Przewodnik do oznaczania zbiorowisk roślinnych Polski

Władysław Matuszkiewicz
Przewodnik do oznaczania zbiorowisk roślinnych Polski
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Praktyczne narzędzie do identyfikacji zbiorowisk roślinnych Polski, a zarazem swoista monografia roślinności naszego kraju. Bardzo ważna publikacja oczekiwana przez studentów i pracowników różnych urzędów. Trzecia pozycja serii VADEMECUM GEOBOTANICUM, oferującej studentom i badaczom szaty roślinnej, flory, roślinności oraz procesów ekologicznych i zjawisk wywołanych w przyrodzie działalnością człowieka zbiór przewodników metodycznych przede wszystkim do badań terenowych oraz terenowo-laboratoryjnych, a także książki do prac pomocniczych w geobotanice i naukach pokrewnych. Nowe, zmienione i uzupełnione wydanie tej pozycji zostało wyposażone w schematy obrazujące strukturę opisywanych zbiorowisk oraz niezbędne skorowidze i mapy rozmieszczenia zbiorowisk leśnych Polski. Uwzględniono też poprawki wynikające z nowej systematyki roślinności.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-01-14439-5, 9788301144395
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Seria: Vademecum Geobotanicum
Stron: 542
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Władysław Matuszkiewicz Wybitny znawca i badacz roślinności Polski; zainicjował zespołowe prace nad przeglądową mapą roślinności naszego kraju i kierował nimi, jest współautorem mapy roślinności Europy; prowadził oryginalne badania ekologiczne, współtworzył podstawy ekolog...

Pozostałe książki:

Leksykon przyrodniczy. Drzewa Leksykon przyrodniczy. Zioła i owoce leśne Krzewy Las. Ekologia lasów środkowoeuropejskich Lasy i zarośla. Zbiorowiska roślinne w Polsce
Wszystkie książki Władysław Matuszkiewicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Przewodnik do oznaczania zbiorowisk roślinnych Polski nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Przewodnik do oznaczania zbiorowisk roślinnych Polski. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe