Proszę, pokochaj mnie, tato!

Marta Maciejewska
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Proszę, pokochaj mnie, tato!
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Wydawać by się mogło, że Ance Zwolenkiewicz niczego nie brakuje do szczęścia. Wraz z rodziną wiedzie spokojne życie na jednym z wrocławskich osiedli nowoczesnych domków. Swoje zawodowe ambicje spełnia w pracy, o której zawsze marzyła, i ta sielanka mogłaby trwać wiecznie, gdyby nie to, że Anka buduje ją na kłamstwie.

Do czego jest się w stanie posunąć matka, by chronić swoje dziecko?

Proszę, pokochaj mnie, tato! to bardzo emocjonalna, dotykająca serca historia. Jest kontynuacją bardzo dobrze przyjętej powieści Proszę, pokochaj mnie, mamo! Książka porusza tematy tabu i balansuje między granicami, by pokazać szerszą perspektywę.
Data wydania: 2024-04-19
ISBN: 978-83-969395-7-9, 9788396939579
Wydawnictwo: Świat Kobiet
Stron: 270
dodana przez: Vernau

Autor

Marta Maciejewska Marta Maciejewska
Urodzona 17 grudnia 1991 roku w Polsce (Zielona Góra)
Z sukcesem ukończyłam Uniwersytet Zielonogórski zdobywając tytuł magistra. Od dziecka kocham taniec dlatego też w dorosłym życiu założyłam swoją Szkołę Tańca Dance Art gdzie uczę między innymi orientalnego tańca brzucha. Miałam też wspaniałą przygod...

Pozostałe książki:

Proszę, pokochaj mnie Mamo! Sekret bodyguarda 1200 gramów szczęścia Powrót bodyguarda Proszę, pokochaj mnie, tato! Dolomity. Najpiękniejsze drogi wspinaczkowe i ferraty wokół Cortiny d'Ampezzo Kino - maszyna myślenia. Refleksje nad kinem epoki cyfrowej Słynni wegetarianie i ich ulubione przepisy. Od Buddy do Beatlesów Ucieczka bodyguarda
Wszystkie książki Marta Maciejewska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Poświęcenie

9.05.2024

Gdy w listopadzie zeszłego roku kończyłam czytać powieść Marty Maciejewskiej "Proszę, pokochaj mnie, Mamo" od razu stwierdziłam, że to jedna z najlepszych książek przeczytanych przeze mnie w minionym roku. To była taka książka, od której nie sposób było się oderwać. Wywołała we mnie sporo emocji. Ja jestem twardzielem, jeżeli chodzi o książki, rza... Recenzja książki Proszę, pokochaj mnie, tato!

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@basiaa22.86
2024-04-23
10 /10
Przeczytane

💚„Proszę,pokochaj mnie,mamo!” mną wstrząsnęła,pokazując jak życie bywa okrutne.Natomiast w jej kontynuacji „Proszę,pokochaj mnie,tato!” przywołała wspomnienia z mojego życia pokazując,że dobro dziecka jest zawsze najważniejsze.Zrozumiecie w pełni te słowa,gdy już będziecie po lekturze

💚Czytając książkę miałam łzy w oczach,ponieważ obrazuje siłę matki i ochronę dziecka.Dla którego zrobi się wszystko,by nie cierpiało,nawet kosztem własnego szczęścia.Pokazuje również jak kłamstwo ma krótkie nogi.
💚Powieść uczy,że trzeba być szczerym dla bliskich nam osób.Nie warto bać się prawdy,ponieważ czas nie jest wcale dobry na wyjawienie jej.Jest wręcz odwrotnie-czas zabliźnia rany,lecz nie goi.

💚Emocje płyną z każdym rozdziałem,gdyż trzeba podejmować szybkie i mało przemyślane decyzje.Wtedy nigdy nie powinniśmy być sami.Musimy nauczyć się przyjmować pomoc i dać sobie pomóc w kryzysowych sytuacjach.Wsparcie rodziny jest kluczowe,by móc budować szczęśliwą przyszłość!

💚Książka jest bardzo życiowa i wzruszająca historią,która skłania do refleksji nad prawdomównością wobec najbliższych.Zatajanie przeszłości nie przyniesie niczego dobrego,bo los weryfikuje podejmowane decyzje w naszym życiu.I czasem w imię dobra możemy skrzywdzić bliskie nam osoby.

💚 „Proszę,pokochaj mnie,tato!” jest historią,która z całego serca wam polecam.Gwarantuje,że poruszane w niej tematy dadzą wam do myślenia i pokażą jaka droga nie powinniśmy iść oraz jakie decyzje nie podej...

| link |
@ewelinasieradzka0106
@ewelinasieradzka0106
2024-04-25
10 /10

💚PROSZĘ, POKOCHAJ MNIE TATO 💚
@marta_maciejewska_autorka
Wydawnictwo Świąt Kobiet

💚Czytając pierwsza część dylogii "Proszę pokochaj mnie, Mamo", wraz z główną bohaterką Anią przeżyłam taki wachlarz emocji, że aż ciężko było mi to udźwignąć. Zaczynając czytać druga część "Proszę, pokochaj mnie Tato" już wiedziałam, że to będzie emocjonalna podróż, ale nie spodziewałam się aż takiego HURAGANU emocji. Czytałam i wraz z Anką przeżywałam jej wszystkie sukcesy jak i rozterki. Jej życie poraz kolejny zostanie przewrócone do góry nogami, a ona poraz kolejny, będzie musiała stawić czoło, nie tylko jednej osobie, ale prawie całemu światu.
Czy jej koszmar kiedyś się skończy?
O tym musicie przekonać się sami.

💚"Ludzie mówią, że w życiu musi być równowaga. Raz jest słońce, a raz deszcz, a przez moje życie już przeszedł taki huragan, że teraz po prostu musiały nastać słoneczne dni"

💚Zaczynajac czytać prolog, wiedziałam, że nie oderwę się od lektury. Kreacja bohaterów, ich charakterów jest mistrzowska. Czułam ich emocje, jakby były moimi własnymi. Marta, ma dar do przelewania uczuć oraz emocji na kartach książki. Zaczynasz czytać i przepadasz. Czytałam i płakałam. Piękna i wzruszająca powieść. Marta pokazała, że prawdziwa miłości to taka, jaką matka obdarza swoje dziecko i jest w stanie zrobić wszystko, dosłownie wszystko, dla jego dobra. Przeszłość nie proszona poraz kolejny zapuka do jej drzwi. Czy Ania je otworzy?

💚Kochani, czytajc...

| link |
@kuklinska.joanna
2024-05-09
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Proszę, pokochaj mnie, tato!. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl