Puchary fantazji pełne. 355 receptur na nalewki, likiery, koktajle, kruszony, poncze.

Bolesław Pilarek
Puchary fantazji pełne. 355 receptur na nalewki, likiery, koktajle, kruszony, poncze.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Autor specjalizuje się w upowszechnianiu osiągnięć nauki i przodującej praktyki rolniczej. Od ponad ćwierć wieku, oprócz redagowania czasopism i publikowania artykułów prasowych, zajmuje się pisaniem poradników, książek, kalendarzy i broszur. Jest autorem lub współautorem ponad 20 takich wydawnictw, kilku prac naukowych i jednego skryptu dla studentów. W książce „Puchary fantazji pełne” prezentuje kilkaset receptur zaczerpniętych z dawnej krajowej literatury lub otrzymanych od hobbystów, których pasjonuje przygotowywanie nalewek, likierów, koktajli, kruszonów i ponczy. Między innymi podaje przepis na staropolską krambambulę, która za króla Augusta III Sasa spośród wszelakich trunków cieszyła się największym powodzeniem. Była to nalewka zaprawiana korzeniami, z której produkcji słynął Gdańsk. Trunek ten swojego renesansu doczekał się na początku XX wieku, kiedy to stal się dyżurnym napojem na stołach artystów i studentów, którzy po spożyciu każdego kieliszka wyśpiewywali, niby refren piosenki, nazwę nalewki: „Krambambula, krambambula!”.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7441-361-9, 9788374413619
Wydawnictwo: Adam Marszałek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Puchary fantazji pełne. 355 receptur na nalewki, likiery, koktajle, kruszony, poncze. nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Puchary fantazji pełne. 355 receptur na nalewki, likiery, koktajle, kruszony, poncze.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl