Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych dzieci

Agnieszka Stążka-Gawrysiak
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych dzieci
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Naucz swoje dziecko, jak radzić sobie z codziennymi trudnościami. Razem z przedszkolakami Kubą i Lenką oraz ich przyjaciółmi odkryj proste sposoby na powrót do równowagi, gdy emocje biorą górę. Poznaj historie, które pokazują, że nie ma niegrzecznych dzieci – są tylko takie, którym skończyło się paliwo, czyli energia niezbędna do radzenia sobie z rozmaitymi bodźcami. Dowiedz się, jak zmierzyć się z typowymi dla dzieci w wieku przedszkolnym trudnościami takimi jak: - marudzenie przy wychodzeniu do przedszkola, - problemy w kontaktach z dawno niewidzianymi osobami, - zazdrość o rodzeństwo, - kłótnie z rówieśnikami, - drażliwość po dniu pełnym wrażeń, - unikanie mycia rąk, - kłamanie, - kłopoty z ubieraniem się. Opowiadania uzupełnione są przez części dla dorosłych opiekunów. Powstały one we współpracy z dr Jagodą Sikorą, psychologiem dziecięcym i facylitatorką podejścia Self-Reg. Pomogą ci zrozumieć, skąd biorą się trudności dziecka, i wesprzeć najmłodszych tak, aby radzili sobie coraz lepiej i rozwijali zdolność do samoregulacji (ang. self-regulation), czyli przywracania równowagi w obliczu stresorów. Po ogromnym sukcesie książki "Self-Regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę" czas na nowe wyzwania i nowe wskazówki!
Data wydania: 2021-10-25
ISBN: 978-83-240-7534-8, 9788324075348
Wydawnictwo: Znak emotikon
Stron: 184
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Agnieszka Stążka-Gawrysiak Agnieszka Stążka-Gawrysiak Agnieszka Stążka-Gawrysiak to autorka bloga i osoba zawodowo prowadząca szkolenia online. Agnieszka Stążka-Gawrysiak na co dzień współpracuje z matkami, które zmagają się z depresją poporodową, obciążeniem zawodowym, a także nieradzeniem sobie z cod...

Pozostałe książki:

Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę Self-regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę Self-regulation. Szkolne wyzwania
Wszystkie książki Agnieszka Stążka-Gawrysiak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych dzieci aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@mamazonakobieta
2021-12-06
9 /10

Emocje są ciężkie do opanowania dla nas dorosłych a co dopiero dla dzieci. Nie zawsze maluch potrafi sobie z nimi poradzić, co niejednokrotnie kończy się zachowaniem, które odbierane jest negatywnie. Dziecko uważane jest za niegrzeczne, czasem nawet rozpieszczone czy rządzące rodzicem. Czy jest na to sposób? Oczywiście, że tak. Należy nauczyć je radzić sobie z własnymi emocjami.

Książka jest połączeniem poradnika dla rodziców i książki dla dzieci. Najpierw wraz z dzieckiem czytamy historię, w których biorą udział dzieci, a dalej mamy część dla rodziców jak pomóc dziecku w sytuacji wcześniej opisanej. Mnie takie połączenie zdecydowanie się podobało.

Wizualnie książka jest ładna. Znajdziemy w niej ciekawe ilustracje adekwatne do treści, które przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

„Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych” to książka, która pokazuje jak pomóc dziecku radzić sobie z emocjami. Według mnie jest pozycją wartościową i polecam.
Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2021/12/znak-emotikon-ksiazka-pt-self.html

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych dzieci. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl