Rykowisko

Julia Halladin
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów
Rykowisko
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów

Opis

W Rogatym Lesie, jeśli raz zboczysz ze ścieżki, możesz zginąć bez śladu…

Podczas jednej z listopadowych nocy w otoczonej lasem Czarnej Górze nie wszystkim pisany będzie sen i wypoczynek. W starym internacie wybucha pożar. Na miejscu zostaje znalezione ciało mężczyzny, ale okazuje się, że to nie płomienie go zabiły. Zostaje wszczęte śledztwo.

Sprawą pożaru i morderstwa interesuje się nauczyciel i religioznawca Darek Moskal oraz dwie uczennice szkoły policealnej. Trop prowadzi do tajemniczych zaginięć sprzed lat i do słowiańskiej sekty. Kiedy ginie kolejna osoba, blady strach pada na wszystkich mieszkańców.

Świadkiem wydarzeń są czarne drzewa i góry majaczące na horyzoncie. Tutaj wszystko się zaczęło i tutaj wszystko się kończy. Pośród starych drzew niepokojącego Rogatego Lasu…

Wydanie 1 - Wyd. Zysk i S-ka
Data wydania: 2023-01-23
ISBN: 978-83-8335-118-6, 9788383351186
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 400
dodana przez: Vernau

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

DEBIUT PEŁEN MROCZNYCH SEKRETÓW

WYBÓR REDAKCJI
29.01.2024

Podobno najważniejsze jest pierwsze zdanie. Nie wiem czy ta zasada obowiązuje również w recenzjach, ale z pierwszym zdaniem zawsze mam problem. Bo z jednej strony nie może brzmieć zbyt pompatycznie, z drugiej nie chciałbym, abyście odnieśli wrażenie, że czytacie opinię podchmielonego Pana Gienka z ławeczki za śmietnikiem. Choć, przyznam, że czasam... Recenzja książki Rykowisko

"Rykowisko"

23.02.2024

“Nie ufaj nikomu. Nie ufaj nawet samemu sobie…” Czarna Góra to niewielka miejscowość otoczona ciemnym, gęstym, mrocznym Czarnym Lasem. Pewnej listopadowej nocy w starym internacie wybucha pożar, następujące po sobie wydarzenia są coraz bardziej dramatyczne, tak jakby zło zdołało się uwolnić. Na miejscu pożaru zostają znalezione zwłoki starszego m... Recenzja książki Rykowisko

Rogaty las

20.03.2024

Na mapie Polski znajdziemy sporo takich miejsc, które są owiane złą sławą i krążą o nich przedziwne legendy. A jak wiadomo, w każdej legendzie kryje się ziarno prawdy. Niezależnie od tego czy są to wioski, czy miasta to informacje o tym co się działo tam na przestrzeni lat, są przekazywane z pokolenia na pokolenie. A biorąc pod uwagę fakt, że ludz... Recenzja książki Rykowisko

„świadkami tego, co zaszło, są tylko drzewa"

11.03.2024

@Obrazek „Bo są miejsca, których trzeba się bać, I w których nigdy nie można spać.” Osoby mieszkające w pobliżu rozległych lasów doskonale wiedzą, że podczas jesiennych dni, wraz z zachodem słońca aż po świt można usłyszeć głośne, rozlegające się na dużej przestrzeni dziwne zwierzęce odgłosy odbijające się echem po całej okolicy. To znak, ... Recenzja książki Rykowisko

@Mirka@Mirka × 3

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Bookmaania
2024-04-06
7 /10
Przeczytane Wydawnictwo Zysk i S-ka

W Czarnej Górze znowu wychodzi zło..
W otoczonej lasem miejscowości po raz kolejny dochodzi do dziwnych wydarzeń. W starym internacie wybucha pożar, a na miejscu zdarzenia zostaje odkryte ciało. Jednak to nie ogień był przyczyną.. Wszelkie ślady wskazują na m0rderstwo. Rozpoczyna się śledztwo, a niepokój zdaje się być nieodłącznym elementem śledczych..

Jak ja lubię debiuty! Zawsze można odkryć świetne pomysły i połączenia. W powieści tej mamy mieszankę kryminału i kultu religijnego, która wyszła naprawdę bardzo dobrze.

Gęstniejąca atmosfera, od której duszność przyprawi o szybsze bicie serca. Natomiast klimat "Rykowiska" jest mroczny, tajemniczy i trzyma nas do końca w niepewności i napięciu.

Akcja toczy się na jednej płaszczyźnie czasowej, ale mamy także spotkanie z odkrytym pamiętnikiem, który przenosi nas w czasie do roku 1990..

Jedyne do czego muszę się przyczepić to zbyt szczegółowe opisy otoczenia mające wzbudzić większy obraz dla czytelnika po czasie zaczął mnie męczyć, tak samo było z pogodą. Czasami mniej w tej kwestii znaczy więcej. Jednak patrząc na całokształt to naprawdę ciekawa historia, gdzie zło ma wiele twarzy, żądzę krwi i wychodzący mrok..

× 7 | link |
@tomzynskak
2024-02-13
7 /10

Muszę przyznać, że jak na debiut „Rykowisko” prezentuje się bardzo dobrze. Historia jest ciekawie skonstruowana, chociaż dość nierówna. Są momenty od których zapiera dech i jak najszybciej chce się wertować kartki, aby dowiedzieć się co będzie dalej, ale i takie które najzwyczajniej są przegadane. Jednak co trzeba przyznać to nie brakuje w niej logiki, a zagadka którą stawia przed nami Autorka wcale nie jest taka łatwa do rozwiązania jak mogłoby się początkowo wydawać. Jest dużo mroku i nieoczywistości. Niemniej jednak zabrakło mi tutaj większej dawki grozy. Pani Holladin podeszła do niej mocno zachowawczo, a szkoda, bo to co nam zaprezentowała prosiło się tylko o rozwinięcie.

Bohaterowie są ciekawie skrojonymi postaciami. Autorka zadbała o ich wyrazistość, indywidualność i przede wszystkim to, aby wzbudzali w Czytelniku emocje. Jednych się lubi, inni mocno irytują, ale to właśnie sprawia, że tak mocno przyciągają naszą uwagę.

„Rykowisko” to tak naprawdę historia, którą chciałoby się zobaczyć na dużym ekranie, albo w Netflixowej produkcji. Sądzę, że jest to pozycja idealna dla każdego fana kryminałów i thrillerów. Fani grozy mogą być troszeczkę rozczarowani. Niemniej jednak serdecznie POLECAM!

× 2 | link |
PA
@paati924
2024-04-09

👉Debiut, który mnie mocno zaskoczył! Nie spodziewałam się tak dobrej książki, którą pochłonę w jeden wieczór - nie mogłam się od niej oderwać.

👉 W Rogatym Lesie, jeśli raz zboczysz ze ścieżki, możesz zginąć bez śladu…

Podczas jednej z listopadowych nocy w otoczonej lasem Czarnej Górze nie wszystkim pisany będzie sen i wypoczynek. W starym internacie wybucha pożar. Na miejscu zostaje znalezione ciało mężczyzny, ale okazuje się, że to nie płomienie go zabiły. Zostaje wszczęte śledztwo.

👉 W tej książce nie ma czasu na nudę. Ciężko ją odłożyć i jak się zacznie... to skończysz tego samego dnia! Polecam!

❗ Ocena: 9/10

| link |
@wolinska_ilona
2024-05-17
6 /10
Przeczytane
WK
@w_ksiazkowym_zaciszu
2024-04-12
7 /10
@kuklinska.joanna
2024-03-20
8 /10
Przeczytane
@promyk1
2024-03-14
7 /10
Przeczytane
@kadynkaczyta
2024-03-09
5 /10
@Mirka
2024-03-05
9 /10
Przeczytane
@renata.chico1
2024-03-03
7 /10
Przeczytane
@tatiaszaaleksiej
2024-02-23
8 /10
Przeczytane
@Kurtho
2024-02-08
7 /10
Przeczytane
@mrocznestrony
2024-01-29
7 /10
Przeczytane PATR☢NAT Posiadam Współpraca

Cytaty z książki

O nie! Książka Rykowisko. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl