Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę

Agnieszka Stążka-Gawrysiak
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Naucz swoje dziecko, jak radzić sobie ze stresem! Razem z przedszkolakami, Kubą i Leną, dowiedzcie się, jak odzyskać spokój w codziennych, pełnych napięcia sytuacjach. Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę to historie, które mogą się przytrafić każdemu przedszkolakowi (i rodzicowi!): spory na placu zabaw, marudzenie przy kolacji, nagłe wybuchy złości. Razem z Kubą i Leną dzieci poznają łagodne sposoby na obniżenie napięcia i odzyskanie energii. Krótkie ramki dla rodzica pozwalają zrozumieć, czym jest samoregulacja i w jaki sposób podejście Self-Reg pomaga dzieciom i rodzicom odzyskać spokój w obliczu trudności i zadbać o relacje z innymi ludźmi. Choć rzadko o tym myślimy, dzieci często odczuwają stres. Nowe sytuacje, presja czasu, nagromadzenie bodźców - to wszystko sprawia, że maluchom trudno jest poradzić sobie z napięciem. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, że zwykłe dyscyplinowanie uczy dziecko samokontroli kosztem ukrywania swoich emocji i tłumienia potrzeb. Self-Reg to metoda samoregulacji, która pozwala poradzić sobie ze stresem, docierając do jego źródeł, a nie jedynie tłumić zachowanie, które z niego wynika.  
Data wydania: 2019-05-13
ISBN: 978-83-240-5131-1, 9788324051311
Wydawnictwo: Znak emotikon
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 128

Autor

Agnieszka Stążka-Gawrysiak Agnieszka Stążka-Gawrysiak Agnieszka Stążka-Gawrysiak to autorka bloga i osoba zawodowo prowadząca szkolenia online. Agnieszka Stążka-Gawrysiak na co dzień współpracuje z matkami, które zmagają się z depresją poporodową, obciążeniem zawodowym, a także nieradzeniem sobie z cod...

Pozostałe książki:

Self-Regulation. Szkolne wyzwania Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych dzieci Self-regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę
Wszystkie książki Agnieszka Stążka-Gawrysiak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Optymistica
2019-09-12
10 /10
Przeczytane

Coś wspaniałego! <3
Polecam każdemu rodzicowi. Pochłonęłam w jeden dzień, dała mi dużo do myślenia i wzruszyła.
Życzę sobie i Wam żebyśmy w sobie znajdowali tyle empatii i spokoju <3

| link |
KI
2020-11-09
7 /10
Przeczytane
2020-08-24
10 /10
Przeczytane
SZ
2020-02-11
8 /10
Przeczytane 2_Biblioteka 0_Nie posiadam 1_Dziecięca

Cytaty z książki

O nie! Książka Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl