Sieć Alice

Kate Quinn
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Sieć Alice
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

Bestseller sprzedany w ponad dwóch milionach egzemplarzy, opisujący losy dwóch pozornie różnych kobiet, złączonych wspólną tajemnicą.

Sieć Alice jest tajną organizacją z 1915 roku, która zrzesza kobiety pełniące funkcje szpiegów i ukrywające się pod pseudonimami nawiązującymi do kwiatów. Młoda Eve, wstępując do zgrupowania, złożyła przysięgę, za którą teraz może przypłacić życiem. Zobowiązana jest do podjęcia się niebezpiecznej misji, mającej na celu zbliżenie się do niemieckiego kolaboranta i zdemaskowanie go. Potajemnie liczy na wykorzystanie tej sytuacji do wykonania prywatnej zemsty, choć nie spodziewa się, że na najbliższą okazję, aby to uczynić, będzie musiała czekać niemal pół wieku.

W 1947 roku Charlie zostaje wysłana przez rodziców do Europy. Jej wyjazd ma uchronić dziewczynę przed obyczajowym skandalem i pomóc w ułożeniu sobie spokojnego życia. Charlie skrywa swoje prawdziwe zamiary. Po przybyciu do Francji niezwłocznie rozpoczyna poszukiwanie swojej bliskiej kuzynki, która zniknęła po zakończeniu II wojny światowej. Poszlaki, które odkrywa, prowadzą do niewielkiej restauracji, skrywającej mroczną tajemnicę.

Tytuł oryginalny: The Alice Network
Data wydania: 2020-03-25
ISBN: 978-83-277-1679-8, 9788327716798
Wydawnictwo: Mando
Stron: 544
dodana przez: Przyfilizancekawy

Autor

Kate Quinn Kate Quinn
Urodzona 30 listopada 1981 roku w USA (Long Beach, Kalifornia)
Kate Quinn tworzy intrygujące i wzruszające powieści historyczne. Prezentuje w nich mało znane wydarzenia i postacie, które niejednokrotnie zaginęły w odmętach minionych wieków. "Sieć Alice" jest bestsellerem przedstawiającym życie i siłę kobiet, pł...

Pozostałe książki:

Wąż i perła Kochanica cesarza Daughters of Rome Łowczyni Kod róży
Wszystkie książki Kate Quinn

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Porywająca powieść o kobietach-szpiegach, która idealnie nadawałaby się na ekranizację!

15.05.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Lubicie powieści z wojną w tle? Kate Quinn w swojej książce przedstawia losy kobiet-szpiegów podczas pierwszej wojny światowej, które inspirowane są prawdziwymi postaciami i wydarzeniami, a szczególnie królową szpiegów Louise de Bettignies - pseudonim Alice Dubois. Chociaż Louise-Alice nie jest główną postacią to zdecydowanie ma znaczący wpływ na ... {} Recenzja książki Sieć Alice

@czytunia@czytunia {}× 2

Moja opinia o książce

Opinie

@kryminal_na_talerzu
2020-12-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

"Sieć Alice" to pierwsza powieść historyczna pióra Kate Quinn osadzona w pierwszej połowie XX wieku. I muszę przyznać, że opowieść naprawdę robi wrażenie. Szczególnie po przeczytaniu posłowia, w którym okazuje się, że połowa historii opowiedzianych w tej książce jest prawdziwa! Dwie główne bohaterki, Evie i Charlie, to oczywiście postacie fikcyjne, które pełnią funkcję szkieletu powieści, jednak większość tych, których je otacza (szczególnie Evie w 1915 roku) już fikcyjna nie jest. Autorka w ten sposób odkrywa przed nami część historii, o której jakoś nigdy specjalnie głośno się nie mówiło. Skupia się na historii kobiet - szpiegów, które odegrały całkiem istotną rolę w I wojnie światowej, a szczególnie na sieci szpiegowskiej Alice, która była najlepiej i najsprawniej działającą machiną szpiegowską w tamtych czasach.

Warto też zaznaczyć, że tło społeczne pierwszej połowy XX wieku jest tu też świetnie oddane, szczególnie jeśli chodzi o rolę kobiety w społeczeństwie. Poza tym to bardzo wciągająca, ciekawa i opisana z wielkim wyczuciem historia o odwadze, sile kobiet, walki o swoje, a także o miłości, przyjaźni, rozczarowaniu, bólu, stracie i zemście. To też oczywiście świetny obraz psychologiczny postaci. Ja jestem jak najbardziej na tak, mimo że tego typu powieści nie czytam za wiele - może teraz przez Quinn to zmienię? ;) W każdym razie na pewno będę chciała sięgnąć po jej drugą tego typu powieść pt. “Łowczyni”.

{}× 6 | link |
@aleksiunka
2020-08-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane e-book

Nie lubię książek, których akcja toczy się w konkretnym momencie przeszłości, ale do tej przeszłości nijak się nie ma. "Sieć Alice" taka nie jest.

Niewątpliwie zaletą książki jest jej baza historyczna, a wykorzystanie faktów z biografii kilku autentycznych postaci w tworzeniu fikcji literackiej okazało się całkiem udanym zabiegiem. Pomysł spojenia akcji - toczącej się w czasie I i dwa lata po zakończeniu II wojny światowej - postaciami odważnej Angielki oraz pewnego wyrafinowanego Francuza również należy zaliczyć do mocnych stron tej opowieści.
Bohaterowie książki to w większości ciekawie nakreślone postaci. Jedynym wyjątkiem jest naiwna i irytująca (mnie) Charlie, z dziwną obsesją na punkcie latami niewidzianej kuzynki i "wyzwolonym" podejściem do relacji damsko - męskich. Skoro jednak autorka utkała taką a nie inną amerykańską "dziewuszkę", widocznie tak ma być.

Podsumowując - czytałam z zaciekawieniem, lekkością i łezką w kąciku oka :)

{}× 6 | link |
@z_glowawksiazkach
2020-06-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Jak na razie jest to dla mnie najlepsza książka przeczytana w tym roku. I polecam ją z całego serca.

Historie dwóch kobiet, które muszą radzić sobie z piętnem I i II wojny. W 1947 roku Charlie przybywa do Europy, aby pozbyć się Drobnego Kłopotu, jednak jej drugim celem jest odnalezienie kuzynki, od której nie ma wieści od czasów wojny. Jej jedyną poszlaką jest nazwisko Eve Gardiner, która jako ostatnia miała styczność z dokumentami kuzynki i może wiedzieć coś więcej.

Książka opowiada nam dwie historie na dwóch przestrzeniach czasowych. Poznajemy Eve z czasów I wojny światowej, która była szpiegiem i podsłuchiwała niemieckich żołnierzy w jednej z francuskich restauracji. Pomaga w poszukiwaniach kuzynki Charlie, gdyż może je łączyć więcej niż się wydaje.

Przyznam, że dużo bardziej wciągnęłam się w historie Eve. Jest to kobieta niezwykle wytrwała, która walczy z przeciwnościami, aby osiągnąć swój cel. Jej historia pokazuje również jak traktowano kobiety-szpiegów i co działo się z tymi ludźmi po wojnie.
Wyczuwam w tej książce klimat "Słowika", dlatego jeśli komuś przypadła do gustu powieść Hannah, to z pewnością nie zawiedzie się na "Sieci Alice".

{}× 2 | link |
CZ
2020-06-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Posiadam

"Sieć Allice" - bestseller "The New York Times" -niezwykła opowieść o niezwykłych kobietach na tle wojny. Akcja toczy się w czasie I wojny światowej i w roku 1947.

Bohaterka książki, Luise de Bettignies, pseudonim Alice Dubois, nazwana królową szpiegów - zorganizowała jedną z najbardziej skutecznych siatek szpiegowskich w czasie I wojny światowej. Siatka działała na terenie Francji, Belgii, Anglii i Holandii. Druga z bohaterek - Eve Gardiner - to postać fikcyjna. Eve otrzymuje zadanie by nawiązać romans z niemieckim kolaborantem i zdemaskować go. Cena jaką za tę misję zapłaci, będzie bardzo wysoka. Okazja do zemsty pojawi się dopiero dwa lata po II wojnie światowej. Kolejna bohaterka - Leonie, pseudonim Charlotte, została zrekrutowana do siatki Alice, gdy była pielęgniarką Czerwonego Krzyża. Członkiem siatki był też Antoine - księgarz, specjalizujący się w fałszowaniu dokumentów. Prawdopodobnie część jego rodziny też należała do szpiegowskiej siatki. Zwerbowaniem agentów zajmowała się kapitan Cameron - jako wujek Edward pracujący w wywiadzie.

Bohaterki tej książki łączy niezwykła odwaga w tych okrutnych wojennych czasach. Kobiety w roli szpiega podczas I wojny światowej to kobiety odważne, doceniane, aktywnie działające, nawet w więzieniu niedające się złamać w czasie przesłuchań - to o nich jest ta książka. Bardzo interesująca pozycja, trudno oderwać się od czytania!

Warto zapoznać się z tą lekturą!

{}× 1 | link |
BA
2021-08-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10

🤍 499 stron to zdecydowanie za mało!
Czuje niedosyt!
🤍 Nie mam nic do zarzucenia tej książce, fabuła jest genialna!
🤍Obie historie bardzo piękne, wzruszające, trzymające w napięciu, nie wiedziałam kiedy mi lecą te strony. Książka czytała się szybciutko, z każdym kliknięciem pragnęłam coraz bardziej pogrążyć się w tej opowieści.
🤍Zarówno historia Eve z czasów I wojny światowej jak i Charlie po II wojnie światowej były ciekawe, czułam się jakbym razem z nimi podróżowała samochodem podziwiając za oknem piękne pola hiacyntów. Bohaterów polubiłam tak bardzo, że nie chciałam kończyć tej historii, mogłabym ja czytać i czytać i czytać w nieskończoność!
🤍 Eve - kobieta szpieg, walczącą z przeszłością.
🤍 Charlie - nastolatka pragnąca za wszelką cenne odnaleźć ukochana kuzynkę Rose.
🤍 Duet dwóch silnych kobiet!
🤍 Lecz najważniejsza w tym wszystkim jest Alice Dubois ( istna królowa szpiegów) - kobieta która stworzyła siatkę Alice! Odwagę miała we krwi, kobieta, która niczego się nie bała, a talent aktorski miała wrodzony!
Członkinie Siatki Alice musiały nie jednokrotnie poświęcać zbyt wiele by ich misję kończyły się powodzeniem.
🤍Książka jest wyjątkowa, porusza bardzo ważne wątki jak przyjaźń, rodzina i miłość. Pokazuje że warto walczyć do samego końca.
🤍 Warto wspomnieć, że wiele wątków opartych jest na prawdziwych wydarzeniach, co jeszcze bardziej wzbudza we mnie zachwyt i gęsią skórkę na ciele.
🤍 Jeśli chcecie dowiedzieć się jak pot...

{} | link |
MA
2021-03-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@justyna8166
2021-01-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Remma
2020-12-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane powieści historyczne II wojna światowa
@BagatElka
2020-11-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane ZZZ....oddane 2020
@czytunia
2020-05-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Sieć Alice. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl