Resocjalizacja : teoretyczne podstawy oraz przykłady programów oddziaływań

Kazimierz Pospiszyl
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Resocjalizacja : teoretyczne podstawy oraz przykłady programów oddziaływań
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Systemy i modele oddziaływań resocjalizacyjnych- źródła intelektualne współczesnej postaci oddziaływań resocjalizacyjnych- psychodynamiczne sposoby oddziaływań resocjalizacyjnych- przykłady zastosowania ekonomii punktowej w resocjalizacji- dostosowanie metod oddziaływania resocjalizacyjnego do cech psychicznych wychowanka.
Data wydania: 1998
ISBN: 978-83-86770-95-3, 9788386770953
Wydawnictwo: ŻAK Wydawnictwo Akademickie
Stron: 215

Autor

Kazimierz Pospiszyl Kazimierz Pospiszyl
Urodzony w 1938 roku w Polsce
polski psycholog, profesor nauk humanistycznych (1987), były rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, wieloletni Dyrektor Instytutu Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 1973 – uzyskał ...

Pozostałe książki:

Przestępstwa seksualne : geneza, postacie, resocjalizacja oraz zabezpieczenia przed powrotnością Psychopatia Ojciec a wychowanie dziecka Dramaty rodzinne w mitach i opowieściach
Wszystkie książki Kazimierz Pospiszyl

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Resocjalizacja : teoretyczne podstawy oraz przykłady programów oddziaływań nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Grzechuczyta
2020-07-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Dałem sześć gwiazdek, dlatego że można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji z zakresu resocjalizacji stosowanej w innych krajach.
Natomiast obniżające moim zdaniem wartość tej książki są przynajmniej dwa elementy, nie wspominając o błędach, które znalazłem w druku co jest dziwne przy tak szanowanym naukowym wydawnictwie.
Pierwszym z nich jest to, że książka jest napisana językiem ciężkim, naukowym, co mogłoby się wydawać niczym dziwnym, gdyż pisał ją znany i ceniony profesor. Moja uwaga co do tego jest związana z tym, że jak głosi tytuł są to teoretyczne podstawy, co za czym idzie takich czytelników tej pozycji, którzy mają doświadczenie z tą dziedziną (jak ja) i w ogóle z naukowym żargonem jest niewielu. Więcej będzie osób dopiero zaczynających studia; wybierających specjalizację; czytelników interesujących się tą tematyką, ale niezwiązanych zawodowo z nią; rodziców itd. Oczywiście ktoś mógłby zarzucić no jak profesor będzie pisał prostym językiem, ależ oczywiście może, gdyż sam spotkałem się z pracami, które we wstępie miały zaznaczane do kogo są przede wszystkim skierowane.
Drugim problemem moim zdaniem jest to, że jeżeli ktoś myśli wybierając tę książkę, że spotka tu teoretyczne podstawy naszej resocjalizacji to się pomyli. Owszem są podstawy resocjalizacji jako takiej, ale prawie nic nie ma o naszych systemach jakie wtedy były (w czasie tworzenia tej pozycji) ani też jakie były dawniej. Natomiast jest od groma informacji na temat stosowanych metod w...

{}× 1 | link |
@cableracer
2008-12-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Resocjalizacja : teoretyczne podstawy oraz przykłady programów oddziaływań. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl