Poza napisanym

Jarosław Czechowicz
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Poza napisanym
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Wśród rozmówców: Sylwia Chutnik, Mateusz Marcin Lemberg, Andrzej Muszyński, Wit Szostak, Greg Baxter, Katarzyna Tubylewicz, Hanna Samson, Magdalena Parys, Jacek Melchior, Małgorzata Warda i Jakub Małecki. W książce znajdzie się także niepublikowany dotąd wywiad – rozmowa z Zośką Papużanką. „Jarosław Czechowicz chce zrozumieć książki, które czyta. Niby oczywiste, ale jednak nie w czasach, w których opisy i oceny literatury w przestrzeni publicznej ograniczają się do prostego „lubię – nie lubię”, przyznawania gwiazdek albo sporządzania rankingów popularności. Jarosław Czechowicz do sporządzenia pogłębionej analizy i oceny tekstu potrzebuje wiedzy na temat autora. Interesują Czechowicza nie tylko książki same w sobie, ale również pisarze, którzy za nimi stoją – ich doświadczenia, wizje życia i literatury. Dlatego spotyka się z pisarzami w rozmowach. W bardzo szerokim znaczeniu słowa „spotkanie”. Jarosław Czechowicz jest człowiekiem ciekawym, co znowu – w naszych czasach stawiających na wąską specjalizację – jest coraz rzadsze. Stąd taki, a nie inny wybór pisarzy w tej książce, bardzo różnych, czasami nieoczywistych. Choćby z tych trzech powodów nie tyle nawet można, ile wręcz trzeba sięgnąć po książkę Poza napisanym”. Robert Ostaszewski „To zbiór uważnych rozmów o życiu z książkami na co dzień – dla każdego, komu nieobce jest myślenie. To dowód pasji i przekonania, że pisanie i czytanie mówią nam coś ważnego i czynią z nas innych ludzi. To efekt wiary w to, że z pisarzami trzeba rozmawiać, a wywiady stanowić mogą znakomite uzupełnienie literatury i dowód pisarskiego zaangażowania w rzeczywistość. Jarosław Czechowicz pisze, czyta, rozmawia, myśli. Ma pasję. Czegóż chcieć więcej?” dr hab. Bernadetta Darska
Data wydania: 2017-09-27
ISBN: 978-83-65157-44-7, 9788365157447
Wydawnictwo: OD Deski Do Deski
Seria: Nie/Zwykłe Rozmowy
Stron: 200

Autor

Jarosław Czechowicz Jarosław Czechowicz
Urodzony w 1978 roku w Polsce
Jarosław Czechowicz - absolwent filologii polskiej UJ oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej UJ; niezależny recenzent; publikacje m.in. w "Portrecie", "artPAPIERZE", "sZAFie" oraz w portalach "Internetowe Imperium Książki"...

Pozostałe książki:

Toksyczność Rok w rozmowie: Pisarze krytycznym okiem Winne Gorsza
Wszystkie książki Jarosław Czechowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Poza napisanym nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Vemona
2019-11-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Językoznawstwo / nauka o literaturze 2017 Mam

Nie jestem krytykiem literackim, mało tego, nie jestem znawcą ani nawet miłośnikiem polskiej literatury współczesnej, ale tej książki nie mogłam ominąć.
Autora ogromnie lubię prywatnie, a poza tym uważam, że jest niezwykle uważnym i wnikliwym czytelnikiem i rozmówcą.
Ta pozycja, to kolejna uczta - rozmowy z plejadą dobrych, interesujących pisarzy.
Wit Szostak, którego uwielbiam za "Wichry Smoczogór" ujął mnie swoim stosunkiem do J.R.R. Tolkiena, Sylwia Chutnik - choć nie znam jej twórczości, zafrapowała faktem, że w swych książkach portretuje kolejne dzielnice Warszawy, Małgorzata Warda, którą bardzo poważam choćby za "Dłonie" i literaturę zaangażowaną - też dała się poznać z nowej strony.
Dwunastu pisarzy, dwanaście rozmów - każda inna, każda wciągająca i kusząca do zapoznania się z twórczością rozmówców Jarka.

{}× 1 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Poza napisanym. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl