Psychopatia

Kazimierz Pospiszyl
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Psychopatia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Profesor Kazimierz Pospiszyl nie po raz pierwszy podejmuje temat uwarunkowań psychicznych, genetycznych i społecznych, które powodują że człowiek schodzi na drogę przestępstwa. Tym razem próbuje odpowiedzieć na pytanie co to jest psychopatia, jakie są jej uwarunkowania psychiczne, a najważniejsze w jaki sposób i jakimi metodami oddziaływać na zdegenerowanego człowieka, by przygotować go do życia w społeczeństwie.

Autor

Kazimierz Pospiszyl Kazimierz Pospiszyl
Urodzony w 1938 roku w Polsce
polski psycholog, profesor nauk humanistycznych (1987), były rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, wieloletni Dyrektor Instytutu Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 1973 – uzyskał ...

Pozostałe książki:

Przestępstwa seksualne : geneza, postacie, resocjalizacja oraz zabezpieczenia przed powrotnością Resocjalizacja : teoretyczne podstawy oraz przykłady programów oddziaływań Ojciec a wychowanie dziecka Dramaty rodzinne w mitach i opowieściach
Wszystkie książki Kazimierz Pospiszyl

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Psychopatia? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Asamitt
2020-04-13
6 /10
Przeczytane Polscy autorzy Psychologia/Socjologia

Jako baza wyjściowa do problematyki może być. Jednak po zapoznaniu się z bogatą bibliografią czytelnik mógł liczyć na lepiej opracowany temat, szczególnie zaś jeśli idzie o badania, które na moją ocenę są takie sobie, tj. dość skąpo przedstawione, mało tu odwołań do strony badawczej problemu.

Dla mnie ta książka miała stać się uzupełnieniem po przeczytaniu "Psychopaci są wśród nas" jednak sposób przedstawiania, a raczej odbiegania autora od prezentowanego w poszczególnych rozdziałach tematu są zupełnie zbędne. Liczyłam na bardziej fachową i wnikliwą analizę, a nie przechodzenie od meritum do odautorskiego 'filozofowania'.
Książka obfituje w sporą ilość takich własnych rozważań nie koniecznie łączących się z myśl przewodnią zawartą w rozdziale.

× 6 | link |
@Distant
2010-04-21
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Psychopatia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl