamiar ożenić go z córką swojego konkurenta w biznesie. Czy dane im będzie żyć długo i szczęśliwie w obliczu wybuchu powstania listopadowego?

Zapraszamy do stolicy w ostatnich latach przed wybuchem powstania listopadowego i w czasie jego trwania, gdzie właśnie buduje się Teatr Wielki, na ulicy Widok panowie odwiedzają ekskluzywny dom rozpusty, przy Daniłowiczowskiej zaczęło działać nowoczesne więzienie, a generał Paskiewicz prowadzi rosyjskie wojska do ataku na redutę Ordona.

Wydanie 1 - Wyd. Replika
Data wydania: 2024-07-02
ISBN: 978-83-68135-02-2, 9788368135022
Wydawnictwo: Replika
Cykl: Saga warszawska, tom 2
Kategoria: Romans historyczny
Stron: 320
dodana przez: Vernau

Autor

Katarzyna Maludy Katarzyna Maludy Na pytanie skąd u mnie zainteresowania historyczne, odpowiadam: nie wiem. Taka się urodziłam. Lubię podróże, ale wędrówki tylko w przestrzeni mi nie wystarczają. Marzy mi się wehikuł czasu, a ponieważ jeszcze go nie wymyślono, więc puki co posługuję...

Pozostałe książki:

Kiecka i krynolina Gruzowisko Wisznia ze słowiańskiej głuszy Rok 1863. Opowieść o miłości wojnie i gotowaniu Panny na wydaniu Kiecka i tiurniura Podwójne życie Nawojki Zesłana miłość Dzikie serca Wojenni kochankowie Podwójne zaręczyny Dom trzech wdów
Wszystkie książki Katarzyna Maludy

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Podwójne zaręczyny nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@naksiazkach
2024-07-22
7 /10

"Podwójne zaręczyny" Katarzyny Maludy to drugi tom Sagi warszawskiej. Całkiem niedawno, bo raptem dwa miesiące temu, opowiadałam Wam o pierwszej części pt. "Panny na wydaniu", oczarowana tamtą lekturą z przyjemnością podjęłam się lektury kolejnego tomu.
Jak przypuszczałam, po raz kolejny obcujemy z dobrze poznanymi bohaterami, jednak kolejna część skupia się na Magdalenie Żarskiej - która w poprzednim tomie, pelniła rolę dalszoplanowej postaci. Wraz z bliższym przyjrzeniem się jej wątku, kolejny raz spotykamy się z postaciami historycznymi. Tym razem prym wiedzie Klementyna Tańska i niejedna próba zamachu na jej życie, której wątek, mam wrażenie bardzo wysuwa się na pierwszy szereg, spychając zabiegi Juliana o względy Magdaleny na dalszy plan, a przecież ta historia wydawać by się mogło miała stanowić główny wątek przedstawionej historii. Drogę do szczęścia młodym komplikuje ojciec Juliana, który planuje dla niego inne małżeństwo.
W tej zawirowanej fabule nie brakuje również historycznego tła. Książka ukazuje kulisy powstania listopadowego. Możemy odczuć nastroje panujące w stolicy, zrozumieć jego przebieg oraz skutki.

Nie ukrywam, że z zaciekawieniem oczekuje kolejnej części. Myślę też, że dwa pierwsze tomy można czytać spokojnie w różnej kolejności. Nieznajomość pierwszej części w niczym nie przeszkadza i spokojnie można ją nadrobić, choć osobiście jestem zwolenniczką chronologicznego ciągu.
W mojej ocenie drugi t...

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Podwójne zaręczyny. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Panny na wydaniu
Panny na wydaniu
Katarzyna Maludy
8.2/10
Saga warszawska – powieści, w których codzienność i życie towarzysko-rodzinne toczą się na tle wiel...
Dom trzech wdów
Dom trzech wdów
Katarzyna Maludy
Saga warszawska – powieści, w których codzienność i życie towarzysko-rodzinne toczą się na tle wiel...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl