Ścieżkami wiary i miłości

Stanisław Biel SJ, Stanisław Biel
Ścieżkami wiary i miłości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka jest propozycją przybliżenia słowa Bożego do codziennego życia. Wyrosła na gruncie Syntezy, ośmiodniowych rekolekcji udzielanych na bazie Ćwiczeń Duchownych św. Ignacego z Loyoli. Ścieżkami wiary i miłości nie jest w ścisłym sensie książką do czytania. Są to refleksje, które wymagają osobistych przemyśleń i modlitwy. Każdy rozdział rozpoczyna się propozycją łaski medytacji, po niej następują krótkie wprowadzenia biblijno-teologiczno-egzystencjalne oraz pytania do refleksji i modlitwy. Każda medytacja stanowi odrębną jednostkę i może być wykorzystana oddzielnie.
Książkę można wykorzystać do samodzielnego przeżycia ośmiodniowych rekolekcji. Jeżeli jednak nie mamy doświadczenia w indywidualnej praktyce rekolekcyjnej, dobrze byłoby korzystać z kierownictwa duchowego. Ponadto może ona być pomocą w rekolekcjach w życiu codziennym, jak również w dzieleniu się słowem Bożym w grupach modlitewnych czy w kręgach biblijnych.
ISBN: 978-83-7505-117-9, 9788375051179
Wydawnictwo: WAM

Autor

Stanisław Biel SJ Stanisław Biel SJ Jezuita, rekolekcjonista i kierownik duchowy, dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Zakopanem. Autor książek i artykułów z dziedziny duchowości.

Pozostałe książki:

Gdzie jest Bóg w zagubionym świecie? Dawid. Medytacje biblijne Kobiety - między miłością a zdradą Jak modlić się w codzienności Ćwiczenia duchowe w życiu codziennym
Wszystkie książki Stanisław Biel SJ

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Ścieżkami wiary i miłości aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ścieżkami wiary i miłości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe