Przestań mówić zacznij rozmawiać

Heather Turgeon, Julie Wright
Przestań mówić zacznij rozmawiać
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jesteś rodzicem? Nie możesz nie znać tej książki.

Każdy, kto ma dzieci, miewa też czasem dość. Histeria malucha z powodu złej paryspodni, walki pomiędzy rodzeństwem na tylnym siedzeniu samochodu, nieustanne batalieo poranne wyjście z domu…

Masz najlepsze intencje, pragniesz być przyjacielem dla swoich dzieci i chcesz, by wrodzinie panowała atmosfera bliskości. Jednak zamiast zabiegać o harmonijne relacje iwspółdziałanie, często czujesz się tak, jakbyś musztrował własne dzieci, wciąż imczegoś zabraniając, krzycząc na nie i karząc izolacją, a kiedy proszą i negocjują,ostatecznie odnosisz wrażenie, że to one przejęły władzę w domu. Rodzice chcą byćcierpliwi i kochający, ale pod wpływem emocji często czują się bezradni, zrozpaczenii sfrustrowani. Ta książka przedstawia rozwiązanie, dzięki któremu można być zarazemempatycznym i skutecznym.
W oparciu o opracowany przez siebie model, na który składają się okazywaniezrozumienia, wyznaczanie granic i rozwiązywanie problemów, autorki w swojej pracypomogły tysiącom rodziców. Teraz mogą pomóc również tobie.
Z ich książki dowiesz sięmiędzy innymi:
*w jaki sposób możesz inaczej spojrzeć na kompetencje twojego dziecka,
*jak szybko i skutecznie poradzić sobie z atakami złości,
*jak poprawić relacje pomiędzy rodzeństwem,
*jak wobec dziecka z nosem w ekranie zachować czujność, ale nie być przeczulonym,
*jak uśpić dziecko i o dwudziestej mieć happy hours.
Autorki nie ograniczają się jednak tylko do teorii – wiedząc, jak bardzo rodziceuwielbiają przykłady z życia, do każdego omawianego problemu przygotowały zestawgotowych rozmów i najlepszych rozwiązań. W tej książce znajdziesz odpowiedź napytanie: „Co dokładnie mam powiedzieć?” w postaci wziętych z życia scenariuszy orazwskazówek dotyczących mowy ciała. Dzięki temu będziesz mógł zmienić sposób, w jakirozmawiasz z dzieckiem już dziś. I niech nie zwiedzie cię lekki i ciekawy język – taksiążka jest oparta na naukowych podstawach popartych badaniami.
W przystępny sposóbpozwala przekształcać teoretyczne założenia na praktyczne wskazówki, które rodzicemogą od razu wykorzystywać.
Cudownie praktyczny poradnik o podejściu do wychowania, które jest nie tylko bardziejżyczliwe, ale i znacznie skuteczniejsze. Najlepszym sposobem na to, aby nauczyćdzieci słuchać, jest słuchanie ich samych – to punkt wyjścia do prostego,składającego się z trzech etapów procesu, który przedstawiają tu autorki.JULIAN TREASURE, pięciokrotny prelegent TED oraz autor książki How to Be Heard
Data wydania: 2019-03-29
ISBN: 978-83-8087-549-4, 9788380875494
Wydawnictwo: Laurum
Stron: 342
dodana przez: madziulka991

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Przestań mówić zacznij rozmawiać aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Przestań mówić zacznij rozmawiać. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl