Potęga teraźniejszości

Eckhart Tolle
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów
Książka Potęga teraźniejszości
Książka Potęga teraźniejszości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów

Opis

Przez dwa lata mały człowiek przesiadywał na ławce w parku. Ludzie mijali go, pogrążeni we własnych myślach. Pewnego dnia ktoś zadał mu pytanie. W następnych tygodniach coraz więcej ludzi przychodziło i stawiało mu pytania. Po pewnym czasie rozniosła się wieść, że ten człowiek jest kimś niezwykłym, kimś, kto odkrył coś, co sprawia, że życie nabiera sensu, staje się pełnią. Ta historia wydarzyła się naprawdę, a jej bohater nazywa się Eckhart Tolle. Jego pierwsza książka - "Potęga teraźniejszości" - uczyniła go sławnym na całym świecie. To mądra, serdecznie i uczciwie napisana książka. Książka dla ludzi poszukujących odpowiedzi na najważniejsze z dręczących nas pytań i wątpliwości. Autor ze znawstwem i cierpliwością najpierw zachęca nas do wyruszenia w drogę, a potem prowadzi nią czytelnika na spotkanie z nim samym. I o dziwo, ta droga wcale nie wydaje się trudna. I nikogo nie wyklucza. Iść nią może każdy. Nigdy nie dość takich książek. (Wojciech Eichelberger) Jeżeli nie ma przeszłości i przyszłości, jeżeli jest tylko teraźniejszość - to jest to najwłaściwsza książka na tę chwilę. (Marcin Świetlicki)"
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-917431-4-0, 9788391743140
Stron: 263
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Eckhart Tolle Eckhart Tolle
Urodzony 16 lutego 1948 roku w Niemczech (Lünen)
Eckhart Tolle (Ulrich Leonard Tölle urodzony 16 lutego 1948 roku w Niemczech) jest współczesnym nauczycielem duchowym i autorem książek i wykładów z dziedziny duchowości. Nie jest związany z żadną konkretną religią ani tradycją. W wieku 22 lat roz...

Książki Eckhart Tolle

Wszystkie książki Eckhart Tolle

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Potęga teraźniejszości aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@jatymyoni
2020-05-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane Czytadła L. niemiecka i austryjacka Audiobook Psychologia

Polecił mi tę książkę Zięć. Jak zaczęłam ją słuchać, to uświadomiłam sobie, że posiadam wersję papierową i kiedyś próbowałam ją przeczytać. Jak po raz kolejny autor zaczynał temat, aby poinformować, że pomówimy o tym później, przerwałam czytanie. Gdy okazało się, że autor jest gwiazdą współczesnej duchowości to zapaliło się czerwone światło. Za dużo książek przeczytałam, naprawdę mądrych, na temat duchowości, aby ta książka mnie porwała. W buddyzmie zen, a także w medytacji chrześcijańskiej jest podkreślane skupienie na chwili obecnej, a nie na przeszłości, czy przyszłości. Naprawdę nic nowego nie wnosi, tyle tylko, że ubiera to w inne słowa i nimi żongluje. Bo czy nazwę coś problemem, czy sytuacją z którą muszę się uporać to i tak muszę znaleźć rozwiązanie, bez względu na to jak to nazwę. Więcej jest takich przykładów dyskusji wyłącznie na temat używanych słów do określenia czegoś. Wprowadza dużo terminów, typu niewola ciała bolesnego, opętanie przez pole energetyczne, nagromadzenie czasu osłabiające komórki, które tylko zaciemniają wszystko i mają chyba jedynie ukazać jego geniusz i wyjątkowość. Powtarza, że nie należy wygłaszać osądów, tylko fakty, po czym ciągle wygłasza osądy. Nagle okazuje się, że jest jedyną osobą, która prawidłowo odczytuje Pismo Św. Znam i czytałam o wiele pełniejsze i ciekawsze interpretacje Pisma Św. przez mistrzów buddyjskich, czy hinduskich i nie rościli sobie prawa do jedynej słusznej interpretacji.
Nie, nie, nie, przemęczyłam, wysłucha...

{}× 7 | Komentarze (1) | link |
@zuszka60
2019-12-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Psychologia Posiadam

Bardzo dobra książka. Zwraca uwagę na to, od czego odchodzimy coraz bardziej, próbując nie pozostawać w tyle i goniąc za postępem. Stres i depresje stają się tak oczywiste, że można pomyśleć, iż to nieodłączny element współczesnego życia. Tak nie jest i tak nie powinno być. Eckhart Tolle w swej książce uświadamia nam, jak w prosty sposób odnaleźć równowagę w tych trudnych, pełnych pośpiechu i wszelakich wyzwań czasach. Jak odejść od utartych schematów myślenia, które niepotrzebnie pogłębiają dyskomfort psychiczny. Jak żyć, żeby zachować wewnętrzny spokój i harmonię. Wszystko to jest w zasięgu możliwości każdego z nas. Proste i skuteczne.

{}× 2 | link |
@divide
2009-05-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Tytuł oryginalny „The Power of Now” -- mam nadzieję, że to ta sama książka, boż czytałem w oryginale tę właśnie. Gorąco polecam zacisnąć zęby i przymknąć oko na obrzydliwie spirytualne i wzniosłe metafory (które sam autor chyba bierze dosłownie, ale co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to), aby zauważyć, że jest to wspaniały podręcznik do naprawdę działającej autoterapii kognitywnej; możliwe nawet, że inaczej nie dałoby się czegoś takiego napisać nie odwołując się do spirytualistycznych metafor, zachowując jednocześnie potencjalną zdolność trafienia do (prawie) każdego.Przed lekturą jednak koniecznie należy obejrzeć wykład z TED „My stroke of insight” pani Jill Bolte Taylor. Pomoże to później odszyfrowywać prawdziwe zjawiska ukryte pod tym całym, jak Independent był uprzejmy to nazwać, „mumbo jumbo”.

{}× 1 | link |
@Brzezinkowa
2020-07-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

To dwie książki, które towarzyszą mi od nowego roku. „Potęga teraźniejszości” właśnie skończona. Odkąd pamietam, a dokładniej od „Potęgi podświadomości” widziałam, że muszę po nią sięgnąć. I tak jak zachwycona byłam dziełem Murphy’ego to tutaj czytałam z ogromną trudnością. Później, czytałam te tematy, które mnie interesowały. Zaczęłam omijać strony. Wiele zdań się powtarzało i nie do końca przemawia do mnie Istota tej książki. Znalazłam dużo stwierdzeń, które na pewno zapamiętam jednak rozwleczenie słów na tyle stron było męczące. Skończyłam z bólem i chociaż to początek roku to obstawiam, że to będzie książka na topie pt. „ Moje Rozczarowanie roku”. —————————————————#potęgateraźniejszości #eckharttolle@wydawnictwogalaktyka#terazczytam #czytamzlegimi@czytamzlegimi @legimibooks#appleproducts ...

{} | link |
@malgosia6
2011-06-05
Przeczytane

ZACHĘCAM, ZACHECAM, ZACHĘCAM, SWIETNA!!!

{} | link |
@KAMCIO370
2009-10-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Madra ksiazka polecam.

{} | link |
@temptershell
2020-08-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane
@verity
2020-07-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@Jenny_89
2020-04-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@michalysy
2020-04-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@silverraven
2013-11-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane Poradniki/Odmień swoje życie Wymiar duchowy
@Alessa92
2013-02-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Rozwój osobisty
@Conchita
2012-06-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
DO
2012-03-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Maya
2011-03-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Co czytać po książce “Potęga teraźniejszości”- Eckhart Tolle

Książka Dzieci z Putino
Dzieci z Putino Ana Uzelac
{}7/10
Putino - Petersburg - Gatczyna - Ufa - Niżny Nowogród - Mosk...
Książka Praktykowanie potęgi teraźniejszości
Praktykowanie potęgi teraźn... Eckhart Tolle
{}10/10
Naprawdę wszystko, co potrzebujesz zrobić, to w pełni zaakce...
Książka # To o nas
# To o nas "Piotr C."
{}7/10
W czasach, gdy seks dostajesz szybciej niż hamburgera w fast...
Książka Introwertyzm to zaleta
Introwertyzm to zaleta Laney Marti Olsen
{}7.3/10
Czy „wyłączasz się”, jeśli wokół ciebie zbyt wiele się dziej...
Książka Wielki Ogarniacz Życia we 2, czyli jak być razem i się nie pozabijać
Wielki Ogarniacz Życia we 2... "Pan Buk", "Pani Bukowa"
{}7.8/10
Nowe przygody bohaterów Wielkiego Ogarniacza Życia, bestsele...

Cytaty z książki

“Śmierć polega na złuszczeniu wszystkiego, co nie jest Tobą. Sekret życia tkwi w tym, żeby umrzeć, zanim umrzesz i stwierdzić, że śmierci nie ma.”
{}
#
“Szacuje się, że aż 50 milionów wymordowano dla sprawy komunizmu, aby urządzić "lepszy świat" w Rosji, w Chinach i gdzie indziej. Jest to przygnębiający przykład tego, jak wiara w przyszłe nieb...”
{}
#
“Kiedy wyzwalasz się z czasu, przestaje ci być potrzebna przeszłość jako budulec tożsamości i przyszłość jako narzędzie spełnienia.”
{}
#
“O kimś, kto odczuwa wdzięczność za obecną chwilę i za pełnię ż y c i a t e r a z, można powiedzieć, że mu sie naprawdę powiodło. Takiego powodzenia nie da się osiągnąć w przyszłości. ”
{}
#
“Im bardziej chcesz osiągnąć szczęście dzięki rzeczom, tym skuteczniej ci się ono wymyka.”
{}
#
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe