Rozśpiewane emocje, czyli piosenki o uczuciach. Uczuciometr

Susanna Isern
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Rozśpiewane emocje, czyli piosenki o uczuciach. Uczuciometr
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Czy radość może mieć swoją własną piosenkę? A smutek? Zazdrość? Ależ tak! Uczucia możemy wyrażać na różne sposoby, także w wierszach czy w piosenkach. Dobrze nam znani bohaterowie z książki „Uczuciometr inspektora Krokodyla” śpiewają piosenki o… sobie.

Data wydania: 2021-01-20
ISBN: 978-83-8141-294-0, 9788381412940
Wydawnictwo: Dwukropek
Stron: 60
dodana przez: chudini0505

Autor

Susanna Isern Susanna Isern
Urodzona w 1978 roku w Hiszpanii
Hiszpańska pisarka i psycholog. Dorastała otoczona górami Pirenejów. Laureatka wielu nagród, jej książki przetłumaczono na kilkanaście języków. Obecnie mieszka w Santander. Jest profesorem psychologii uczenia się na Universidad Europea del Atlántico...

Pozostałe książki:

Idealna chwila Siedem łóżek malutkiej Popielicy Niedźwiedź łowca motyli Wielka księga superskarbów Najlepsza zupa na świecie
Wszystkie książki Susanna Isern

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Rozśpiewane emocje, czyli piosenki o uczuciach. Uczuciometr aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@jusztuczka
2021-03-22
8 /10

Emocje. Każdy człowiek je zna, jedni je okazują, inni starają się zachować je wyłącznie dla siebie. Współcześnie dużo rozmawiamy o emocjach, staramy się pokazać naszym dzieciom, że są one całkowicie normalny, wychodzimy z błędnych założeń naszych przodków, iż okazywanie emocji, nawet tych dobrych, jak miłość, jest złe, czy niewłaściwe.

“Rozśpiewane EMOCJE, czyli piosenki O UCZUCIACH” autorstwa Susanny Isern oraz Monici Carretero to wspaniała propozycja od @wydawnictwo_dwukropek . Jest to sposób na oswajanie emocji w towarzystwie piosenek i nie tylko. Mamy tutaj głównego bohatera Krokodyla, którego możecie znać zm książki “Uczuciometr inspektora Krokodyla” oraz kilka emocji. Młodzi czytelnicy poznają takich bohaterów jak Paskuda, Pan Dajmito, Amoruś, Jupi, Nerwa, Pan Frasunek, Konfuzja, Cykorek czy Ojejka, którzy reprezentują zawiść, zazdrość, radość, smutek, strach, wstyd, złość, miłość, wstręt bądź zaskoczenie. Każda emocja może cieszyć się własnym 5 minut. Dla każdej z nich stworzona została osobna piosenka, która świetnie się rymuje, a ponadto obserwujemy również sytuacje, podczas których główne role odgrywają właśnie te emocje.
Każdy utwór zawarty w książce “Rozśpiewane EMOCJE…” w prosty i bardzo przystępny sposób ukazuje dzieciom cechy charakterystyczne danej emocji. Jest to doskonały sposób na zapoznanie się z nimi. Książka daje czas maluchom na utożsamienie się z konkretnymi...

| link |
@wopisiepl
2021-02-10
10 /10

Powstało bardzo wiele książek tłumaczących dzieciom co znaczą uczucia, jaki mają sens poszczególne zachowania i jak należy je rozumieć. Jest ich tak wiele na rynku, że rodzicom ciężko wybrać jakąś jedną, bądź dwie wartościowe i ciekawe propozycje.

Ta pozycja nie jest jednak kolejnym „poradnikiem” w dosłownym tego słowa znaczeniu – choć na pewno takie walory posiada. Jest to przede wszystkim książka, w którą można się bawić, którą można śpiewać…

Tak właśnie! Nie znam żadnego przedszkolaka, który wracając do domu nie nuci sobie pod nosem pioseneczki poznanej właśnie na rytmice 😊 Dzieci lubią śpiewać – bo jest to dla nich naturalne.

Książka tłumaczy poprzez zabawę (śpiewanie – najlepiej wspólnie z rodzicami) czym są emocje, uczucia, jaki mają sens i jak należy je interpretować.

Bardzo oryginalna, ciekawa propozycja dla Wszystkich dzieci, jak również dla rodziców. Bawiliśmy się świetnie!

A tymczasem posłuchajcie opinii naszego przedszkolaka 😊
https://www.spreaker.com/user/13227592/rozspiewane-emocje

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Rozśpiewane emocje, czyli piosenki o uczuciach. Uczuciometr. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl