Polacy w armii kajzera

Ryszard Kaczmarek
Polacy w armii kajzera
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Ryszard Kaczmarek, autor głośnych "Polaków w Wehrmachcie", tym razem przedstawi historię żołnierzy-Polaków, którzy walczyli w szeregach armii pruskiej w czasie I wojny światowej. Opowieść o nich nosi rys tragiczny – dla Polaków przynależność do armii zaborczych często oznaczała konieczność walki z własnymi rodakami. Losy polskich żołnierzy wpisane są w arenę, na której rozgrywała się Wielka Wojna: w wielkie operacje militarne i ruchy armii, ale sytuację żołnierzy oglądamy z bliska, czytając listy do rodziny, dzienniki i wspomnienia. Ryszard Kaczmarek wraca też do poczatków swojej fascynacji historią i własnych młodzieńczych poszukiwań dokumentów na strychach górnośląskich przedwojennych domostw. Tej historii tysięcy Polaków w pruskich mundurach jeszcze nikt dotychczas nie opowiedział.
Data wydania: 2014-03-30
ISBN: 978-83-08-05331-7, 9788308053317
Wydawnictwo: Literackie
Nagrody: Nagroda Literacka i Historyczna Identitas (Zwycięzca)
Stron: 560

Autor

Ryszard Kaczmarek Ryszard Kaczmarek
Urodzony 23 czerwca 1959 roku w Polsce (Mysłowice)
Ryszard Jan Kaczmarek - polski historyk, profesor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, badacz dziejów Górnego Śląska w XIX wieku i XX wieku, a w szczególności ziemi pszczyńskiej.

Pozostałe książki:

Ilustrowane kalendarium dziejów świata Historia Polski 1914-1989 Polacy w Wehrmachcie Historia Górnego Śląska. Polityka, gospodarka i kultura europejskiego regionu Lamprechtowie z Sosnowca
Wszystkie książki Ryszard Kaczmarek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Polacy w armii kajzera

30.04.2014

Jak czytamy we wstępie do książki „Polacy w armii kajzera,” głównym motywem jej powstania była chęć uzupełnienia luki w dotychczasowej historiografii poświęconej służbie Polaków w szeregach wojska niemieckiego podczas pierwszej wojny światowej. Musimy pamiętać, że w armii niemieckiej, rosyjskiej czy austriackiej nie istniały osobne polskie formacje... Recenzja książki Polacy w armii kajzera

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Polacy w armii kajzera. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl