Połączenie odebrane

ks. Adam Boniecki
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Połączenie odebrane
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Ksiądz Boniecki ma głos w moim domu – to hasło na powrót stało się potrzebne. Czym jest kościelny feminizm? Jak pogodzić się ze starością? Czy spowiedź może być terapią? Jak stawić opór terroryzmowi? To tylko niektóre tematy poruszane w tej książce przez ks. Adama Bonieckiego. Połączenie odebrane jest wyborem najistotniejszych, ponadczasowych tekstów ks. Bonieckiego z ostatnich lat, publikowanych na łamach „Tygodnika Powszechnego”. Jego głos – pełen akceptacji, mądrości i zrozumienia – jest właśnie tym, czego potrzeba teraz polskiej debacie. Książka, która pozwala usłyszeć głos autorytetu. „Zabierając głos, trudno kierować się zasadą, „żeby się tylko komuś nie narazić”. Nie ma też sensu uciekanie w ważnych kwestiach w pobożne banały. (…) Jacek Kuroń mawiał: „Jeśli chcesz się wszystkim podobać, to się zapisz do orkiestry dętej”. – fragment książki „Każde słowo ks. Bonieckiego to pomoc w „łapaniu równowagi”. Czekam na te słowa jak na powietrze. Nie tylko ja. Bardzo dziękujemy”. – Krystyna Janda
Data wydania: 2018-01-10
ISBN: 978-83-240-5347-6, 9788324053476
Wydawnictwo: Znak
Stron: 224

Autor

ks. Adam Boniecki
Urodzony 25 lipca 1934 roku w Polsce (Warszawa)
Adam Edward Fredro-Boniecki herbu Bończa – polski prezbiter rzymskokatolicki i publicysta, generał zakonu marianów w latach 1993–1999, w latach 1999–2011 redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego”.

Pozostałe książki:

Boniecki. Rozmowy o życiu Lepiej palić fajkę niż czarownice Połączenie odebrane Trzeba czasem zażartować. Alfabet Księdza Bonieckiego Zakaz palenia Abonent chwilowo nieosiągalny Strefa dobrego zasięgu Vademecum Dookoła świata Dziecko i księżyc Notes Dobro. Jak być optymistą w trudnych czasach Kalendarium życia Karola Wojtyły Oddech dla duszy Papież Franciszek. Sługa nowego świata Powroty z bezdroży Sprawdzian z miłości W Ziemi Świętej Zrozumieć papieża. Rozmowy o Janie Pawle II
Wszystkie książki ks. Adam Boniecki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Połączenie odebrane nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Renax
2020-09-08
8 /10
Przeczytane Religia

Jest to zbiór felietonów z Tygodnika Powszechnego z kilku ostatnich lat, zebrany w ciągi tematyczne. Jak się okazuje, nawet po kilku latach teksty ks. Bonieckiego są aktualne, bo ich autor z bieżących faktów wyciąga głębsze dno, szuka przyczyn, analizuje postawy i wartości, wskazuje drogę. Jest to głos przedstawiciela inteligencji katolickiej. Zarówno inteligencji, jak i katolickiej, co nie jest częstym połączeniem (z całym szacunkiem, proszę wybaczyć, ale nawet na zdrowy rozum, termin 'inteligencja katolicka' kojarzony jest z czasami powojennymi, gdy Karol Wojtyła jeszcze nie był Janem Pawłem II, a Polacy jeszcze byli uczeni w 'dobrej przedwojennej szkole').
Z tą inteligencją w tekstach wiąże się język tekstów i ich styl. To są teksty dosyć trudne dla przeciętnego odbiorcy. Bardziej do wgłębienia się niż do czytania w kolejce, ale i pisane językiem którego nie wszyscy zrozumieją.
Są to teksty do zastanowienia się na dłużej, do przemyślenia i refleksji, bo zmuszają czytelnika do zmierzenia się ze światem i wartościami, jakie my wyznajemy. To też refleksja nas współczesnością i człowiekiem i oczywiście głos sumienia.

× 5 | link |
@Catta
2020-01-05
8 /10
Przeczytane Etyka religia filozofia U M&J Półka M
@MgorzataM
2019-11-09
7 /10
Przeczytane Z: Uwolnione Y: 2018

Cytaty z książki

O nie! Książka Połączenie odebrane. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2023 nakanapie.pl