Self-regulation. Szkolne wyzwania

Agnieszka Stążka-Gawrysiak
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Self-regulation. Szkolne wyzwania
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Szkolne wyzwania wymagają wsparcia. Naucz swoje dziecko, jak sobie radzić, gdy emocje biorą górę, a wszystko wokół się zmienia.

Poznaj historie, które mogą się przytrafić każdemu dziecku w wieku wczesnoszkolnym, jego rodzeństwu i opiekunom. Opowiadają o powszechnych trudnościach takich jak:
- odreagowywanie emocji po powrocie ze szkoły
- niska samoocena i niechęć do odrabiania prac domowych
- dokuczanie ze strony rówieśników
- silne emocje i zmiana zachowania związana z graniem w gry komputerowe

Ramki dla dorosłych opiekunów pozwalają zrozumieć trudności dziecka i wesprzeć je tak, aby radziło sobie coraz lepiej i rozwijało zdolność do samoregulacji (ang. self-regulation), czyli przywracania równowagi w obliczu stresorów. Treść ramek powstała we współpracy z dr Jagodą Sikorą, psychologiem dziecięcym i facylitatorką podejścia Self-Reg.
Po ogromnym sukcesie książki Self-Regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę czas na nowe wyzwania i nowe wskazówki.
Opowiadania dla dzieci i dorosłych

Agnieszka Stążka-Gawrysiak - coachka, coachka kryzysowa, trenerka, facylitatorka podejścia Self-Reg, autorka bloga dylematki.pl. Wysoko wrażliwa osoba, żona, mama trzech synów. Pracuje z matkami, które zmagają się z nadmiernym stresem, złością, kryzysem. Pomaga im odzyskać emocjonalną równowagę i zbudować piękną codzienność, a dzięki temu – podarować dzieciom szczęśliwe dzieciństwo.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Data wydania: 2022-06-15
ISBN: 978-83-240-8576-7, 9788324085767
Wydawnictwo: Znak
Kategorie: Poradniki, Dla dzieci
Stron: 224
dodana przez: ReginaCatta
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Agnieszka Stążka-Gawrysiak Agnieszka Stążka-Gawrysiak Agnieszka Stążka-Gawrysiak to autorka bloga i osoba zawodowo prowadząca szkolenia online. Agnieszka Stążka-Gawrysiak na co dzień współpracuje z matkami, które zmagają się z depresją poporodową, obciążeniem zawodowym, a także nieradzeniem sobie z cod...

Pozostałe książki:

Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych dzieci Self-regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę
Wszystkie książki Agnieszka Stążka-Gawrysiak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Self-Regulation. Szkolne wyzwania

27.10.2020

Gdy rozpoczęłam czytać pierwszą z zaczynających się z historii opowiadających o tym, jak przebiega, opisane współczesne życie czteroosobowej rodziny w dobie panującego obecnie koronawirusa to stwierdziłam, że jestem ciekawa, co się ukrywa pod dalszym jej ciągiem zdarzeń i czy znajdzie się odpowiednie rozwiązanie na występujące problemy zarówno u d... Recenzja książki Self-Regulation. Szkolne wyzwania

@Anna30@Anna30 × 6

Moja opinia o książce

Opinie

@Zaczytane_Strony
2020-12-09
10 /10

Szkoła to trudny temat zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka, ciężko przygotować się wcześniej na wyzwania, jakie nam stawia, bo nie wiemy, z czym tak naprawdę się spotkamy. Czasami potrzebujemy wsparcia i takie możemy uzyskać właśnie z tej książki napisanej przez bardzo wykształconą kobietę a do tego mamę, która zrozumie rodzica jak mało kto.
W książce znajdziemy wiele ciekawych tematów, jeden z nich jest bardzo na czasie, a mianowicie nauka zdalna, niby nadal nauka, ale jednak bardziej wymagająca dla całej rodziny. Dziecko musi mieć spokój i ciszę, ale ciężko to uzyskać, gdy w domu ma się na malutkie dziecko, które ciągle płacze, do tego dochodzą problemy z połączeniem i czasami dziecko jest tak zestresowane, że nie potrafi logicznie myśleć. Kolejnym trudnym problemem jest, to kiedy dwoje rodziców pracuje zdalnie, a na dzieci spada obowiązek opieki nad tymi młodszymi.
A co kiedy nasze dziecko idzie do nowej klasy i chociaż wiemy, że będzie dobrze, nie umiemy mu tego wytłumaczyć i ono robi wszystko, żeby nie iść do szkoły? Równie trudnym problemem i to bardzo powszechnym jest zazdrość o rodzeństwo, niestety młodsze potrzebuje więcej uwagi, a starsze nie potrafi tego zrozumieć, bo wcześniej miało mamę tylko dla siebie.
Książka to historia z życia rodziny, a potem kilka stron dla dorosłego, tekstu bardziej oficjalnego, który pomoże nam ocenić te historie fachowym okiem, i uzmysłowić nam, dlaczego dziecko postępuje tak, a nie inaczej. Często powtarzam, że ważn...

| link |
2021-07-01
10 /10
Przeczytane
@Anna30
2020-10-27
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Self-regulation. Szkolne wyzwania. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl