Posłuszeństwo

William Lavender
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Posłuszeństwo
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Intrygujący thriller psychologiczny, osadzony w realiach wyższej uczelni. Grupa studentów Uniwersytetu Winchester w Indianie zapisuje się na seminarium z logiki u profesora Williamsa. Kurs ów niczym nie przypomina typowych zajęć czy wykładów uniwersyteckich. Studenci przed końcem semestru, w ciągu sześciu tygodni mają rozwiązać fikcyjną zagadkę kryminalną, muszą odnaleźć pewną dziewczynę, Polly. Jeśli to im się nie uda, dziewczyna zostanie zamordowana. To zadanie ma nauczyć studentów logicznego rozumowania i analizowania rzeczywistości. Profesor Williams, postać tajemnicza i nieco przerażająca, traktuje swoje nietypowe zajęcia bardzo poważnie. Zapowiada, że będzie nadzorował pracę studentów i stopniowo, przy pomocy poczty elektronicznej, dostarczał im wskazówek co do czasu, miejsca, motywów i okoliczności, które mogą im pomóc, ale również wprowadzić w błąd. W grupie na czoło wybija się troje studentów. Nieco opryskliwy, zamknięty w sobie Brian House ukrywa rodzinną tragedię. Pilna i ambitna Mary Butler, dochodząca do siebie po zawodzie miłosnym, za wszelką cenę, kosztem innych zajęć i narażając się na niebezpieczeństwo, stara się rozwiązać zagadkę Polly.
Dennis Flaherty, pełen uwodzicielskiego uroku były chłopak Mary, zdolny i błyskotliwy, również skrywa tajemnicę - związek łączący go z Elizabeth Orman, żoną dziekana. Zauroczenie piękną Elizabeth powoli zamienia się w niezdrową obsesję. Początkowo osobno, potem wspólnie, cała trójka analizuje każdą wskazówkę, starając się oddzielić prawdę od fałszu i gorączkowo poszukując rozwiązania. Praca nad zagadką Polly staje się dla nich obsesją, a granica między fikcją a realnością coraz bardziej się zaciera. Wkrótce z przerażeniem stwierdzają, że sprawa, którą uważali za całkowicie fikcyjną, ma odbicie w rzeczywistości. Dwadzieścia lat wcześniej w podobnych okolicznościach zniknęła młoda dziewczyna, Deanna Ward, a jej morderca być może nadal znajduje się na wolności. Co więcej, Polly okazuje się istnieć naprawdę. Im więcej zyskują informacji, tym bardziej zagadka się komplikuje...
Logiczna zagadka uniwersyteckiego wykładowcy przeradza się w horror!
Data wydania: 2011-10-05
ISBN: 978-83-11-12151-5, 9788311121515
Wydawnictwo: Bellona
Stron: 352

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Will Lavender: Posłuszeństwo

12.12.2011

Tytuł: Posłuszeństwo Autor: Will Lavender Wydawnictwo: Bellona Rok wydania: 2011 Kiedy wędrując po stronie jednej z internetowych księgarni, natrafiłam na tę książkę i przeczytałam krótki opis fabuły, od razu wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Potem o niej zapomniałam, aż nadarzyła się szczęśliwa okazja nakanapie.pl i proszę udało mi się dostać t... Recenzja książki Posłuszeństwo

@Edyta28@Edyta28 × 1

Moja opinia o książce

Opinie

@Artemizja
2012-04-27
8 /10
Przeczytane W świecie kryminału

Studenci collegu na jednym z kursów mają do rozwiązania zagadkę hipotetycznego porwania młodej dziewczyny. Jeśli do końca kursu jej nie znajdą dziewczyna umrze. Nagle zamiast zadaniu z logiki trójce studentów przyjdzie się zmagać z prawdziwymi wydarzeniami. Do końca nie wiemy, w którą stronę rozwinie się historia i czy rozwiązanie zagadki to koniec problemów głównych bohaterów. Zakończenie totalnie mnie zaskoczyło. Czytając przypomniał mi się film "Plotka" z 2000 r.

| link |
@anatola
2012-05-02
8 /10

Książkę pochłonęłam w niecały dzień. Ma naprawdę fajną fabułę i ciekawe postacie. Zwroty akcji pojawiają się praktycznie co drugą stronę, każdy ma coś na sumieniu, mija się z prawdą choć chce wzbudzać zaufanie innych. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to jak dla mnie zbyt teatralne zakończenie.

| link |
@Alaska1118
2015-02-03
Przeczytane

Genialna. Absolutnie polecam :)

| link |
@sistersasbooks
2021-01-07
8 /10
Przeczytane
@Asamitt
2019-12-22
8 /10
Przeczytane Thriller psychologiczny
@Edyta28
2011-12-12
10 /10
@Madame_K
2015-03-09
10 /10
Przeczytane Posiadam

Cytaty z książki

“Jeśli ofiara i jej potencjalny zabójca lub zabójcy nie zostaną odnalezieni w odpowiednim czasie dziewczyna zginie. - Ile mamy czasu ? - zapytał ktoś. - Licząc od środy, sześć tygodni - odrzekł...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl