Requiem : fantasmagoria z dodaniem ; Głos, języki : (wędrówka śladami pewnej powieści)

Antonio Tabucchi
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Requiem : fantasmagoria z dodaniem ; Głos, języki : (wędrówka śladami pewnej powieści)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Opowiadanie włoskiego pisarza, Antonia Tabucchiego, napisane w języku portugalskim. Sam autor tak wypowiedział się o swym dziele: " Requiem jest moim hołdem złożonym krajowi, który uznałem za swój i który mnie jak swego przyjął..."
Data wydania: 2001
ISBN: 978-83-07-02843-9, 9788307028439
Wydawnictwo: Czytelnik
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 117

Autor

Antonio Tabucchi Antonio Tabucchi
Urodzony 24 września 1943 roku we Włoszech (Piza)
Wybitny włoski pisarz, tłumaczony na całym świecie, laureat wielu prestiżowych nagród, znany w Polsce z takich mi.in. powieści, jak: Plac włoski, …twierdzi Pereira, Sny o snach, Requiem: Fantasmagoria, Indyjski nokturn, Zaginiona głowa Damascena Mon...

Pozostałe książki:

Czas szybko się starzeje ...twierdzi Pereira Opowiadania ilustrowane Plac włoski Nocturno hindú
Wszystkie książki Antonio Tabucchi

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Requiem : fantasmagoria z dodaniem ; Głos, języki : (wędrówka śladami pewnej powieści)? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@literackiespelnienie
2019-12-07
8 /10
Przeczytane Opowiadania Włochy Surrealizm Realizm magiczny

 Jeden dzień z życia w Lizbonie w fantasmagorycznych dziwach, w pamięci niedopowiedzeń. Niemal wyrwa w czasoprzestrzeni, która pochłania ofiary jednostki otumanionej przez sen przepowiedziany z czeluści superego. Kopanie w podświadomości, która zabiera nas do wspomnień, do przechodni wyrwanych z książek, gdzie fikcja przeobraża się w namacalny byt szukając dialogu z przybyszem z odległej epoki. Tabucchi podejmuje owe tematy, które rezonowały ze mną odkąd w półśnie widywałem towarzyszy niedoli, ludzi pogrążonych w bezsilności, tęskniąc za popękanym marmurem, który niegdyś był domem lub schronieniem. Biegła dusza majaczy i szuka porządku w nieporządku. Obijając się o zatarte wspomnienia, gdzie spotyka się zmarłych i osoby, z jakimi nie mieliśmy możliwości, by powiedzieć ,,dobranoc''.

Oniryczna scena zabiera go wgłąb ludzkiego pożegnania z tymi, co siedzą w kącie kabli neurologicznych. Próba wyjaśnienia zdarzeń minionych, gdzie szuka się ciepła melancholii, gdzie opowiada się o czasach zburzonych, sentymentalne ramy bolą oraz drapią czaszkę pełną rozrzuconych puzzli. Wspaniała rzecz dla osób, które nie szukają w literaturze ocalenia. 

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Requiem : fantasmagoria z dodaniem ; Głos, języki : (wędrówka śladami pewnej powieści). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl