Potęga teraźniejszości

Eckhart Tolle
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 19 ocen kanapowiczów
Potęga teraźniejszości
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 19 ocen kanapowiczów

Opis

Przez dwa lata mały człowiek przesiadywał na ławce w parku. Ludzie mijali go, pogrążeni we własnych myślach. Pewnego dnia ktoś zadał mu pytanie. W następnych tygodniach coraz więcej ludzi przychodziło i stawiało mu pytania. Po pewnym czasie rozniosła się wieść, że ten człowiek jest kimś niezwykłym, kimś, kto odkrył coś, co sprawia, że życie nabiera sensu, staje się pełnią. Ta historia wydarzyła się naprawdę, a jej bohater nazywa się Eckhart Tolle. Jego pierwsza książka - Potęga teraźniejszości - uczyniła go sławnym na całym świecie.

Odkrywanie samego siebie i dochodzenie do źródła samopoznania to droga wiodąca przez całe nasze życie. Wypełnione jest ono doświadczeniem, które nas wzbogaca i pozwala poszerzać naszą świadomość. Książka Potęga teraźniejszości jest dla mnie mapą z drogowskazami, znakami, symbolami prowadzącymi do samopoznania i przeżywania życia tu i teraz, w danym momencie - jedynym i niepowtarzalnym. To książka, z którą jestem na co dzień, którą czytam i kontempluję, do niej wciąż powracam. Czytanie jej przypomina odgrywanie roli teatralnej na nowo; z inną publicznością, z odmiennym nastrojem, nieoczekiwanymi wydarzeniami oraz każdorazowo zmieniającą się energią. Jest wszak jeden stały element - CIEKAWOŚĆ ODKRYWANIA! Jeśli chcesz pracować nad sobą, jeśli pragniesz stanąć przed lustrem i powiedzieć: "To ja kieruję własnym życiem, ja odpowiadam za swoje stany emocjonalne, ja dokonuję wyborów tu i teraz" - to przeczytanie tej książki będzie właściwym, pierwszym krokiem w tym kierunku!

Katarzyna Figura

To mądra, serdecznie i uczciwie napisana książka. Książka dla ludzi poszukujących odpowiedzi na najważniejsze z dręczących nas pytań i wątpliwości. Autor ze znastwem i cierpliwością najpierw zachęca do wyruszenia w drogę, a potem prowadzi nią czytelnika na spotkanie z nim samym. I o dziwo, ta droga wcale nie wydaje się trudna. I nikogo nie wyklucza. Iść nią może każdy. Nigdy nie dość takich książek.

Wojciech Eichelberger

Jedna z najlepszych książek, jakie pojawiły się w ostatnich latach. Z każdego zdania emanuje prawda i duchowa siła.

Deepak Chopra

Ta książka odmieni twoje myślenie... A rezultat? Więcej radości - już teraz!

"O: The Oprah magazine"

Jest to książka nie tyle mówiąca o oświeceniu, co prowadząca do oświecenia; adresowana do tych, którzy nie tylko chcą się dowiedzieć czegoś o poszukiwaniu prawdziwego JA, ale do tych, którzy pragną je odnaleźć. Można ją polecić każdemu kto wkracza na duchową ścieżkę i potrzebuje przewodnika.

o. Jan M. Bereza OSB, Opactwo Benedyktynów w Lubiniu

Aikido, podobnie jak inne sztuki walki i niebezpieczne sporty wymaga koncentracji, wejścia w "tętniącą życiem sferę, w której nie ciąży czas, problemy, myślenie czy brzemię osobowości". Polecam. Fascynująca i inspirująca lektura.

Jacek Wysocki, mistrz aikido (7 dan)

Tytuł oryginalny: The Power of Now - A Guide to Spiritual Enlightenment
Data wydania: 2022-09-09
ISBN: 978-83-7579-862-3, 9788375798623
Wydawnictwo: Galaktyka
Kategoria: Rozwój duchowy
Stron: 256
dodana przez: Catta
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Eckhart Tolle Eckhart Tolle
Urodzony 16 lutego 1948 roku w Niemczech (Lünen)
Eckhart Tolle (Ulrich Leonard Tölle)jest współczesnym nauczycielem duchowym i autorem książek i wykładów z dziedziny duchowości. Nie jest związany z żadną konkretną religią ani tradycją. W wieku 22 lat rozpoczął studia na Uniwersytecie Londyńskim ...

Pozostałe książki:

Potęga teraźniejszości Nowa Ziemia Strażnicy istnienia Mowa ciszy. Twoje codzienne wsparcie Praktykowanie potęgi teraźniejszości Nie jesteś samotną wyspą Potęga teraźniejszości. Dziennik The Power of Now
Wszystkie książki Eckhart Tolle

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Potęga teraźniejszości nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@jatymyoni
2020-05-15
3 /10
Przeczytane Czytadła L. niemiecka i austriacka Audiobook Psychologia

Polecił mi tę książkę Zięć. Jak zaczęłam ją słuchać, to uświadomiłam sobie, że posiadam wersję papierową i kiedyś próbowałam ją przeczytać. Jak po raz kolejny autor zaczynał temat, aby poinformować, że pomówimy o tym później, przerwałam czytanie. Gdy okazało się, że autor jest gwiazdą współczesnej duchowości to zapaliło się czerwone światło. Za dużo książek przeczytałam, naprawdę mądrych, na temat duchowości, aby ta książka mnie porwała. W buddyzmie zen, a także w medytacji chrześcijańskiej jest podkreślane skupienie na chwili obecnej, a nie na przeszłości, czy przyszłości. Naprawdę nic nowego nie wnosi, tyle tylko, że ubiera to w inne słowa i nimi żongluje. Bo czy nazwę coś problemem, czy sytuacją z którą muszę się uporać to i tak muszę znaleźć rozwiązanie, bez względu na to jak to nazwę. Więcej jest takich przykładów dyskusji wyłącznie na temat używanych słów do określenia czegoś. Wprowadza dużo terminów, typu niewola ciała bolesnego, opętanie przez pole energetyczne, nagromadzenie czasu osłabiające komórki, które tylko zaciemniają wszystko i mają chyba jedynie ukazać jego geniusz i wyjątkowość. Powtarza, że nie należy wygłaszać osądów, tylko fakty, po czym ciągle wygłasza osądy. Nagle okazuje się, że jest jedyną osobą, która prawidłowo odczytuje Pismo Św. Znam i czytałam o wiele pełniejsze i ciekawsze interpretacje Pisma Św. przez mistrzów buddyjskich, czy hinduskich i nie rościli sobie prawa do jedynej słusznej interpretacji.
Nie, nie, nie, przemęczyłam, wysłucha...

× 8 | Komentarze (1) | link |
@zuszka60
2019-12-01
10 /10
Przeczytane Psychologia Posiadam

Bardzo dobra książka. Zwraca uwagę na to, od czego odchodzimy coraz bardziej, próbując nie pozostawać w tyle i goniąc za postępem. Stres i depresje stają się tak oczywiste, że można pomyśleć, iż to nieodłączny element współczesnego życia. Tak nie jest i tak nie powinno być. Eckhart Tolle w swej książce uświadamia nam, jak w prosty sposób odnaleźć równowagę w tych trudnych, pełnych pośpiechu i wszelakich wyzwań czasach. Jak odejść od utartych schematów myślenia, które niepotrzebnie pogłębiają dyskomfort psychiczny. Jak żyć, żeby zachować wewnętrzny spokój i harmonię. Wszystko to jest w zasięgu możliwości każdego z nas. Proste i skuteczne.

× 3 | link |
@Kornela
@Kornela
2020-10-01
6 /10
Przeczytane

Książka jak dla mnie napisana trudnym językiem. Czasami musiałam czytać dwa razy jedno zdanie by zrozumieć, ale uważam,że warto. Jeśli masz mało czasu, to nie czytaj tej książki. Musisz ją czytać po kawałku.

× 2 | link |
@Ferante
2020-07-26
5 /10
Przeczytane

To dwie książki, które towarzyszą mi od nowego roku. „Potęga teraźniejszości” właśnie skończona. Odkąd pamietam, a dokładniej od „Potęgi podświadomości” widziałam, że muszę po nią sięgnąć. I tak jak zachwycona byłam dziełem Murphy’ego to tutaj czytałam z ogromną trudnością. Później, czytałam te tematy, które mnie interesowały. Zaczęłam omijać strony. Wiele zdań się powtarzało i nie do końca przemawia do mnie Istota tej książki. Znalazłam dużo stwierdzeń, które na pewno zapamiętam jednak rozwleczenie słów na tyle stron było męczące. Skończyłam z bólem i chociaż to początek roku to obstawiam, że to będzie książka na topie pt. „ Moje Rozczarowanie roku”. —————————————————#potęgateraźniejszości #eckharttolle@wydawnictwogalaktyka#terazczytam #czytamzlegimi@czytamzlegimi @legimibooks#appleproducts ...

× 1 | link |
@divide
@divide
2009-05-06
10 /10
Przeczytane

Tytuł oryginalny „The Power of Now” -- mam nadzieję, że to ta sama książka, boż czytałem w oryginale tę właśnie. Gorąco polecam zacisnąć zęby i przymknąć oko na obrzydliwie spirytualne i wzniosłe metafory (które sam autor chyba bierze dosłownie, ale co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to), aby zauważyć, że jest to wspaniały podręcznik do naprawdę działającej autoterapii kognitywnej; możliwe nawet, że inaczej nie dałoby się czegoś takiego napisać nie odwołując się do spirytualistycznych metafor, zachowując jednocześnie potencjalną zdolność trafienia do (prawie) każdego.Przed lekturą jednak koniecznie należy obejrzeć wykład z TED „My stroke of insight” pani Jill Bolte Taylor. Pomoże to później odszyfrowywać prawdziwe zjawiska ukryte pod tym całym, jak Independent był uprzejmy to nazwać, „mumbo jumbo”.

× 1 | link |
@malgosia6
@malgosia6
2011-06-05
Przeczytane

ZACHĘCAM, ZACHECAM, ZACHĘCAM, SWIETNA!!!

× 1 | link |
@KAMCIO370
@KAMCIO370
2009-10-03
10 /10

Madra ksiazka polecam.

× 1 | link |
@Klementynka
2023-05-20
7 /10
Przeczytane
@autodydaktyczna
2023-01-27
5 /10
Przeczytane
@bookshelf
2022-05-15
9 /10
Przeczytane
@sun
2022-01-19
10 /10
Przeczytane Audiobooki Poradniki
@piaty
2020-11-04
10 /10
Przeczytane Duchowe zapasy
@temptershell
@temptershell
2020-08-10
3 /10
Przeczytane
@Jenny_89
2020-04-09
8 /10
Przeczytane
@silverraven
2013-11-03
3 /10
Przeczytane Poradniki/Odmień swoje życie Wymiar duchowy
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Śmierć polega na złuszczeniu wszystkiego, co nie jest Tobą. Sekret życia tkwi w tym, żeby umrzeć, zanim umrzesz i stwierdzić, że śmierci nie ma.
Szacuje się, że aż 50 milionów wymordowano dla sprawy komunizmu, aby urządzić "lepszy świat" w Rosji, w Chinach i gdzie indziej. Jest to przygnębiający przykład tego, jak wiara w przyszłe niebo potrafi stworzyć teraźniejsze piekło. Czy można więc wątpić, że czas psychiczny to ciężka i niebezpieczna choroba umysłowa?
Kiedy wyzwalasz się z czasu, przestaje ci być potrzebna przeszłość jako budulec tożsamości i przyszłość jako narzędzie spełnienia.
O kimś, kto odczuwa wdzięczność za obecną chwilę i za pełnię ż y c i a t e r a z, można powiedzieć, że mu sie naprawdę powiodło. Takiego powodzenia nie da się osiągnąć w przyszłości.
Im bardziej chcesz osiągnąć szczęście dzięki rzeczom, tym skuteczniej ci się ono wymyka.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl