Powstanie warszawskie widziane z moskwy

Nikołaj Iwanow
Powstanie warszawskie widziane z moskwy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Mocny głos rosyjskiego przyjaciela Polski! Z pozoru przestępstwo, wina i sprawca są oczywiste: Stalin rozmyślnie zatrzymał Armię Czerwoną, żeby Powstanie Warszawskie upadło. Jest wiec zbrodniarzem, który winien jest śmierci dziesiątków tysięcy warszawiaków. Zaniechał udzielenia pomocy z powodu cynicznych kalkulacji, choć mógł jej z łatwością udzielić. Okazuje się jednak, że udowodnienie tej winy to zadanie bardzo trudne. Nie wydał nigdy pisemnego rozkazu: ?Powstanie musi upaść?. By ostatecznie uznać Stalina za winnego zbrodni warszawskiej musimy przeprowadzić żmudny poszlakowy proces. Na szczęście udało się znaleźć wybitnego oskarżyciela - rosyjskiego historyka Nikołaja Iwanowa. Autor Powstania Warszawskiego widzianego z Moskwy w błyskotliwy i pełen emocji sposób pokieruje nas przez gąszcz poszlak oraz nie odkrytych dotąd dokumentów z rosyjskich archiwów. Poskłada w jeden obraz fakty, które z osobna wydają się nieistotne. Prześledzi historię sporu między Stalinem i jego polskimi poplecznikami a Armią Krajową. Uzmysłowi nam, jak perfidne, okrutne i brzemienne w skutki były decyzje podejmowane na Kremlu latem roku 1944.
Data wydania: 2010-07-28
ISBN: 978-83-240-1409-5, 9788324014095
Wydawnictwo: Znak
Stron: 296

Autor

Nikołaj Iwanow Nikołaj Iwanow
Urodzony w 1948 roku na Białorusi (Brześć)
Nikołaj Iwanow (także: Mikołaj Iwanow, biał. Мікола Іваноў) – były radziecki dysydent pochodzenia białoruskiego, profesor nauk humanistycznych (2016) oraz profesor nadzwyczajny historii Polski na Uniwersytecie Opolskim[4]. Najbardziej znany z prac i...

Pozostałe książki:

Zapomniane ludobójstwo. Polacy w państwie Stalina Komunizm po polsku. Historia komunizacji Polski widziana z Kremla Zginęli, bo byli Polakami / Killed for Being Poles
Wszystkie książki Nikołaj Iwanow

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Powstanie warszawskie widziane z moskwy? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Powstanie warszawskie widziane z moskwy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe