Przestępstwa seksualne : geneza, postacie, resocjalizacja oraz zabezpieczenia przed powrotnością

Kazimierz Pospiszyl
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Przestępstwa seksualne : geneza, postacie, resocjalizacja oraz zabezpieczenia przed powrotnością
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Podręcznik prezentuje analizę nowoczesnego podejścia do przestępstw seksualnych naruszających nietykalność osobistą. Autor omawia w nim: ¦ genezę agresji seksualnej; ¦ strategie oddziaływań psychokorekcyjnych oraz resocjalizacji przestępców seksualnych; ¦ metody oceny niebezpieczeństwa powrotności do przestępstw seksualnych; ¦ sposoby zabezpieczenia społeczności lokalnych przed osobami powracającymi z zakładów resocjalizacyjnych. Książka jest przeznaczona dla studentów resocjalizacji, pedagogiki, psychologii i innych nauk społecznych. Niezbędna w pracy osób zajmujących się zawodowo resocjalizacją przestępców seksualnych oraz kuratorów środowiskowych. 2 października 2006 roku autor otrzymał za tę książkę Indywidualną Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Opinie o książce: Książkę oceniam jako bardzo wartościową, erudycyjną, opartą na reprezentatywnym piśmiennictwie, przydatną dla studentów wyższych uczelni i profesjonalistów zajmujących się przestępstwami na tle seksualnym. (prof. dr hab. med. Zbigniew Lew-Starowicz)
Data wydania: 2006-01-01
ISBN: 978-83-01-14515-6, 9788301145156
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Stron: 224

Autor

Kazimierz Pospiszyl Kazimierz Pospiszyl
Urodzony w 1938 roku w Polsce
polski psycholog, profesor nauk humanistycznych (1987), były rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, wieloletni Dyrektor Instytutu Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 1973 – uzyskał ...

Pozostałe książki:

Psychopatia Resocjalizacja : teoretyczne podstawy oraz przykłady programów oddziaływań Ojciec a wychowanie dziecka Dramaty rodzinne w mitach i opowieściach
Wszystkie książki Kazimierz Pospiszyl

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Przestępstwa seksualne : geneza, postacie, resocjalizacja oraz zabezpieczenia przed powrotnością? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Grzechuczyta
2020-07-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Przestępstwa na tle seksualnym są najprawdopodobniej jednymi z najgorszych wynaturzeń człowieka z jakimi możemy się spotkać w w środowisku społecznym. Zwłaszcza pedofilia, kazirodztwo, ale w zasadzie również gwałt i zabójstwo na tle lubieżnym świadczą o nikczemności osobnika, który je popełnia. Jak się często okazuje sprawca był niegdyś ofiarą, co oznacza, iż system zawiódł nie tylko wtedy gdy dana jednostka była w okresie dzieciństwa bądź dojrzewania, ale również teraz, że nie wychwycił tego człowieka żaden specjalista, bądź tzw. "łowca" zanim ów ten nie popełnił tego tragicznego w skutkach dla wielu osób/stron czynu. Sami współwięźniowie osadzeni za inne karalne zachowania niesłychanie potępiają osoby, które dokonały czynu z zakresu przestępczości seksualnej.

Autor w owej pozycji opisał owych sprawców i przyczyny ich postępowania. Dodatkowo wskazał metody resocjalizacji, aczkolwiek brakuje mi tutaj metod polskich, a jak już wskazał zagraniczne to moim zdaniem przydałyby się przykładowe scenariusze zajęć ze sprawcami eliminujące, a w zasadzie zaleczające dane zachowania (uzależnień nie da się wyleczyć, tylko można je zaleczyć u jednych na zawsze, a u innych nie).

Książka jest naukowa, napisana fachowym językiem, jednakże łatwo zrozumieć zamieszczone w niej informacje. Treści są przydatne, a zarazem ciekawe dla czytelnika związanego z pedagogiką, resocjalizacją, a również zwykły odbiorca znajdzie coś ciekawego dla siebie, chociażby opis istoty problemu ...

{}× 2 | link |
@cableracer
2008-12-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@Distant
2010-04-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Co czytać po książce “Przestępstwa seksualne : geneza, postacie, resocjalizacja oraz zabezpieczenia przed powrotnością”- Kazimierz Pospiszyl

Resocjalizacja : teoretyczne podstawy oraz przykłady programów oddziaływań
Resocjalizacja : teoretyczn... Kazimierz Pospiszyl
{}5.5/10
Systemy i modele oddziaływań resocjalizacyjnych- źródła inte...
Przemoc i mobbing w szkole, w domu, w miejscu pracy
Przemoc i mobbing w szkole,... Claire P. Monks, Iain Coyne
{}8/10
Mobbing i przemoc pojawiają się w toku całego ludzkiego życ...
Psychopatia
Psychopatia Kazimierz Pospiszyl
{}8/10
Profesor Kazimierz Pospiszyl nie po raz pierwszy podejmuje t...
Upiorny mleczarz
Upiorny mleczarz Nathaniel M. Bronx
{}10/10
Mieszkańcy małego miasteczka giną w niewyjaśnionych okoliczn...
Z archiwum FBI
Z archiwum FBI Václav Pavel Borovička
{}7/10
"Z archiwum FBI to książka oparta na autentycznych faktach....

Cytaty z książki

“,,... właściwie to każdego nauczyciela można podejrzewać o pedofilię, ponieważ inaczej trudno byłoby wytłumaczyć, dlaczego wykonuje tak trudną pracę za tak małe pieniądze! Oczywiście gdybyśmy ...”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe