Winne

Jarosław Czechowicz
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Winne
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Ta pokusa jest wspólna wielu osobom: wyjechać tak dalego, żeby nic wokół nie przypominało przeszłości. Jedna z bohaterek tej powieści podejmuje taką podróż. Jednak rany rodzinne nie zostaną uleczone, a wszystko zmierza do punktu, który mógłby być początkiem fińskiego kryminału. Powieść powstała z fascynacji krajobrazem i trudnymi sprawami.
Inga Iwasiów

To nie jest książka o rodzinnych więzach, to powieść o rodzinie jako więzieniu. Dożywotnim. Mroczna, poruszająca literatura.
Piotr Bratkowski, Newsweek

"Winne" to mroczna i bezkompromisowa opowieść o kobietach, które niosą w sobie poczucie winy za coś, za co nie są odpowiedzialne. Ale także przewrotna historia tego, że możemy nie być świadomi swojego poczucia winy. Że za winą idą zawsze wstyd i rozczarowanie. I tego w życiu bohaterek jest aż nazbyt wiele. "Winne" to nakładające się na siebie dwie perspektywy czasowe, dwa siostrzane cierpienia odróżniające, ale i zbliżające kobiety w bezradności i smutku. To powieść o tym, że częścią naszej mrocznej spuścizny są fatalne zbiegi okoliczności, ale to, kim jesteśmy po nich, zależy już tylko od nas.

Jarosław Czechowicz - ur. 1978, absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie ukończył również podyplomowe studium dziennikarskie. Od 13 lat recenzuje książki na blogu "Krytycznym okiem". Wydał dwa zbiory rozmów z pisarzami: "Rok w rozmowie" (2014) i "Poza napisanym" (2017). Wielbiciel ognistej czerwieni i lodowatej Islandii. Na co dzień nauczyciel języka polskiego. Zadebiutował "Toksycznością" (Prószyński i S-ka 2019), "Winne" to jego druga powieść.
Data wydania: 2020-03-27
ISBN: 978-83-956747-0-9, 9788395674709
Wydawnictwo: Seqoja
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 206
dodana przez: Vemona

Autor

Jarosław Czechowicz Jarosław Czechowicz
Urodzony w 1978 roku w Polsce
Jarosław Czechowicz - absolwent filologii polskiej UJ oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej UJ; niezależny recenzent; publikacje m.in. w "Portrecie", "artPAPIERZE", "sZAFie" oraz w portalach "Internetowe Imperium Książki"...

Pozostałe książki:

Poza napisanym Toksyczność Rok w rozmowie: Pisarze krytycznym okiem Gorsza
Wszystkie książki Jarosław Czechowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Mroki duszy

26.11.2020

Miałam już nie czytać w tym roku książek, które ciężko zniosę, o których będę myśleć dniami i nocami długo potem, gdy już odłożę je na półkę, jednak znów taka wpadła mi w ręce i zasiała we mnie niepokój, smutek i zaprząta moje myśli rozważaniami o ukrytych głęboko ranach i traumach niemożliwych do zapomnienia do końca życia. Taka właśnie jest powi... Recenzja książki Winne

@LiterAnka@LiterAnka × 7

Moja opinia o książce

Opinie

@Vemona
2020-04-03
8 /10
Przeczytane 2019 2020 zakupy Mam Proza polska

"Winne" to znakomita powieść psychologiczna o kobietach, które radzą sobie (lub raczej nie radzą) z traumą. Każda robi to na swój sposób, każda też rani inne, choć stara się chronić siebie.
To opowieść bardzo mroczna, o dusznej, ciężkiej atmosferze, przedstawiająca życie bez upiększeń, choć częściowo dziejąca się w wyjątkowo pięknym miejscu - które mimo swego uroku tylko podkreśla wyobcowanie jednej z bohaterek.
Zdecydowanie nie jest to literatura lekka, łatwa i przyjemna, określiłabym ją mianem wymagającej emocjonalnie, gdyż nie sposób przy lekturze pozostać obojętnym.

× 5 | link |
@severance
2020-12-26
9 /10
Przeczytane
@LiterAnka
2020-11-26
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Winne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl