Dom na krawędzi

Maria Nurowska
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów
Dom na krawędzi
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów

Opis

Kontynuacja bestsellerowej powieści Drzwi do piekła Daria po wyjściu na wolność ucieka do Zakopanego, nie chce już być pisarką, zmienia imię i uczy się życia od nowa. Jednak wkrótce więzienna przeszłość upomni się o nią w bardzo nietypowy sposób. Za pieniądze odziedziczone w spadku Daria buduje pensjonat, w którym pewnego dnia zjawia się Iza, by bez skrupułów podrzucić jej na wychowanie swoją córkę Olę. Daria, stając się w zasadzie matką dziewczynki, odzyskuje dzięki niej wiarę w siebie i wiarę w drugiego człowieka. Wkrótce też spotyka miłość swojego życia, Pawła, przy którym wreszcie staje się spełnioną kobietą. Z czasem Daria odkrywa, jak trudne jest macierzyństwo, ale dzięki temu postanawia podjąć próbę zbudowania relacji z własną matką. W pensjonacie Darii pojawi się również Agata, Kochanka i Zuzanna. Każda z nich, choć bardzo związana z przeszłością, na swój sposób pomoże Darii w tworzeniu nowej siebie, a Agata stanie się nawet jej oddaną przyjaciółką i powierniczką. Po latach Iza upomni się jednak o względy swojej córki i uczyni to w sposób bezpardonowy. W odpowiedzi na jej słowa Daria postanawia napisać swoje ostatnie dzieło - list, w którym opisze, jak bardzo zasłużyła na miłość Oli. Ale Dom na krawędzi, to nie tylko opowieść o matkach i córkach, to przede wszystkim piękna i przejmująca historia odkrywania i budowania kobiecości.
Data wydania: 2012-08-22
ISBN: 978-83-240-2178-9, 9788324021789
Wydawnictwo: Znak
Cykl: Daria, tom 2
Stron: 270
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Maria Nurowska Maria Nurowska
Urodzona 3 marca 1944 roku w Polsce (Okółek)
(ur. 3 marca 1944 we wsi Okółek w województwie podlaskim) - polska powieściopisarka i nowelistka. Ukończyła filologię polską i słowiańską na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutowała w 1974 r. na łamach miesięcznika "Literatura". Była członkiem Stowarz...

Pozostałe książki:

Drzwi do piekła Listy miłości Rosyjski kochanek Nakarmić wilki Hiszpańskie oczy
Wszystkie książki Maria Nurowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Żyć na nowo.

25.06.2020

Po odbyciu sześcioletniej kary za zabicie męża Daria, bohaterka "Drzwi do piekła", wychodzi z więzienia. Ma 44 lata i nie wie, co ze sobą zrobić. Nikt na nią nie czeka, do mieszkania wujka, w którym zastrzeliła męża, nie potrafi wrócić. Odrzucona przez Izę, psycholog więzienną, na której obecność w swym nowym życiu liczyła, a która zabroniła jej k... Recenzja książki Dom na krawędzi

odnaleźć siebie

11.09.2013

Wsi spokojna, wsi wesoła, azylu doskonały. Tym właśnie dla Marty jest Bukowina Tatrzańska. Tak, dobrze widzicie Marty, nie Darii. Nasza bohaterka zmienia imię, kupuje telefon komórkowy (przed jej odsiadką takiego czegoś nie było – wyobrażacie to sobie?) chce stać się incognito dla otoczenia, budować nową siebie bez balastu przeszłości. Sprzedaje o... Recenzja książki Dom na krawędzi

Lepsza od pierwszej części!

3.10.2012

Na początku tego roku do księgarń trafiła książka Marii Nurowskiej pt. „Drzwi do piekła“. Już przed oficjalną premierą było o niej głośno. Mówiono, że to najodważniejsza książką autorki, w żaden sposób niepodobna do jej poprzednich powieści. Akcja „Drzwi do piekła“ rozgrywa się głównie w żeńskim zakładzie karnym w Kowańcu, gdzie główna bohaterka,... Recenzja książki Dom na krawędzi

Dom na krawędzi

21.03.2013

"Dom na krawędzi" jest kontynuacją "Drzwi do piekła", gdzie poznajemy Darię, która za zabicie męża została skazana na 12 lat więzienia, jednak po odsiedzeniu 6 lat za dobre sprawowanie wychodzi na wolność. Jak jej życie się potoczy na wolności i jak je sobie ułoży? Czy przeszłość o niej zapomni? Maria Nurowska jedna z najpłodniejszych polskich aut... Recenzja książki Dom na krawędzi

Moja opinia o książce

Opinie

@napisaneslowa
2019-11-07
7 /10
Przeczytane

Książka,która porusza. Po przeczytaniu której, świat wydaje się inny. "Dom na krawędzi" Marii Nurowskiej to kontynuacja powieści "Drzwi do piekła", dalsze losy więźniarek, które już po wyjściu na wolność starają się odbudować relacje, siebie, odnaleźć się w świecie.

Powieść ta, w fenomenalny sposób, pokazuje, że każdy z nas znajduje się w psychicznym więzieniu, którym jest nasza przeszłość. Od tego, w jaki sposób poradzi sobie z nią, zależy jego przyszłość. Czasami to mały drobiazg, ale czasem fakt, który zmienia całe życie.

Nurowska pokazuje, że nic nigdy nie jest przesądzone, że najwspanialsze momenty w życiu spotkają nas wtedy, gdy paradoksalnie nic takiego nie powinno się wydarzyć. Bo każdy z nas zasługuje na drugą szansę,bo nic w życiu nie jest dane raz na zawsze.

Bohaterka, po wyjściu z więzienia, postanawia zmienić swoje życie, tam buduje swój,dosłowny,dom na krawędzi. I mimo że logika podpowiada, że coś takiego powinno runąć, ona odnajduje się w tym. Okazuje się jej przystanią, oazą, dzięki której poznaje miłość, przyjaźń oraz doznaje uczucia macierzyństwa.

Książka podejmująca bardzo wiele trudnych tematów, ale napisana bardzo prostym językiem. Polecam gorąco

× 1 | link |
@Ania1986
2013-03-09
8 /10
Przeczytane Nurowska Maria

"Dom na krawędzi" jest kontynuacją "Drzwi do piekła" poznajemy dalsze losy Darii, która opuszcza więzienie" spotyka miłość swojego życia, a także zjawia się opiekunka z więzienia Iza. Druga część wypadła gorzej, bowiem jest bardzo naciągna i sztuczna, a jednak czyta się z zapartym tchem.

× 1 | link |
@BarbaraMaster
2020-10-23
7 /10
Przeczytane Posiadam

"Dom na krawędzi" Maria Nurowska

Jestem mile zaskoczona, ponieważ ze względu na wiele rozczarowań twórczością polskich autorów do tej pory miałam awersję do polskich pisarzy. Natomiast dziś wielka niespodzianka bo książka jest świetna.
Książka opowiada o trudach życia po wyjściu z więzienia o tym jak trudno jest zacząć nowe wolne życie. Książka porusza kwestie umiejętności wybaczania sobie i innym.
Jednym z wątków tej książki jest macierzyństwo matek przebywających w więzieniu.
Nie od dziś wiadomo, że matka w życiu dziecka jest ważną osobą, a w pierwszych miesiącach, latach jego życia tą najważniejszą! Jak zatem wpływa na dziecko rozłąka z matką odbywającą wyrok w więzieniu? Bardzo niekorzystnie, gdyż nawet jeśli dziecko tymczasowo wychowywane jest przez innych członków rodziny to po pierwsze: nie kształtują się relacje, więzi między matką, a dzieckiem i odwrotnie, a po drugie nie ma ono wzorca jak powinna wyglądać poprawna rodzina bo nawet jeśli np. dziadkowie dają dziecku wszystko to nigdy nie zastąpią mu matki. Brak ukształtowanych więzi wpływa ma relacje matka-dziecko destrukcyjnie w każdym okresie życia dziecka co często ma negatywne konsekwencje w przyszłości.
Pobocznym wątkiem tej książki jest rodząca się miłość pomiędzy 17 letnią dziewczyną i dorosłym niepełnosprawnym mężczyzną. Osobiście nigdy nie zrozumiem dlaczego związki osoby pełnosprawnej z niepełnosprawną budzą, aż tak ogromny strach wśród ich bliskich. Przecież te osoby same o sob...

| link |
BL
2021-06-07
7 /10
Przeczytane
@Remma
2021-04-22
7 /10
Przeczytane cykl
@jatymyoni
2020-08-05
4 /10
Przeczytane Czytadła L. polska
@Anna_Natanna
2020-06-24
6 /10
Przeczytane
@kasiuniaW
2014-03-15
10 /10
Przeczytane
OS
2013-09-30
8 /10
Przeczytane
@panika0
2013-05-28
8 /10
Przeczytane
@monica
2013-04-06
5 /10
Przeczytane
@kropelka551
2012-12-27
5 /10
Przeczytane
DO
2012-12-11
10 /10
Przeczytane
@ant_07
2012-11-10
10 /10
Przeczytane
@kasandra
2012-08-22
10 /10
Przeczytane Posiadam
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Dom na krawędzi. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Drzwi do piekła
Drzwi do piekła
Maria Nurowska
7.5/10
Daria kochała męża. I zabiła go. Z miłości. Znacznie od niej starszy Edward był redaktorem naczelnym...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl