Pragnienie

Pragnienie
3.13
Ocena 3.13 na 5 możliwych
Na podstawie 24 ocen kanapowiczów
SPRZEDAŻ OD 10-11-2010! Książka dla tych, którzy kochali "Zmierzch" i odczuwa...
SPRZEDAŻ OD 10-11-2010! Książka dla tych, którzy kochali "Zmierzch" i odczuwają po nim Pragnienie czegoś więcej. - "School Library Journal". Zara kolekcjonuje fobie tak, jak inne nastolatki kolekcjonują przyjaciół na Facebooku. Nic dziwnego, że do tej pory jej życie nie było usłane różami. Ojciec...
Pełny opis
Data wydania: 2010
ISBN: 9788362478088
Wydawnictwo: Bukowy Las

Recenzje

Pragnienie
Ta książka była okropna. Tak schematycznej i tak przewidywalnej książki nie czytałam naprawdę dawno. Wszystko było w niej oczywiste, nic nie stanowiło zagadki, od mniej więcej 50 strony wiedziałam jak dalej potoczą się losy bohaterów, i co najgorsze – naprawdę tak się potoczyły. Książka ta trafił...
Śladami złotego pyłu
Znacie ten ból, kiedy książka wywołuje u was dużo emocji, ale nie umiecie się zdecydować, czy przeważają te pozytywne czy negatywne? Odkładacie skończoną powieść na półkę i tak do końca nie wiecie, czy wam się podobało, bo z jednej strony to było dobre, a z drugiej tamto okazało się kiepskie… U m...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Yossa
@Yossa 2011-04-03
Przeczytane (2011-01-01)
Musiałam się przekonać, w której grupie będę po przeczytaniu Pragnienia - przeciwników czy fanów? Książka to dno dna, główna bohaterka to istna porażka, ta dziewczyna przecież nie potrafiła powiedzieć nic normalnego; co by nie powiedziała, to wskazywało, że jest kompletną idiotką. Beznadziejna, ślamazarna i głupia. W dodatku jest pacyfistką, co nie przeszkadzałoby mi wcale, gdyby nie fakt, że potrafiła użalać się nad tym, że ona jest taka dobra, musi dawać przykład, a chwyciła nabijającą się z niej koleżankę ze szkoły ZA RAMIĘ!... za ramię.... do tej pory nie wiem, jak autorka mogła coś takiego napisać. Druga porażka autorki w kreacji postaci to babcia Zary - Betty. Autorka chyba chciała zrobić coś w stylu oryginalnej babci superbohaterki, ale ostatecznie wyszła papka. Reszta postaci jakoś kompletnie mało mnie zainteresowała, no może troszkę Issie. Ogólnie ta książka nie pokazuje w dobrym świetle Carrie Jones jako autorki, widać, że musi popracować. Dialogi słabe, psychologia bohaterów praktycznie żadna, a ten cały pomysł z piksami wcale mnie nie przekonuje. Jeden, jedyny plus to te fobie jako nazwy rozdziałów, to było naprawdę dobre posunięcie, ale reszta to żenada. Szkoda mi czasu i mojego mózgu na kolejną część, a szczerze mówiąc, mało mnie obchodzi, co stanie się z Nikiem, Betty, a z Zarą to już w ogóle może się dziać, co chce.
@SlumberGirl
@SlumberGirl 2011-02-05
Przeczytane (2011-02-05)
Straszna… Musiałam się zmusić, żeby nie rzucić tej książki w kąt, a moją jedyną motywacją do jej skończenia był fakt, że ją kupiłam - z czego dumna nie jestem… Ale do rzeczy. Książka jakich wiele teraz na rynku czytelniczym: młodzieżowa, romans i fantastyczne stworzenia. A jednak mimo, że wiele jest takich książek, to wśród nich są takie, które może i z banalną fabuła to potrafią zachwycić i wciągnąć. Ta stanowczo się do takich nie zalicza. Może to też wina języka jakim została napisana, a raczej na jaki została przetłumaczona. W każdym bądź razie książka jest żenująca (jeśli książka może taka w ogóle być), czytając ją nie wiedziałam, czy powinnam się śmiać czy płakać. Co prawda, końcówka trochę tą książkę poratowała, ale mimo wszystko stanowczo NIE polecam!
@Bujaczek
@Bujaczek 2012-10-01
Przeczytane (2012-10-01)
Lekki i przyjemny styl autorki oraz fabuła, która ciekawi, ale nie wymaga intensywnego myślenia sprawia, że jest to pozycja w sam raz gdy masz ochotę na coś lekkiego i niezobowiązującego. Mimochodem wspomnę, że nie słyszałam o trzech czwartych fobii, które wymienia Zara.
@Rebellish
@Rebellish 2011-02-12
Przeczytane (2011-01-01)
Mnie bardzo się ta książka podobała. Taka lekka, momentami nawet banalna, ale ma w sobie pewien urok, który sprawił, że z niecierpliwością wyczekuję 2 części. Warto zajrzeć, aby miło spędzić czas. Polecam, a więcej w recenzji.
@Olka0443
@Olka0443 2010-12-31
Przeczytane (2010-12-31)
Akcja bardzo długo się rozwijała, ale w pewnym momencie było wielkie BUM i wszystko się wyjaśniało. Mimo to książka bardzo mi się podobała ;)
@iza122
@iza122 2014-11-12
Przeczytane (2014-01-01)
Dobra, aby się zrelaksować. Lekka, przyjemna w czytaniu, aczkolwiek mało treść zaskakuje.
Współtworzący tę stronę
puchar @karolinaLOL @karolinaLOL pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Popraw tę książkę
Autorzy
Jones Carrie
Inne książki:
Książka Zniewolenie
Książka Oczarowanie