Samotność twórcy. Klątwa

Marta Grzebuła
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów
Samotność twórcy. Klątwa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów

Opis

Alan badając historię pradziadka, stopniowo zagłębia się w siebie. Droga poznania wiedzie go przez samotność oraz świadomą, dobrowolną izolację i cierpienie. Wyjeżdża do chaty zbudowanej przez pradziadka nad rzeką Missouri – teraz to odludne miejsce stanie się enklawę Alana. Odkryje tu pewien sekret zakopany na dnie starej szafy, a może kufra... Odsłoni prawdę, która zdominuje jego pragnienie trwania... Posmakuje też zarówno słodyczy miłości, jak i goryczy rozczarowania – zmierzy się z uniesieniem oraz klęską.
Ile przeciwności losu może znieść jeden człowiek? Odpowiedź na to pytanie buduje treść tej książki... To opowieść o ludziach, którzy mierząc się z własnymi lękami i demonami przeszłości, usiłują nie pozwolić zrujnować sobie życia, a granica wytrzymałości jest cienka. Alan także balansuje na tej granicy i tylko od Ciebie, Czytelniku, zależy ocena jego uczynków: czy Alan zwyciężył, czy przegrał...? Zajrzyj na karty tej przekornej powieści i przekonaj się sam!
Data wydania: 2021-04
ISBN: 978-83-66754-32-4, 9788366754324
Wydawnictwo: WasPos
Seria: Pogrzebane tajemnice
Stron: 350
dodana przez: chudini0505

Autor

Marta Grzebuła Marta Grzebuła MARTA GRZEBUŁA z d. Łukomska Pseudonim Jarzębina ur. 22 listopada 1960 roku we Wrocławiu. Tu ukończyła Szkołę Podstawową i Studium Medyczne. Pozostaje pod wpływem poezji J. Słowackiego, A. Mickiewicza czy A Asnyka., Pisze od 13 roku życia, w Jej zbio...

Pozostałe książki:

Epizod na dwa serca Kobieta z okna DOTYKAJĄC NIEBA TOMIK " OWOCE JARZĘBINY" Zapomnę imię twoje
Wszystkie książki Marta Grzebuła

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Tajemnica z przeszłości powraca, by zniszczyć obecne życie.

21.04.2021

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak praca pisarza wpływa na jego życie osobiste? Historia, którą tworzy, ma w głowie i wdziera się w jego codzienność, dając poczucie spełnienia lub przeciwnie, niszczy życie i nie pozwala na normalne funkcjonowanie. Jak to jest, gdy świat literacki miesza się z rzeczywistym, a umysł zatraca tę granicę i nie nadąża... Recenzja książki Samotność twórcy. Klątwa

Samotność twórcy" Klątwa

21.04.2021

Dzień dobry, kochani 😊 Dzisiejsza premiera "Samotność twórcy." Klątwa Marta Grzebuła - strona autorska "Jeśli masz tak silną potrzebę tworzenia, pisz. Olej krytykantów, ponieważ większość z nich to też frustraci, bo im nie wyszło". Powiem tak, książka skradła mi serducho ♥ Gratulacje dla wydawcy i pani Marty Wydawnictwo WasPos Samotność Twórc... Recenzja książki Samotność twórcy. Klątwa

SAMOTNOŚĆ TWÓRCY KLĄTWA

16.04.2021

🦋Przedpremierowa recenzja 🦋 SAMOTNOŚĆ TWÓRCY Klątwa Autor : Marta Grzebuła @lukomskagrzebula Marta Grzebuła - strona autorska Wydawnictwo :WasPos, @waspos Wydawnictwo WasPos To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Marty Grzebuła i powiem szczerze że bardzo się cieszę, było warto. Gratuluje autorce. 🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋🦋 " Nikt nie podetnie mi s... Recenzja książki Samotność twórcy. Klątwa

Samotność twórcy. Klątwa

17.04.2021

RECENZJA "Myślałem, że najgorszą rzeczą w życiu jest samotność. Nie, nie jest. Zamiast tego odkryłem, że najgorsze w życiu jest skończyć z ludźmi, którzy sprawiają, że czujesz się naprawdę samotny." (Robin Williams) Dzień dobry Kochani. W ten pochmurny deszczowy poranek przychodzę do Was z recenzją książki Marty Grzebuły "Samotność twórcy. Klątw... Recenzja książki Samotność twórcy. Klątwa

Moja opinia o książce

Opinie

@WritersLullaby
2021-04-30
10 /10
Przeczytane

Samotność twórcy – Klątwa.

Każdy z nas ma jakiś sekret. Każdy chce ten sekret ukryć jak najgłębiej, żeby nikt go nie odkrył. Ta historia akurat opowiada o rodzinnych tajemnicach, które ciągną się pokoleniami. Co prawda, wiele osób uważało, że na tę rodzinę rzucono klątwę. Historia kołem się toczy? W tym przypadku tak.
W końcu przyszła i kolej na Alana. Młodego pisarza, który podobnie, jak jego dziadkowie był pisarzem. Zadebiutował już jako nastolatek, dostał skrzydeł, które z czasem zostały podcięte. Po paru latach już jako mężczyzna nie mógł pogodzić się z krytyką. Wszystko brał do siebie, przez co stał się egoistą, który nie widział nic, poza czubkiem swojego nosa. Liczył się on i to, co kręci się wokół niego. Zbudował mur, nie pozwalając nikomu się przez niego przebić. Pewnego dnia nagonka, jaka toczyła się w internecie na temat jego twórczości, tak bardzo go przytłoczyła, że postanowił opuścić rodzinny dom i zaszyć się w chatce pradziadka Perry'ego.
Green House, piękne spokojne miasteczko, które, jak się okazuje, zostało założone przez pradziadka Alana. Był z niego niesamowicie dumny. Perry stał się dla niego jeszcze większą inspiracją i bardzo pragnął stać się taki, jak on. Do czasu, aż zaczął odkrywać tajemnice. Krok po kroku, dzień po dniu tych sekretów było coraz więcej.
Z pomocą wielu osób w końcu udało się dotrzeć do prawdy. Przy okazji młody pisarz zrozumiał, że to on właśnie był problemem dla samego siebie. Zaakceptował to, kim tak napraw...

× 1 | link |
@przyrodazksiazka
2021-04-12
10 /10
Przeczytane

,, Kiedy staniesz, mając przed oczami Słońce, a mapę weźmiesz północną stroną do dołu, dojrzysz coś ciekawego".

Kochani, znacie może twórczość Carla Ruiza Zafona? Jeśli tak, to właśnie macie tutaj jego damski odpowiednik! Oj z jakim zapałem wczytywałam się w powieść, kiedy chodziło o ukryte książki, czy maszynopisy sprzed lat. Główny bohater był moim ulubieńcem i rozumiałam go jak nikt inny. Chwilami nawet sądziłam, że pisze właśnie o mnie i dawałam się porywać wszystkiemu, co chciał mi przekazać. Zmotywował mnie nawet do tego, by nigdy nie poddawać się w życiu. Klęski rodzą się po to, by móc się po nich podnieść. Szczęście jest przypisane każdemu z nas, tylko nie wolno w nie wątpić.
Zdecydowanie powieść podniesie was na duchu i sprawi, że spojrzycie na siebie mniej krytycznie. Te wszystkie ukryte hasła, zakazane publikacje i tajemniczy wrogowie, którzy chcieli pogrążyć młodego pisarza. Autorka poruszyła tutaj poprzez historie krytykę literacką. Nie daje nam zapomnieć, że pisarz też człowiek, ale i im bardziej książki będą miały swoich przeciwników, tym więcej znajdzie się potem ich zwolenników. Przede wszystkim nie wolno nigdy po porażce się w sobie zapadać. Wiem, że trudno tak myśleć, ale właśnie jeśli jakakolwiek porażka zatruła wam życie, to ta książka jest dla was:-) Da wam solidny fundament, by nie obniżać swojej samooceny, tylko akceptować siebie ze wszystkimi wadami i zaletami. Nawet jeśli uważacie siebie za samotników, to nic złego. Każdy z nas jest...

| link |
@syl_wia_88
2021-04-18
8 /10
Przeczytane

Dzięki uprzejmości @lukomskagrzebula @waspos mogłam przeczytać książkę pt. "Samotność twórcy. Klątwa".
Książka opowiada historię Alana, który jest pisarzem, jednak dopadła go niemoc twórcza i blokada... Myśli, pisze, jednak to nie to...
❗"byłem jedynie malarzem słów skazanym na wieczną samotność" Do tej blokady twórczej dochodzi fakt szkalowania, krytyki w internecie, z którą średnio chłopak sobie radzi...
❗"tylko ludzie potrafią zdeptać zapał. Zniszczyć marzenia. Uchwycić je w szpony pogardy i cieszyć się z ich klęski..."
Alan postanawia wyjechać do domku na totalnym odludziu... Brak internetu, prądu, słaby zasięg... Wszystko w celu zrozumienia siebie i otaczającej go rzeczywistości...
❗" więcej zrozumienia dla siebie, tolerancji i swobody. Jeśli teraz coś ci nie wyjdzie, nie oznacza to, że nie wyjdzie w ogóle".
W domku pradziadka odkrywa sekrety i tajemnice całej rodziny... Jedno jest pewne, te sekrety i kłamstwa zniszczą one dobre wspomnienia o rodzinie Alana... Kim był pradziadek Alana? Co wydarzyło się w jego życiu? Jakie to przyniesie konsekwencje?
❗"błędów z przeszłości nie naprawimy".
Kim jest Diana? Czy coś z tego będzie?
Czy ta izolacja przyniesie Alanowi korzyści?
❗"niestety człowiek nie zawsze ma rację. Popełnia błędy. Wyciąga niewłaściwe wnioski. Lecz prawdą jest i to, że nie myli się tylko ten, co nic nie robi".
Czy Alan doświadczy miłości?
❗"przekleństwem staje się miłość, która wyniszcza".
Książka porusz...

| link |
@paulaczyta
2021-04-20
8 /10
Przeczytane

Alan bada historię pradziadka, tym samym lepiej poznając samego siebie. To właśnie w chatce dziadka znajduje swoje odludne miejsce.

Młody pisarz czuje się odrzucony przez środowisku autorów, szuka odpowiedzi, czy i gdzie popełnił błąd, co zrobił źle. Szuka swojego miejsca, w zasadzie tak, jak każdy z nas.

Jaka jest droga do poznania siebie? Na pewno wyboista. Pełna cierpienia i smutku, sukcesow i porażek, wzlotów i upadków. Każdy z nas ma chwilę zwatpięnia, momenty gdy czuje się samotny, odrzucony i nie wierzy, że uda się osiągnąć sukces. Przez całe życie poznajemy sami siebie, jak ten proces wygląda u Alana?

Mamy tu ciekawe spojrzenie na emocje pisarza. Czasem wena przychodzi i chwyta tak mocno, że ma się wrażenie, że to ona pisze, a nie autor. Krytyka boli, im bardziej jest się wrażliwym tym mocniej odciska się na psychice. Czasem jest ona konstruktywna, czasem nie. Pisanie to jedno, zmierzenie się z opinią świata to trudniejsza sprawa.

Alana, to pisarz który niemal cały czas poświęca na pisanie i więcej rozmowa że swoimi wyimaginowanymi postaciami niż z prawdziwymi ludźmi. Łatwo wczuć się w jego przygody.

Alan mierzy się z krytyką, brakiem wiary w siebie, poczuciem, że nie dorówna innym. Ciężko jest mu być niedocenianym, a jednak pisanie jest dla niego na tyle ważne, że nie umie tego zrezygnować.

Czy to możliwe, aby historia pradziadka była rozwiązaniem jego problemów i wątpliwości?

Okładka jest interesuj...

| link |
@historie_budzace_namietno
2021-05-17
8 /10
Przeczytane Egzemplarz recenzencki

Alan to młody, utalentowany pisarz. Który w wieku szesnastu lat wydał pierwszą książkę, która stała się bestsellerem. Ma grono wiernych fanów, ale znajdują się również tacy, którzy go krytykują i obrażają. Nie radzi sobie z krytyką i każde złe słowo bierze za bardzo do siebie. Więc pewnego dnia postanawia wyjechać do domu pradziadka, żeby nabrać dystansu i przemyśleć swoje życie. Tylko nie spodziewa się, że jego pradziadek miał tyle tajemnic i sekretów, które teraz on będzie odkrywać. Podróż, którą rozpocznie Alan doprowadzi, go do prawdy i poznania samego siebie.

„Samotność twórcy. Klątwa” to pełna tajemnic historia, pokazująca walkę młodego człowieka – pisarza z przeciwnościami losu i krytyką innych osób. Odkrywania prawdy o samym sobie i akceptacji. Walki z problemami, lękami, przeciwnościami. Każdy pisarz jest człowiekiem z krwi i kości, który ma uczucia i emocję. Za każdym razem, gdy ktoś napisze coś bezczelnego, obrażającego, zawistnego rani taką osobę. Jeżeli nie spodoba ci się książka, którą przeczytasz, masz prawo wyrazić swoją opinię, ale niech ona będzie konstruktywna i kulturalna dla tej osoby, a nie raniąca. Przecież ty również nie lubisz, jak mówią o tobie źle i obrażają. Więc dlaczego obrażasz innych? Zostawię was z tym pytaniem i niech każdy odpowie sobie na nie zgodnie z własnym sumieniem. A książkę polecam, bo czytając tę historię, zaczniecie się zastanawiać, co liczy się dla was najbardziej.

Za egzemp...

| link |
@kasia.rosiek88
2021-12-29
8 /10
Przeczytane
@angell15
2021-08-18
9 /10
Przeczytane
@bethwithbooks
2021-06-22
7 /10
Przeczytane 2021
@Aleksandra_99
2021-05-22
9 /10
Przeczytane
@Leman
2021-06-13
8 /10
Przeczytane
@reading.mypassion21
2021-04-23
9 /10
Przeczytane
@ksiazkanaprezent
2021-04-21
8 /10
Przeczytane
@madziara091
2021-04-21
10 /10
@ksiazka_pachnie_kawa
2021-04-17
9 /10
Przeczytane
@marcinekmirela
2021-04-16
9 /10
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Potrzebowałem czasu, by oswoić się z myślą, że jestem dokładnie takim człowiekiem, za jakiego uważają mnie ludzie. To w ich oczach musiałem odnaleźć siebie.”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl