Rytmy odnowy. Jak zamienić stres i lęk na życie pełne spokoju i sensu

Rebekah Lyons
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Rytmy odnowy. Jak zamienić stres i lęk na życie pełne spokoju i sensu
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Codzienne zmagania z lękiem i stresem stoją na przeszkodzie przyjęciu bożego pokoju. Ta książka pokaże, jak uwolnić się od samozadowolenia i strachu i przemienić je w wolność.

Jako społeczeństwo doświadczamy kolektywnych ataków paniki. Martwimy się o zdrowie, politykę i inne rzeczy, nad którymi nie mamy kontroli. Wówczas pojawia się rozczarowanie. Ogarnia nas mentalne i emocjonalne zmęczenie. Zaczynają przeważać strach i niepokój.

Rebekah Lyons na podstawie własnych zmagań z depresją dzieli się sposobem na osiągnięcie spokoju, pasji i poczucia celowości swojego życia. Jej cztery proste rytmy – Odpoczynek, Odnowa, Połączenie i Tworzenie – pomogą zastąpić stres i lęk życiem pełnym sensu. Zawarte w tej książce historie i praktyczne ćwiczenia pomogą pokonać niepokój za pomocą codziennych nawyków, utrzymać się w dobrym zdrowiu psychicznym i fizycznym oraz odnaleźć radość życia i przywrócić dobre relacje z bliskimi.

Tytuł oryginalny: Rhytms of Renewal
Data wydania: 2021-01-22
ISBN: 978-83-8202-122-6, 9788382021226
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Kategorie: Psychologia, Poradniki
Stron: 280
dodana przez: chudini0505

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Życie pełne sensu jest możliwe

WYBÓR REDAKCJI
19.03.2021

"Rytmy odnowy. Jak zamienić stres i lęk na życie pełne spokoju i sensu" to kolejna książka, którą miałam przyjemność przeczytać dzięki portalowi nakanapie.pl. Jak tylko spotkałam tę książkę w internetowej księgarni, od razu wpadła mi w oko. Wiedziałam, że będę chciała ją przeczytać. Nie musiałam czekać długo. W klubie recenzenta pojawiła się t... Recenzja książki Rytmy odnowy. Jak zamienić stres i lęk na życie pełne spokoju i sensu

Życie w zgodzie ze sobą i z Bogiem

4.03.2021

„Rytmy odnowy” są drugim poradnikiem, po jaki sięgnęłam w swoim życiu. Czytając opis książki, przegapiłam jedną istotną informację: „Codzienne zmagania z lękiem i stresem stoją na przeszkodzie przyjęciu bożego pokoju". Boży pokój w tej książce ma bardzo duże znaczenie. Religia jest bardzo eksponowana, znajduje się tu bardzo dużo analiz i cytatów P... Recenzja książki Rytmy odnowy. Jak zamienić stres i lęk na życie pełne spokoju i sensu

nowy początek

30.08.2021

“Nigdy nie jest za późno, by ponownie ustalić, co ma być treścią naszego życia.” Ten właśnie cytat z ksiązki Rebekah Lyonas jest jej streszczeniem w pigułce. Jest to poradnik, książka psychologiczna nie tylko dla tych, w życiu których prym wiedzie depresja czy ataki paniki lub stany lękowe lecz również dla wszystkich tych, którzy chcą myśleć i an... Recenzja książki Rytmy odnowy. Jak zamienić stres i lęk na życie pełne spokoju i sensu

Moja opinia o książce

Opinie

@Brzezinkowa
2021-03-19
5 /10
Przeczytane

"Rytmy odnowy. Jak zamienić stres i lęk na życie pełne spokoju i sensu" to kolejna książka, którą miałam przyjemność przeczytać dzięki portalowi nakanapie.pl.

Jak tylko spotkałam tę książkę w internetowej księgarni, od razu wpadła mi w oko. Wiedziałam, że będę chciała ją przeczytać. Nie musiałam czekać długo. W klubie recenzenta pojawiła się taka możliwość i od razu ją zamówiłam.

Na samym początku trzeba zwrócić uwagę, że to książka, która bardzo mocno nawiązuje do wiary w Boga i jego wsparciu w codzienności. O tym nie wiedziałam, chociaż dla mnie to żaden problem. Jednak trzeba zaznaczyć, że w związku z tym nie będzie to książka dla każdego.

Autorka skupia się na czterech rytmach odnowy: Odpoczynku, Odnowy, Połączenia i Tworzenia. To każdy z tych rytmów kształtuje nasze życie i nadaje mu sens i spokój. To dzięki równowadze między nimi mamy szansę czuć się spełnieni.

Bardzo wiele tutaj nawiązań do doświadczeń pisarki. Dzieli się ona z nami przykładami ze swojego życia jak i spostrzeżeniami na temat otaczającego świata. O tym, jak mija nam życie, a my nie zauważamy, jak zmieniają się nasze dzieci, jak uwielbiamy przypisywać etykietki znajomym i sąsiadom. O tym, że nie potrafimy odpoczywać i sami narzucamy sobie ogromną presję. W końcu, że ciągle musimy coś robić, żyć w biegu i dopasować się do schematów. A wystarczy odpuścić. Dać sobie czas i zadbać o siebie.
...

| link |
@Dominikaa
2021-08-30
6 /10
@AgataGrabowska
2021-03-03
7 /10
Przeczytane Posiadam

Cytaty z książki

“Nigdy nie jest za późno, by ponownie ustalić, co ma być treścią naszego życia.”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl