Rodzinna gra

Catherine Steadman
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów
Rodzinna gra
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów

Opis

Gotowi czy nie, gra się rozpoczyna…

Harriet Reed jest pisarką u progu literackiej sławy. Właśnie zaręczyła się z Edwardem Holbeckiem, członkiem niezwykle potężnej rodziny, przyszłym spadkobiercą ogromnej fortuny. I choć Edward od dawna próbuje odciąć się od Holbecków, to nadchodzący ślub wydaje się dobrym momentem na odnowienie rodzinnych relacji.

Harriet jest pozytywnie zaskoczona. Holbeckowie może i są nieco ekscentryczni, mają też nieco dziwne tradycje i lubują się w nieszablonowych grach, ale poza tym wydają się bardzo sympatyczni. Dlatego więc kiedy ojciec Edwarda, Robert, wręcza Harriet kasetę z nagranym pomysłem na książkę, dziewczyna postanawia jej wysłuchać.

W momencie, w którym Harriet wciska przycisk odtwarzania, staje się dla niej jasne, że nie jest to fabuła przyszłej powieści. To wyznanie.
Przyznanie się do makabrycznej zbrodni. Morderstwa.
I wtedy rozpoczyna się gra.

Zdezorientowana i przerażona Harriet zastanawia się, dlaczego właśnie ona otrzymała kasetę. Czy to test jej lojalności? A może coś znacznie mroczniejszego? Co takiego dostrzegł w niej Robert, że podzielił się z nią swoim największym sekretem? Przecież prawda może wszystko zniszczyć…

Wydanie 1 - Wyd. Mova
Tytuł oryginalny: The Family Game
Data wydania: 2023-07-26
ISBN: 978-83-8321-437-5, 9788383214375
Wydawnictwo: Mova
Stron: 440
dodana przez: Vernau

Autor

Catherine Steadman Catherine Steadman
Urodzona 8 lutego 1987 roku w Wielkiej Brytanii
Catherine Steadman to brytyjska aktorka i pisarka.

Pozostałe książki:

Rodzinna gra Pod wodą
Wszystkie książki Catherine Steadman

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Fikcyjny horror jako remedium na horror codzienności.

11.06.2024

"W tej grze stawką jest życie" Steadman w "Rodzinnej grze" powoli buduje napięcie, a atmosfera tajemnicy i niepewności, która otacza rodzinę Holbecków, sprawia, że każda kolejna scena staje się bardziej mroczna i niepokojąca. Niestety, książka napisana jest nierówno. Choć są momenty, które zaciekawiają i trzymają w napięciu, nie brakuje także ta... Recenzja książki Rodzinna gra

@Malwi@Malwi × 29

Kto jest przeciwnikiem, a kto sprzymierzeńcem?

5.02.2024

Bogaty, przystojny narzeczony – która z nas by takim pogardziła? Harriet – bohaterka powieści Catherine Steadman „Rodzinna gra” - trafiła na taki „okaz”. Edward jest spadkobiercą fortuny rodu Holbecków, natomiast, wspomniana, Harriet pisarką. Jak jego rodzina przyjmie „zwykłą dziewczynę”? Na początku sprawiają wrażenie serdecznych i otwartych, jed... Recenzja książki Rodzinna gra

Rodzinna gra

28.07.2023

Potrafi zniszczyć wszystko. Spokój ducha, czyjeś szczęście. Rzuca cień na całe życie. Jak kamień na sercu, choć niewidoczny, ciąży i uniemożliwia swobodne oddychanie. Tajemnica... Pociąga i ekscytuje, ale jest równie niebezpieczna. Ukrywanie prawdy jest niezwykłym ciężarem. Gdy okazuje się nie do zniesienia, więcej pożytku przyniesie jej ujawnieni... Recenzja książki Rodzinna gra

Recenzja

24.08.2023

„Rodziny potrafią być trudne. I nie zamierzam z tym dyskutować tutaj, wykrwawiając się na ich podłodze”. – takim cytatem raczy nas autorka już w samym epilogu, który sprawia, że mamy leciutki dreszcz na plecach! Podobno z rodziną wychodzi się najlepiej na zdjęciach… Wiele osób może zgodzić się z tym powiedzeniem… ;) a jak będzie z rodzinką Holbec... Recenzja książki Rodzinna gra

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

PA
@Park2Read
2023-08-30
7 /10

Niech nie zmylą Was różowe literki z okładki, "Rodzinna gra" Catherine Steadman to nie książka z kategorii "świat Barbie", choć rzeczywiście na samym początku można nawet odnieść podobne wrażenie.

Harriet Reed poznaje prawdziwego księcia z bajki, dziedzica ogromnej fortuny, uczynnego, niezwykle przystojnego i szarmanckiego Edwarda Holbecka. Takie to wszystko piękne, że od razu powinny zapalić się jakieś lampki ostrzegawcze, ale Harriet jest młoda, zakochana, więc przyjmuje ten uśmiech losu bez zastrzeżeń. Jedyne, co burzy jej radość, to perspektywa spotkania z rodziną przyszłego męża.

Autorka już w samym prologu zdradza, że w tej romantycznej historii coś pójdzie nie tak, a pójdzie - i to z przytupem!

Holbeckowie są bardzo wpływowymi ludźmi, którzy przez lata zza kulis pociągali za sznurki amerykańskiego społeczeństwa, jednocześnie pilnie strzegąc swojej prywatności. Skoro dziewczyna ma zostać częścią rodziny, powinna poznać najważniejszych członków. Przy tej okazji odkrywać będzie również fakty, których zdecydowanie wolałaby nigdy nie poznać..

Holbeckowie szybko wprowadzają Harriet w swój świat pełen przepychu, historii i rodzinnych tradycji, a powiedzieć, że te ostatnie są "specyficzne" to nie powiedzieć nic. 😉 Ujawniane kolejno tajemnice budzą w pannie Reed coraz większy niepokój, a już mroczny sekret powierzony w jej ręce przez seniora rodu, rodzi strach.
...

× 2 | link |
@kryminal_na_talerzu
2023-08-01
7 /10

„Rodzinna gra” Catherine Steadman to thriller psychologiczny, raczej z tych lżejszych, w którym nie do końca wiadomo co jest tylko niecną grą bohaterów, a co wydarza się naprawdę… Historia przedstawiona jest przez bohaterkę, pisarkę, która ma wejść do bardzo bogatej rodziny przez małżeństwo z dziedzicem fortuny. Właśnie poznaje jego rodzinę, ale ta, mimo że nawet sympatyczna, ma ekscentryczne upodobania do bardzo dziwnych, a nawet strasznych, okrutnych gier. Ponadto jej przyszły teść chyba też z nią coś takiego prowadzi – wręczył jej kasetę z potencjalnym przyznaniem się do morderstwa... Zawód bohaterki dobrze się tu przydaje, bo nie tylko dopuszcza ona do siebie myśl, że może to być prawda, ale i ma znajomości, by pomóc sobie w weryfikacji faktów. Ta niejasność, niepewność co do tego, co jest tylko głupią, niezrozumiałą dla bohaterki zabawą, a prawdą, jest tym, co przyciąga i ciekawi czytelnika. Postacie wykreowane są dosyć grubą kreską, ale dobrze to się wpisuje w tą lekko bajkową konwencję – bajkową, bo Harriet jak kopciuszek może zaraz stać się królewną... Ale taką, co nie daje sobie w kaszę dmuchać! A może tylko tak o sobie myśli, a prawda jest inna? Ekscentryzm, ogromne pieniądze mogące załatwić wszystko, klimat luksusu i zacieranie się granic pomiędzy tym, co prawdziwe a fikcyjne jest tym, co w tej historii dominuje. To książka dla fanów lekko pokręconych historii - ja, mimo że części rozwiązania zagadki udało mi się domyślić, to bawiłam się przy nim naprawdę dobr...

× 2 | link |
@gdzie_ja_tam_ksiazka
2023-08-07
7 /10

"Wszyscy popełniamy błędy i z nimi żyjemy, ale możemy uczynić z tego cnotę. Możemy zamienić jeden zły dzień w sto dobrych dni. Jeden zły wybór w całe życie dobrych wyborów."

Ostatnio trafiam na wiele perełek, jeśli chodzi o wydawane nowości i "Rodzinna gra" jest jedną z nich. Jest to kolejna książka wydawnictwa Mova, która zachwyca i nie sposób przejść obok niej obojętnie.
Czy jedna kaseta może zmienić życie o sto osiemdziesiąt stopni? Tak i Harriet Reed jest tego idealnym przykładem. Sławna pisarska, zakochana, świeżo upieczona narzeczona wspaniałego mężczyzny. Istnieje jednak mały problem. Jego rodzina jest bardzo, ale to bardzo bogata. I grają w nietypowe gry.
Pierwsze wrażenie, mimo niechęci ze strony narzeczonego, by poznała rodzinę, okazuje się nie takie złe. Harriet chce poznać przyszłych teściów, rodzeństwo Edwarda i sekrety z nimi związane. Szczególna więź rodzi się między główną bohaterką a przyszłym teściem, który podarował jej kasetę z nagraniem mogącym posłużyć jako materiał do nowej książki.
Catherine Steadman napisała zaskakująco oryginalną historię od której ciężko jest się oderwać. Przyznaję, że na początku miałam mieszane uczucia co do Harriet, później do jej sposobu wypowiadania się o teściu i odczuciach związanych z jego osobą. Według mnie było to kompletnie niepotrzebne, ale taka była wizja autorki.
Trudno jest polubić rodzinę Holbecków, ponieważ Steadman od początku wprowadza klimat "antyHolbeckowy", dzięki czemu napięcie je...

× 1 | link |
@patrycja.lukaszyk
2023-08-03
8 /10
Przeczytane

"Rodzinna gra" to wciągający thriller Catherine Steadman, w którym poznajemy Harriet - szczęśliwą pisarkę, cieszącą się z sukcesu książki i niedawnych zaręczyn. Kobieta poznaje bardzo wpływową rodzinę przyszłego męża. Początkowo wydaje się być ciepło przyjęta, ale pewnego wieczoru głowa rodziny wręcza jej kasetę z pomysłem na fabułę kolejnej książki, na której nagrane jest... przyznanie się do morderstwa. Harriet zostaje wciągnięta w mroczną grę, w której nikomu nie może ufać...

To jedna z tych książek, które od pierwszych stron raczą czytelnika hipnotyzującym klimatem niepokoju i zagadkowości. Kolejne brudy rodzinne, które wychodzą na jaw wielokrotnie zaskakują, a "gry", którymi raczą się domownicy przyprawiają o gęsią skórkę.

Autorka wielokrotnie zaskakuje, wodzi czytelnika za nos. Książkę czyta się z zapartym tchem i do samego finału wydaje się, że rozwiązanie jest zgoła inne. Podoba mi się, że nie ma tu czarno-białych postaci, a w obliczu zwłaszcza żądzy pieniądza i ukrycia własnych sekretów każda z nich jest zdolna do najgorszych posunięć.

Steadman nakreśliła solidnie skonstruowany, pełen adrenaliny thriller, który spodoba się wielu fanom tego gatunku. Ja zdecydowanie polecam!

× 1 | link |
@etiudyliterackie
2023-08-25
8 /10

Lubicie gry i rywalizację? Przyznaję, że ja uwielbiam! 😉 Niestety jestem typem człowieka, który nie znosi przegrywać, ale pracuję nad tym 🙂

Kiedy tylko zobaczyłam tytuł książki RODZINNA GRA i jej opis, sama chciałam stać się uczestniczką tych zmagań. Czy warto było wejść do tego świata?
Ja bawiłam się wybornie, chociaż przyznaję, że cieszę się z faktu, iż przyglądałam się temu z boku, bo niektóre gry potrafią być okrutne. O tym przekonała się Harriet.

Młoda pisarka zakochuje się w Edwardzie, mężczyźnie, którego rodzina jest „obrzydliwie” bogata 😉 a jak wiadomo, często tak jest, że za potężnym majątkiem kryją się różne dziwactwa.
Dla każdego z nas poznanie rodziny naszej drugiej połówki z pewnością było momentem pełnym stresu, bo czy mnie polubią, czy między nami nawiąże się nić sympatii? Również Harriet miała obawy…ku jej zdziwieniu początkowo wszystko szło gładko: serdeczność, gościnność, uśmiech to wszystko aż biło od rodziny Holbecków, ale czy coś się za tym kryło? Pamiętajcie, że każdy, niezależnie od tego czy jest bogaty, czy nie ma swoje sekrety, które nie powinny ujrzeć światła dziennego, a wiadomo, że osobom majętnym łatwiej wszystko zatuszować i dopiąć swego…

Bardzo istotna staje się tutaj tajemnicza kaseta, która napędza wydarzenia, bowiem właśnie na niej zapisana jest mroczna wiadomość, ale co osoba nagrywająca chciała przekazać, czy przestraszyć Harriet, czy prosić ją o pomoc? Na odpowiedź czytelnik musi poczekać, ale uwierz...

| link |
@very.little.book.nerd
2023-08-12
8 /10
Przeczytane

Jako nałogowa czytelniczka thrillerów - a szczególnie tych, w których pojawia się motyw rodzinnej tajemnicy, niepokojących rozgrywek i intryg - muszę przyznać, że niewiele wątków z “Rodzinnej gry” naprawdę mnie zaskoczyło. Ale mimo tego książka naprawdę mi się podobała.

Harriet to młoda pisarka, która niedawno znalazła miłość swojego życia. Jej ukochany ma jednak opory przed przedstawieniem kobiecie swojej rodziny. Od pierwszych stron pojawiają się sekrety, niedomówienia i podejrzane motywy - a ja uwielbiam, gdy na rozwój akcji nie trzeba czekać w nieskończoność, więc mamy już pierwszy plus. Od początku bohaterka - a wraz z nią czytelnik - podchodzi też do rodziny Edwarda z nieufnością, co sprawia, że historia zyskuje naprawdę fajny, niepokojący klimat - plus numer dwa! 😊

Kolejną zaletą jest fakt, że Holbeckowie uwielbiają dziwne, nietypowe rozgrywki. Nie będę Wam za dużo zdradzać, ale uwierzcie - chociaż niezbyt normalne, te rozgrywki sprawiają, że ta historia faktycznie jest thrillerem 🤐

No i najbardziej tajemnicza kwestia - kaseta, na której znajduje się bardzo niepokojące wyznanie głowy rodziny. O co w nim chodzi i dlaczego Robert Holbeck przekazał nagranie właśnie Harriet? Odpowiedź okaże się naprawdę niespodziewana, a kaseta skrywa więcej tajemnic, niż mogłoby się wydawać 🤯

Książka jest bardzo podobna do “Świątecznej morderczej gry” - ba, nawet akcja toczy się w okolicy Gwiazdki! Jeśli więc jedna z tych książek Wam się spodoba, b...

| link |
@esclavo
2023-09-14
6 /10
Przeczytane

Jeśli lubicie klasyczne kryminały, morderstwa w hotelach, domach albo ogólnie zamkniętych przestrzeniach, oraz taki "retro" styl, to powieść idealna dla Was.

Autorka postawiła sobie poprzeczkę bardzo wysoko, bo jednak poruszanie się w tym gatunku jest bardzo trudne, łatwo bowiem o brak spójności czy głupie rozwiązania. Ciężko jest poprowadzić akcję tak, by nie zanudzić czytelnika. Ja sama, mimo że bardzo szanuję ten rodzaj kryminału, czułam się znużona i znudzona stateczną akcją. Tak też było do połowy książki. Oczywiście miałam swój typ, kto jest mordercą, który niestety się sprawdził, a na sam koniec odczułam tylko takie - "wszystko na to wskazywało", ale cały czas czekałam na coś więcej.

W drugiej połowie dzieje się więcej, pod względem "fizycznym", ale dalej jest statecznie. Wychodzą na jaw demony przeszłości, brudy zamiecione pod dywan i psychiczne urazy. Dla mnie, fanki thrillerów psychologicznych, książka zaczęła się robić interesująca dopiero teraz. Jednak nie uratowało to całości.

Dla mnie tą powieść nie jest kryminalna, bardziej ociera się o dramat, ale raczej przeciętny. Wyższe sfery, zabawy dla bogaczy - to ten klimat. Liczyłam na bardziej przejmującą i wciągającą opowieść.

| link |
@klaudia.brozyna2320
@klaudia.brozyna2320
2024-02-17
8 /10

Ależ to była przerwotna książka! Fabuła wciągnęłam mnie do tego stopnia, że zupełnie nie mogłam się od niej oderwać – moje myśli wciąż zaprzątały dalsze losy bohaterów. Autorka świetnie buduje napięcie, można odczuć niepewność, zagubienie ale przede wszystkim poczucie, że lada moment coś się wydarzy. Genialnie zbudowany klimat bogatej rodziny, która skrywa tajemnice i jest bardzo nieszablonowa, w dodatku którą rządzą specyficzne zasady, tradycje i zwyczaje. Główna bohaterka to bardzo dobrze wykreowana, silna i wyrazista postać, dzięki której mamy przyjemność poznawać fabułę. Kiedy emocje sięgają zenitu, coraz więcej sekretów wychodzi na jaw robi się naprawdę gorąco, a nieprzewidywalne zwroty akcji sprawiły, że osobiście jestem zachwycona książką. Sam zamysł na fabułę jest dla mnie rewelacyjny, nietuzinkowy a przy umiejętnym piórze autorki efekt jest zachwycający. Gorąco polecam!

| link |
@zielok.kamil
2024-06-23
8 /10
Przeczytane
@Malwi
2024-06-11
6 /10
Przeczytane
@asiaczytasia
2024-02-05
5 /10
@mrsbookbook
2023-10-03
6 /10
Przeczytane Do recenzji Na mojej półce
@z_glowawksiazkach
2023-08-25
6 /10
Przeczytane
@zmiloscidomroku
2023-08-24
8 /10
@Angel
2023-08-06
5 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Rodzinna gra. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl