Prezydenci Stanów Zjednoczonych

Longin Pastusiak
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Prezydenci Stanów Zjednoczonych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Pierwsza część trylogii zawiera biografie prezydentów Stanów Zjednoczonych od Jerzego Waszyngtona do Grovera Clevlanda.Ta praca jest zbiorem szkiców biograficznych. Starałem się w miarę możności nadać im jednolitą konstrukcję, choć nie zawsze było to możliwe. Starałem się także nie odrywać biografii prezydentów od epoki, w której żyli i od problemów politycznych, gospodarczych i społecznych, z którymi mieli do czynienia.
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-64614-28-6, 9788364614286
Wydawnictwo: Adam Oficyna Wydawniczo-Poligraficzna
Stron: 580

Autor

Longin Pastusiak Longin Pastusiak
Urodzony 22 sierpnia 1935 roku w Polsce (Łódź)
Longin Hieronim Pastusiak – polski polityk, historyk, politolog i amerykanista, działacz PZPR, SdRP i SLD. W latach 1991–2001 poseł na Sejm I, II i III kadencji, w latach 2001–2005 senator i marszałek Senatu V kadencji. W młodości był harcerzem ...

Pozostałe książki:

Panie Białego Domu Prezydenci amerykańscy wobec spraw polskich 400 lat stosunków polsko amerykańskich tom 1-2 Polityka i humor Anegdoty z Białego Domu
Wszystkie książki Longin Pastusiak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Prezydenci Stanów Zjednoczonych aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Meszuge
2020-07-27
6 /10

Czy historia może być uznawana za naukę ścisłą, czy jest nauką obiektywną? Wątpliwe. Nawet jeśli historyk operuje faktami niebudzącymi wątpliwości i tylko nimi, to ich dobór i forma prezentacji jest już przecież subiektywna. Tak jest ze wszystkimi publikacjami historycznymi, tak jest z „Prezydentami” Pastusiaka. To normalne i oczywiste.

Prof. dr hab. Longin Pastusiak stworzył w „Prezydentach” kompendium podstawowej wiedzy nie tylko o prezydentach Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej (i wcześniej, zanim nazwa ta pojawiła się oficjalnie), ale też o historii tego kraju, o budowie jego – obecnie – mocarstwowej pozycji. A że jest to dzieło zdecydowanie bardziej popularne niż naukowe, to i czyta się bez wysiłku, z zainteresowaniem.

Dzięki „Prezydentom”, na przykład, dowiedziałem się, skąd wzięło się popularne „OK”.

W związku z orientacją polityczną Pastusiaka drobne wątpliwości może budzić jego interpretacja genezy wojny secesyjnej i nie tylko, ale… to nie jest najważniejsze.

× 1 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Prezydenci Stanów Zjednoczonych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl