Przestępstwa seksualne : geneza, postacie, resocjalizacja oraz zabezpieczenia przed powrotnością

Kazimierz Pospiszyl
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Przestępstwa seksualne : geneza, postacie, resocjalizacja oraz zabezpieczenia przed powrotnością
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Podręcznik prezentuje analizę nowoczesnego podejścia do przestępstw seksualnych naruszających nietykalność osobistą. Autor omawia w nim: ¦ genezę agresji seksualnej; ¦ strategie oddziaływań psychokorekcyjnych oraz resocjalizacji przestępców seksualnych; ¦ metody oceny niebezpieczeństwa powrotności do przestępstw seksualnych; ¦ sposoby zabezpieczenia społeczności lokalnych przed osobami powracającymi z zakładów resocjalizacyjnych. Książka jest przeznaczona dla studentów resocjalizacji, pedagogiki, psychologii i innych nauk społecznych. Niezbędna w pracy osób zajmujących się zawodowo resocjalizacją przestępców seksualnych oraz kuratorów środowiskowych. 2 października 2006 roku autor otrzymał za tę książkę Indywidualną Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Opinie o książce: Książkę oceniam jako bardzo wartościową, erudycyjną, opartą na reprezentatywnym piśmiennictwie, przydatną dla studentów wyższych uczelni i profesjonalistów zajmujących się przestępstwami na tle seksualnym. (prof. dr hab. med. Zbigniew Lew-Starowicz)
Data wydania: 2006-01-01
ISBN: 978-83-01-14515-6, 9788301145156
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Stron: 224

Autor

Kazimierz Pospiszyl Kazimierz Pospiszyl
Urodzony w 1938 roku w Polsce
polski psycholog, profesor nauk humanistycznych (1987), były rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, wieloletni Dyrektor Instytutu Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 1973 – uzyskał ...

Pozostałe książki:

Psychopatia Resocjalizacja : teoretyczne podstawy oraz przykłady programów oddziaływań Ojciec a wychowanie dziecka Dramaty rodzinne w mitach i opowieściach
Wszystkie książki Kazimierz Pospiszyl

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Przestępstwa seksualne : geneza, postacie, resocjalizacja oraz zabezpieczenia przed powrotnością? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Grzechuczyta
2020-07-23
8 /10
Przeczytane

Przestępstwa na tle seksualnym są najprawdopodobniej jednymi z najgorszych wynaturzeń człowieka z jakimi możemy się spotkać w w środowisku społecznym. Zwłaszcza pedofilia, kazirodztwo, ale w zasadzie również gwałt i zabójstwo na tle lubieżnym świadczą o nikczemności osobnika, który je popełnia. Jak się często okazuje sprawca był niegdyś ofiarą, co oznacza, iż system zawiódł nie tylko wtedy gdy dana jednostka była w okresie dzieciństwa bądź dojrzewania, ale również teraz, że nie wychwycił tego człowieka żaden specjalista, bądź tzw. "łowca" zanim ów ten nie popełnił tego tragicznego w skutkach dla wielu osób/stron czynu. Sami współwięźniowie osadzeni za inne karalne zachowania niesłychanie potępiają osoby, które dokonały czynu z zakresu przestępczości seksualnej.

Autor w owej pozycji opisał owych sprawców i przyczyny ich postępowania. Dodatkowo wskazał metody resocjalizacji, aczkolwiek brakuje mi tutaj metod polskich, a jak już wskazał zagraniczne to moim zdaniem przydałyby się przykładowe scenariusze zajęć ze sprawcami eliminujące, a w zasadzie zaleczające dane zachowania (uzależnień nie da się wyleczyć, tylko można je zaleczyć u jednych na zawsze, a u innych nie).

Książka jest naukowa, napisana fachowym językiem, jednakże łatwo zrozumieć zamieszczone w niej informacje. Treści są przydatne, a zarazem ciekawe dla czytelnika związanego z pedagogiką, resocjalizacją, a również zwykły odbiorca znajdzie coś ciekawego dla siebie, chociażby opis istoty problemu ...

× 2 | link |
@cableracer
2008-12-26
5 /10
Przeczytane
@Distant
2010-04-21
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“,,... właściwie to każdego nauczyciela można podejrzewać o pedofilię, ponieważ inaczej trudno byłoby wytłumaczyć, dlaczego wykonuje tak trudną pracę za tak małe pieniądze! Oczywiście gdybyśmy ...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl