Powrót do Lwowa

Maria Nurowska
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Powrót do Lwowa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Powrót do Lwowa - drugi tom cyklu powieściowego Marii Nurowskiej rozpoczętego przez Imię twoje... - to kontynuacja losów Elisabeth, Andrew, a także syna Oksany Aleka, którego Elisabeth zabiera do Stanów. Przełamanie nieufności chłopca, zagubionego w obcym środowisku, będzie dla niej trudnym zadaniem. Czekają na nią jednak wyzwania dużo większe: macierzyństwo, którego nie pragnęła i które wiele zmieni w życiu jej i Andrew, a także kolejna wyprawa na Ukrainę, gdzie sytuacja polityczna staje się coraz bardziej napięta. Jak ułoży się ich życie, rozdarte między kontynentami? Wciąż także nierozwiązana pozostaje zagadka zaginięcia męża Elisabeth, Jeffa Connery'ego - czy jest jeszcze szansa, by go odnaleźć?

Powieść Marii Nurowskiej, w której tle pojawiają się ostatnie dramatyczne wydarzenia na Ukrainie, to historia o namiętności i odwadze, przewrotności losu, wystawiającego nas na wciąż nowe próby, a także o wierności - tak przekonaniom, jak i uczuciom.

Miłość i zdrada, egoizm i poświęcenie, osobiste dramaty i konflikty polityczne - powieści jednej z najpopularniejszych polskich autorek to poruszające historie, które choć zanurzone we współczesności, dotykają najbardziej uniwersalnych ludzkich problemów. Dopełnieniem trylogii jest książka Dwie miłości.

Data wydania: 2012-06-06
ISBN: 978-83-7747-694-9, 9788377476949
Wydawnictwo: W.A.B.
Cykl: Imię twoje, tom 3
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 272
dodana przez: chudini0505
Mamy 5 innych wydań tej książki

Autor

Maria Nurowska Maria Nurowska
Urodzona 3 marca 1944 roku translation missing: pl.authors.born_in.Polka (Okółek)
(ur. 3 marca 1944 we wsi Okółek w województwie podlaskim) - polska powieściopisarka i nowelistka. Ukończyła filologię polską i słowiańską na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutowała w 1974 r. na łamach miesięcznika "Literatura". Jest członkiem Stowarzy...

Pozostałe książki:

Drzwi do piekła Dom na krawędzi Rosyjski kochanek Nakarmić wilki Hiszpańskie oczy
Wszystkie książki Maria Nurowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Powró do Lwowa" - Maria Nurowska

2.09.2011

Druga część trylogii, tak jak przypuszczałam, różni się od Imię twoje… Mniej akcji, więcej statyki, ale też emocji, przeżyć i przemyśleń - teraz już głównie Elisabeth. Trudno opisywać kolejne części jakiegoś cyklu. Długo zastanawiałam się, co tu napisać, by jednocześnie nie zdradzić fabuły części pierwszej, bo warto odkrywać wszystkie elementy po... Recenzja książki Powrót do Lwowa

Moja opinia o książce

Opinie

@Siostra_Kopciuszka
2020-02-01
5 /10
Przeczytane ☘️ Przeniesione z LC 👨 autor : Nurowska Maria

Pani Nurowska znowu pojechała '' po bandzie '' , Elizabeth nadal brawurowo nieodpowiedzialna , za to wręcz potrafiąca czynić cuda . Oczywiście że ironizuję :) ale jak tego nie robić , kiedy nasza bohaterka , która jak pamiętamy , po poprzedniej bytności na Ukrainie uprowadziła dziecko , Aleka , nadal chce tam wracać . Niby szukać męża którego niby nie kochała , ale jednak to mąż i była z nim bardzo '' związana '' . W konsulacie odmawiają Elizabeth wizy , ale przecież jej nic i nikt nie powstrzyma , co robi nasza pani wszechmocna ? ZASTRASZA konsula mediami i....otrzymuje wizę . Pani Nurowska , przepraszam bardzo , ale nie lubię jak się robi ze mnie idiotkę i częstuje takimi '' cudami '' . Ale idźmy dalej w treść . Summa summarum Elizabeth , czterdziestolatka w zaawansowanej ciąży pakuje się prosto w sam środek Pomarańczowej Rewolucji , następnie zostawia noworodka , wcześniaka którego tamże urodziła i pcha się na Wschód Ukrainy wciąż szukając tego męża . Bo miała sen i ma przeczucie . Nie wiem jak wy , ale ja wprost się boję czytać część trzecią i ostatnią . Nie wiem co autorka wymyśli jeszcze mniej wiarygodnego dla swojej głównej bohaterki . Miało być pięć gwiazdek , ale dodałam jedną za polityczne i społeczne tło wydarzeń na Ukrainie . Jednak po namyśle odjęłam tę jedną za zbyt drobiazgowe streszczenie części pierwszej , co dla kogoś kto tamtą część czytał , było nudne .

| link |
BL
2021-06-07
7 /10
Przeczytane
@welnianemarzenia
2021-01-13
10 /10
Przeczytane
@e-ela55
2020-01-15
6 /10
Przeczytane F/audiobook
@Judith19
2016-03-30
8 /10
Przeczytane
@diunam
2012-01-27
10 /10
Przeczytane
@kati
2011-07-28
8 /10
Przeczytane
@majak
2007-09-25
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Powrót do Lwowa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Imię twoje
Imię twoje
Maria Nurowska
6.9/10
Imię twoje..., pierwsza powieść "trylogii ukraińskiej" Marii Nurowskiej, której kontynuacją jest Pow...
Dwie miłości
Dwie miłości
Maria Nurowska
8.4/10
Trzeci tom cyklu powieściowego Marii Nurowskiej rozpoczętego przez Imię twoje... i Powrót do Lwowa ...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl