Połówki księżyca

Renata Deusing Chaczko
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Połówki księżyca
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów

Opis

Ten wybór stanie się ich koszmarem.

Zanim zaśniesz, zapamiętaj dobrze, kim jesteś. Bowiem gdy otworzysz oczy, świat, który znałeś, przestanie istnieć. Nie rozróżnisz iluzji od rzeczywistości, wpadniesz w pułapkę percepcji, zostaniesz więźniem przestrzeni – tak jak dziesięcioro bohaterów tej książki. Są wśród nich oprawcy i ofiary, biedni i bogaci, starzy i młodzi. Dzieli ich wiele, ale wiele też łączy. Uwięzieni w tajemniczym miejscu, kontrolowani na każdym kroku, nie wiedzą, przez kogo i w jakim celu zostali zamknięci. Panika zaczyna zbierać ponure żniwo…
Wkrótce dowiadują się, że muszą podjąć decyzję, której konsekwencje będą niewyobrażalne. Stres, lęk i coraz większa presja sprawiają, że z ich twarzy spadają noszone na co dzień maski, a ekstremalne emocje biorą górę nad rozsądkiem. Zbliża się moment, w którym będą zmuszeni dokonać wyboru. Dla kogo ich decyzja okaże się być początkiem końca?
Data wydania: 2021-05-06
ISBN: 978-83-8219-312-1, 9788382193121
Wydawnictwo: Novae Res
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 282
dodana przez: Vernau

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Połówki księżyca

WYBÓR REDAKCJI
30.07.2021

„Codziennie stajemy przed tysiącem wyborów. […] Są małe i duże wybory. Są też takie, które naprawdę potrafią zmienić całe nasze życie, odwrócić je o sto osiemdziesiąt stopni”. „To my podejmujemy decyzje. Mniejsze i większe. Na każdym kroku. My i tylko my. Czy nam się to podoba, czy nie, nasze życie to suma naszych wyborów”. „Połówki księży... Recenzja książki Połówki księżyca

Kiedy wybór staje się przymusem, a nie prawem.

21.07.2021

"Każdy ma taką motywację, na jaką stać jego moralność" Wybory, ich skutki i motywy, właśnie o tym jest ta książka. Możliwość decydowania to coś, co jest z nami niemal od początku naszego życia. Podejmowanie decyzji, jest tak powszechne jak spanie, jedzenie czy załatwianie potrzeb fizjologicznych. Decydujemy, nawet wtedy kiedy jeszcze nie wiemy, ż... Recenzja książki Połówki księżyca

Po ciemnej i jasnej stronie księżyca, kim jesteśmy naprawdę

13.06.2021

Bardzo często pierwszym aspektem, który skłania mnie do zainteresowania się książką i przyciąga moją uwagę, jest niezmiennie okładka. Tak również było i w tym przypadku, gdyż trzeba przyznać ma ona w sobie coś intrygującego. Ponadto zaciekawił mnie też opis, który pozostawił wiele pytań bez odpowiedzi. Książka opowiada o grupie dziewięciu osób, k... Recenzja książki Połówki księżyca

Czy będziesz w stanie poświęcić jednostkę dla dobra ogółu?

31.07.2021

Czy będziesz w stanie poświęcić jednostkę dla dobra ogółu? Przed bardzo trudnym wyborem stają bohaterowie tej książki. Dziesiątka niezwiązanych ze sobą osób zostaje porwana, a następnie zamknięta w małym, pozbawionym okien oraz drzwi pomieszczeniu. Żadne z nich nie pamięta w jaki sposób się tam znalazło, oraz dlaczego to właśnie oni zostali wy... Recenzja książki Połówki księżyca

Moja opinia o książce

Opinie

@Aleksandra_99
2021-05-06
7 /10
Przeczytane

Myślę, że ta książka ma dobry pomysł. Do końca byłam ciekawa jak się skończy i co będzie się działo. Nie jest może to wykonanie idealne ma trochę wad. Wydaje mi się, że jednak warto jej poświęcić troszkę czasu. Spodobał mi się pomysł i idea tego, że tym dziesięciu osobą powierza się tak ciężką decyzję.

× 2 | link |
@przyrodazksiazka
2021-05-27
10 /10
Przeczytane

"- Rozumiem, jednak załóżmy, tak tylko hipotetycznie, że jednak zabijają trzy osoby, jeśli to my nie podejmiemy decyzji, kogo wyeliminować z naszego grona".

Kochani, jeśli macie ochotę na nietypową pozycję książkową, to pora otworzyć zasoby materialne i wyruszyć w podróż po tą powieść. Fantastycznie relaksująca. Każdy bohater z pozoru jest zwyczajnym człowiekiem, aczkolwiek po głębszej wnikliwości w tekst okaże się, że wcale tak nie jest. Wszystkie z dziesięciorga osób nie pamięta w jaki sposób znalazło się w mocno oświetlonym miejscu z obrożami na szyi. Oczywiście wcześniej autorka wyskrobała nam kawałek ich historii. Były to urywki momentów do chwili nagłego stracenia kontaktu z rzeczywistością.

Każdy z nich jest kimś innym. Rozpoczynając od bogatego biznesmena na dziecku kończąc. Od chwili przebudzenia próbują wysnuć jakąś teorię na temat tego, co tu robią i dlaczego. Do czasu aż usłyszą z głośnika niewyraźny głos, który karze im wyeliminować pierwszego uczestnika. Dosłownie. Na podjęcie decyzji mają niewiele czas, a "głos" nie rzuca słów na wiatr.

Dla mnie genialna pozycja, która wciągnęła mnie w trans poczynań bohaterów. Każdy z nich ma różne temperamenty i style wypowiedzi. Różnią się charakterem i stosunkiem do sytuacji w której się znaleźli. Takie rajskie rozdanie w którym ktoś musi "odpaść". Oczywiście postacie zrobią wszystko, aby tylko na nich nie padł wyrok.

"Mój mąż zapłaci dwadzieścia tysięcy dolarów każdemu, kto zagłosuj...

× 1 | link |
@ksiazka_ukryta_w_puszczy
2021-07-31
10 /10

💭"Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia."💭
💭"Superbohater w słowach, tchórz w czynach. Mędrzec w słowach, idiota w czynach."💭

Jeszcze przed samym czytaniem, zawsze przeglądam sobie książkę z każdej strony, czytam wzmiankę o autorze, w taki sposób zapoznaje się z nią😁 I tak też, natknęłam się na opinię @czytnik.pl, a dokładnie brzmi ona tak:
"Warto sięgnąć po "Połówki księżyca". Czyt-NIK jest już po lekturze, i tak bardzo zazdrości Wam, że ta dopiero przed Wami" i ja tak samo Wam również zazdroszczę, że jesteście jeszcze przed szansą jej przeczytania.
🌜🌛
Bo co tu dużo mówić, to było bardzo dobre, od pierwszych stron książka wciąga i z każdą kolejną stroną jest tylko lepiej, a samo zakończenie było zaskakujące, trochę dziwne i nieprzewidywalne. A czytając, miałam małe skojarzenie z filmem "Igrzyska śmierci", trochę z domieszką horroru "Piła", ale od razu uprzedzam, tak drastycznych scen tu nie znajdziecie, jakie wystąpiły w filmie.
🌜🌛
"Połówki księżyca" to 10 historii, różnych ludzi z odległych zakątków świata, każdy z nich boryka się z jakimś problemem życiowym.
🔸WYBRZEŻE SAINT MAARTEN - Sergiej z pochodzenia Rosjanin, jest milionerem, który wcześniej brał udział w wojnie i na koncie ma wiele ludzkich żyć;
🔸 RIO DE JANEIRO - zapracowana Gabriela, żona i matka, przygotowuje się do odejścia ciężko chorego męża;
🔸 NAIROBI - generał Kamba, zastrzelił swojego oponenta, aby przejąć po nim władzę, ma opinię ludobójcy i zbrodniarza...

| link |
@madbed
2021-08-03
Przeczytane

Masz wybór Ty czy ludzkość?
Co wybierzesz?

Moje pytanie nie jest bezpodstawne ponieważ w książce nasi bohaterowie będą musieli podjąć niełatwą decyzję.

Historia zaczyna się od krótkiego poznania naszych dziesięciu bohaterów.
Wśród nich są biedni, bogaci, ofiary, oprawcy, starzy i młodzi.
Pozornie nic ich nie łączy.
Okazuje się, że zostają uwięzieni w nieznanym im miejscu, nie wiedzą przez kogo i w jakim celu.
Zostają zmuszeni do podjęcia drastycznej decyzji.
Jeśli chodzi o historię zawartą w książce możemy dopatrzeć się podobieństwa do bardzo znanego filmu.
Poznajemy ich historię, filozoficzne rozważania.
Autorka pokazuje, że potrafimy ocenić szybko kogoś tylko po pierwszym spojrzeniu, że poznając jego historię często jesteśmy zaskoczeni.
Dla mnie książka mało ciekawa. Fabuła prosta i przewidywalna. Jedyne co jest na plus to dwie historie, które mnie zainteresowały.
Po opisie spodziewałam się czegoś więcej, czegoś bardziej ciekawszego i tajemniczego.

| link |
IR
2022-04-20
7 /10
Przeczytane Pożyczone od kogoś
@Allbooksismylife
2021-12-05
10 /10
Przeczytane
@ksiazkowa.gladys
2021-08-06
8 /10
Przeczytane
@zaglebiam_sie
2021-07-31
9 /10
@recenzja_na_tacy
2021-07-30
6 /10
Przeczytane
@Siostra_Kopciuszka
2021-07-21
8 /10
Przeczytane 👍👌 Klub Recenzenta
@katherinna1997
2021-05-27
10 /10
Przeczytane
@rainestrella95
2021-06-13
7 /10
Przeczytane Klub Recenzenta thrillers home library 📙

Cytaty z książki

“(...) nasze życie to suma naszych wyborów ”
× 1
#
“Ludzie są dobrzy, dopóki maja ten komfort. Zabierz im komfort bycia dobrym, a zobaczysz, kim są naprawdę.”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl