Przewodnik do oznaczania zbiorowisk roślinnych Polski

Władysław Matuszkiewicz
Przewodnik do oznaczania zbiorowisk roślinnych Polski
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Praktyczne narzędzie do identyfikacji zbiorowisk roślinnych Polski, a zarazem swoista monografia roślinności naszego kraju. Bardzo ważna publikacja oczekiwana przez studentów i pracowników różnych urzędów. Trzecia pozycja serii VADEMECUM GEOBOTANICUM, oferującej studentom i badaczom szaty roślinnej, flory, roślinności oraz procesów ekologicznych i zjawisk wywołanych w przyrodzie działalnością człowieka zbiór przewodników metodycznych przede wszystkim do badań terenowych oraz terenowo-laboratoryjnych, a także książki do prac pomocniczych w geobotanice i naukach pokrewnych. Nowe, zmienione i uzupełnione wydanie tej pozycji zostało wyposażone w schematy obrazujące strukturę opisywanych zbiorowisk oraz niezbędne skorowidze i mapy rozmieszczenia zbiorowisk leśnych Polski. Uwzględniono też poprawki wynikające z nowej systematyki roślinności.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-01-14439-5, 9788301144395
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Seria: Vademecum Geobotanicum
Stron: 542
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Władysław Matuszkiewicz Wybitny znawca i badacz roślinności Polski; zainicjował zespołowe prace nad przeglądową mapą roślinności naszego kraju i kierował nimi, jest współautorem mapy roślinności Europy; prowadził oryginalne badania ekologiczne, współtworzył podstawy ekolog...

Pozostałe książki:

Leksykon przyrodniczy. Drzewa Leksykon przyrodniczy. Zioła i owoce leśne Krzewy Las. Ekologia lasów środkowoeuropejskich Lasy i zarośla. Zbiorowiska roślinne w Polsce
Wszystkie książki Władysław Matuszkiewicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Przewodnik do oznaczania zbiorowisk roślinnych Polski nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Przewodnik do oznaczania zbiorowisk roślinnych Polski. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl