Samobójcy. Listy z nazistowskich Niemiec

Christian Goeschel
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Samobójcy. Listy z nazistowskich Niemiec
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

SAMOBÓJSTWO TO NAJBARDZIEJ NIEPRZENIKNIONY Z LUDZKICH CZYNÓW

Berlin. Rok 1945. Dzień po ślubie małżonkowie rozgryzają kapsułki z cyjankiem i – na wszelki wypadek – strzelają sobie w skronie. W tym samym miejscu, zaledwie kilka godzin później, inne małżeństwo podaje szóstce dzieci truciznę. Matka też ją zażywa. Ojciec martwych już dzieci dobija żonę strzałem w tył głowy. Sam wychodzi do parku przed budynkiem i ostatnim nabojem kończy ze sobą. Ludzie ci noszą nazwiska Hitler i Goebbels. Trzecia Rzesza ginie samobójczą śmiercią.

Zdarzenia z berlińskiego bunkra to kulminacja fali samobójstw, jaka przetaczała się przez Niemcy od końca I wojny światowej. Historyk Christian Goeschel przygląda się temu wstrząsającemu zjawisku i rozkłada je na czynniki pierwsze. Samobójstwa w Niemczech umieszcza w szerokim politycznym, kulturowym, ekonomicznym i społecznym kontekście. Napisanie książki stało się możliwe dzięki niezwykłemu znalezisku – autor dotarł do zbioru autentycznych listów samobójców. Rezultatem jest unikalne spojrzenie na historię narodowego socjalizmu – oczami ludzi, którzy za chwilę się zabiją.
Tytuł oryginalny: Suicide in Nazi Germany
Data wydania: 2022-01-26
ISBN: 978-83-8032-712-2, 9788380327122
Wydawnictwo: Wielka Litera
Kategoria: Historia Niemiec
Stron: 304
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Christian Goeschel Christian Goeschel
Urodzony w 1978 roku w Wielkiej Brytanii
Christian Goeschel to brytyjski historyk, absolwent uniwersytetów w Yorku i Cambridge, wykłada historię europejską na uniwersytecie w Manchesterze. Zajmuje się przede wszystkim historią faszyzmu w Niemczech i we Włoszech.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Samobójcy. Listy z nazistowskich Niemiec aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@opisujeksiazki
2022-02-13
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Samobójcy. Listy z nazistowskich Niemiec. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl